شمانیوز

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران درباره شروط انجام جراحی‌های زیبایی در روزهای کرونایی توضیحاتی را ارائه کرد.

به گزارش شمانیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، حمیدرضا فتحی فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی در مورد انجام جراحی‌های زیبایی در روزهای کرونایی اظهار کرد: از ۱۷ اردیبهشت سال جاری طبق ابلاغیه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و به دنبال کاهش شیب ابتلا به کرونا در کشور انجام جراحی‌های زیبایی مانعی ندارد. اما پروتکل‌هایی در این زمینه در نظر گرفته شده که اجرای دقیق آن بسیار حائز اهمیت است.

او درباره شروط انجام جراحی‌های زیبایی افزود: بر اساس پروتکل‌های وزارت بهداشت، انجام جراحی‌های زیبایی برای افراد دارای نقص سیستم ایمنی، سن بالای ۶۰ سال و کمتر از ۱۰ سال، افرادی که دارای بیماری زمینه‌ای هستند و یا اینکه در ارتباط با فرد مبتلا به کرونا بوده‌اند و تست کرونای آن‌ها مثبت یا مشکوک باشد ممنوع است.

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران بیان کرد: در صورتی که پروتکل‌های بهداشتی جهت انجام جراحی‌های زیبایی به طور کامل رعایت شود، جراحی زیبایی خطری برای فرد نخواهد داشت. البته باید در نظر گرفت که انجام جراحی‌های زیبایی سنگین در شرایط کنونی بهتر است انجام نگیرد.

فتحی در پاسخ به این پرسش که آیا جراحی بینی جزو جراحی‌های پیچیده زیبایی محسوب می‌شود، گفت: جراحی بینی جراحی سنگین زیبایی محسوب نمی شود و انجام آن با رعایت پروتکل‌های بهداشتی مانعی ندارد.

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    
    روی خط رسانه