شمانیوز

دیروز ۲۵ خرداد، در حالی یک منزل مسکونی نزدیک شهر ایلام به علت نشت گاز منفجر شد که تا لحظه مرگ صاحب‌خانه هیچ نیروی امدادی در صحنه حاضر نشد.

به گزارش شمانیوز و به نقل از فارس: در روز گذشته ۲۵ خرداد، انفجار گاز در روستای هفت‌چشمه شهر ایلام به فوت یک نفر منجر شد.

بر اساس گفته ساکنان منطقه، دستگاه‌ها و نهادهای مربوطه از جمله اورژانس و آتش‌نشانی پس از تماس‌های مکرر ساکنان از حضور در محل حادثه امتناع کردند و همین امر نارضایتی و نگرانی مردم منطقه را در پی داشته است.

امتناع دستگاه‌های مربوطه از حضور در محل حادثه

یکی از ساکنان روستای هفت‌چشمه گفت: در انفجار شدیدی که روز گذشته منجر به تخریب یکی از منازل مسکونی روستای هفت‌چشمه شد، یک نفر فوت کرد.

وی افزود: دلیل بروز این حادثه نشت گاز بوده است که بلافاصله مردم چندین بار با آتش‌نشانی و اورژانس دستگاه‌های مربوطه تماس گرفتند، اما آنها از حضور در منطقه خودداری کردند.

این شهروند اظهار کرد: بر اساس گفته مسئولان، روستای هفت‌چشمه جزو حوزه این دستگاه‌ها محسوب نمی‌شود. جای تاسف است که در این شرایط بحرانی مسئولان مربوطه با واگذار کردن مسئولیت به دیگر نهادها با جان مردم بازی می‌کنند.

محرومیت از امکانات اولیه

زنگنه، یکی دیگر از افراد حاضر در سر صحنه انفجار گفت: مصدوم این حادثه با خودرو شخصی به بیمارستان منتقل شد، چرا باید روستایی که از نزدیک‌ترین مناطق به شهر ایلام است از داشتن اولین امکانات محروم باشد؟

وی ادامه داد: وقتی آتش‌نشانی و اورژانس به وظیفه خود عمل نمی‌کنند، چه کسی پاسخگو است؟

این موضوعات در حالی است که پس از پیگیری خبرنگار ما این پاسخ شنیده شد که هفت‌چشمه جزو حوزه عملیاتی و پوششی شهرستان ایلام نیست. لذا نیروها در محل حادثه حضور پیدا نکردند.

به خطر انداختن سلامتی افراد به بهانه اینکه منطقه مذکور در حوزه فعالیت آتش‌نشانی و اورژانس نیست مصداق بارز بی‌تدبیری و بی‌توجهی مسئولان است که ضروری است مراجع قضایی با ورود به این قضیه با خاطیان برخورد قانونی کنند تا در آینده شاهد بروز چنین مشکلاتی نباشیم. بی‌شک حفظ جان و مال افراد در هر شرایطی باید در اولویت کار اورژانس و آتش‌نشانی باشد و نباید به بهانه‌های واهی از انجام این وظایف شانه خالی کنند.

از سوی دیگر، با توجه به اینکه زمان نقش مهمی در کنترل حادثه و همچنین حفظ جان انسان‌ها ایفا می‌کند، ضروری است مسئولان مربوط خدمت‌رسانی را در سریع‌ترین زمان ممکن انجام دهند، نه اینکه با بی‌توجهی زمینه بروز بحران‌ را فراهم کنند.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    
    روی خط رسانه