شمانیوز

طبق تصاویر دریافتی از محور‌های مواصلاتی کشور، ورودی آزادراه-تهران شمال شاهد حجم سنگین ترددهاست.

 به گزارش خبرنگار شمانیوز و به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان : براساس تصاویر دریافتی از دوربین‌های نظارتی، سامانه‌های ترددشمار وگشت‌های شعب راهداری سراسر کشور، در حال حاضر به‌استثنای محور‌های مسدود و ممنوع ذیلاَ ذکر شده، مابقی محور‌های مواصلاتی کشور باز و تردد در آن‌ها به روال عادی در جریان است.

طی شبانه روز گذشته، براساس آخرین اطلاعات دریافتی از ۲۲۵۷ ترددشمار فعال در محور‌های برون‌شهری، نسبت به روز قبل ۱۲.۷ درصد افزایش تردد را نشان می‌دهد. همچنین سهم وسایل نقلیه سنگین ۱۵.۱ اوج تردد بین ساعات ۱۹ تا ۲۰ و کمترین تردد بین ساعات ۳ تا ۴ صورت پذیرفته که هموطنان عزیز با آگاهی از این موضوع می‌توانند ساعات مناسبتری را برای سفر انتخاب کنند.

محور‌های دارای بیشترین تردد طی ۲۴ ساعت گذشته

ردیف

نام محور

استان

تعداد وسیله نقلیه

1

آزادراه کرج - تهران

البرز

141157

2

آزادراه تهران - کرج

البرز

125847

3

آزادراه کرج - قزوین 

البرز

124119

4

آزادراه قزوین - کرج 

البرز

120105

5

آزادراه تهران - ساوه 

تهران

86935

6

تهران - پاکدشت

تهران

85847

7

آزادراه ساوه - تهران 

تهران

83090

8

پاکدشت - تهران

تهران

81629

9

تهران - شهریار 

تهران

78419

10

آزادراه تهران - قم 

تهران

75992

 

محدودیت‌های ترافیکی چهارشنبه ۲۸ خرداد ماه تا یکشنبه یک تیرماه ۹۹

تردد موتور سیکلت از ساعت ۱۲ ظهر روز سه شنبه مورخ ۹۹/۰۳/۲۷ تا ساعت ۲۴ روز شنبه مورخ ۹۹/۰۳/۳۱ از محور‌های کرج - چالوس، هراز، فیروزکوه و محور تهران - سمنان - مشهد و بالعکس ممنوع است.
 

وضعیت محور‌های مواصلاتی کشور در ۲۸ خرداد؛ افزایش ۱۲.۷ درصد افزایش تردد در محور‌های برون شهری

 
تبصره- تردد موتور سیکلت‌های انتظامی و امدادی برای انجام ماموریت‌های ضروری در مسیر مجاز جریان ترافیک بلامانع خواهد بود.
 
۲. سواری:
 
۲.۱- محور کندوان:

الف - تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۲ روز سه شنبه مورخ ۹۹/۰۳/۲۷ تا ساعت ۲ بامداد روز بعد از مرزن آباد به سمت کرج (میدان امیرکبیر) و ابتدای قطعه یک آزادراه تهران - شمال ممنوع بوده و در صورت اعلام مأموران پلیس راه در محل، تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۵ سه شنبه مورخ ۹۹/۰۳/۲۷ تا ساعت ۲ بامداد روز بعد از کرج (میدان امیرکبیر) و آزادراه تهران - شمال به سمت مرزن آباد به صورت یکطرفه خواهد بود.

 
ب - تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۲ روز‌های پنجشنبه، جمعه و شنبه مورخ ۹۹/۰۳/۲۹، ۹۹/۰۳/۳۰ و ۹۹/۰۳/۳۱ تا ساعت ۲ بامداد روز‌های بعد از کرج (میدان امیرکبیر) و ابتدای آزادراه تهران – شمال به سمت مرزن آباد ممنوع بوده و در صورت اعلام مأموران پلیس راه در محل، تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۵ روز‌های پنجشنبه، جمعه و شنبه مورخ ۹۹/۰۳/۲۹، ۹۹/۰۳/۳۰ و ۹۹/۰۳/۳۱ تا ساعت ۲ بامداد روز‌های بعد از مرزن آباد به سمت کرج و تهران به صورت یکطرفه خواهد بود.
 
۲.۲- محور هراز:
 
- تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۲ روز‌های جمعه و شنبه مورخ ۹۹/۰۳/۳۰ و ۹۹/۰۳/۳۱ تا ساعت ۲ بامداد روز‌های شنبه و یکشنبه مورخ ۹۹/۰۳/۳۱ و ۹۹/۰۴/۰۱ از رودهن به سمت آمل ممنوع بوده و از ساعت ۱۵ روز‌های جمعه و شنبه مورخ ۹۹/۰۳/۳۰ و ۹۹/۰۳/۳۱ تا ساعت ۲ بامداد روز بعد و در صورت اعلام مأموران پلیس راه در محل، از آب اسک به سمت رودهن (محدوده مشاء) به صورت یکطرفه خواهد بود.
 
در صورت افزایش حجم تردد و عدم گنجایش سطح راه به منظور تخلیه بار ترافیکی محدودیت‌های مقطعی از مسیر شمال به جنوب و یا جنوب به شمال محور‌های هراز و کرج - چالوس اعمال خواهد شد.
 
۳. نقلیه سنگین (به استثناء حاملان مواد سوختی و یا فاسدشدنی)

۳.۱- محور کندوان: تردد انواع تریلر، کامیون و کامیونت از محور کرج - چالوس و بالعکس کماکان ممنوع است.

 
۳.۲- محور هراز:
 
الف- تردد تمام تریلر‌ها کماکان ممنوع است.
 
ب- تردد تمام کامیون‌ها و کامیونت‌ها به استثنای حاملان مواد سوختی و یا فاسدشدنی از ساعت ۱۲ ظهر روز سه شنبه مورخ ۹۹/۰۳/۲۷ تا ساعت ۰۲ بامداد روز یکشنبه مورخ ۹۹/۰۴/۰۱ از محور هراز ممنوع است.
 
۳.۳- محور تهران – فیروزکوه - قائمشهر - سمنان و بالعکس:
 
تردد تمام تریلر‌ها به استثنای حاملان مواد سوختی و یا فاسدشدنی از ساعت ۸ تا ۲۴ روز جمعه مورخ ۹۹/۰۳/۳۰ از مسیر شمال به جنوب محور قائمشهر - فیروزکوه – تهران و بالعکس ممنوع است.
 
۳.۴- محور آستارا - اردبیل و بالعکس:
 
تردد تمام تریلر‌ها و کامیون‌ها به استثنای حاملان مواد سوختی و یا فاسدشدنی از ساعت ۱۲ تا ۲۴ روز سه شنبه مورخ ۹۹/۰۳/۲۷ و همچنین از ساعت ۸ الی ۲۴ روز جمعه مورخ ۹۹/۰۳/۳۰ در محور فوق ممنوع است.
 
۳.۵- محور قدیم رشت - قزوین و بالعکس:
 
تردد تمام تریلر‌ها و کامیون‌ها به استثنای حاملان مواد سوختی و یا فاسدشدنی از ساعت ۱۲ تا ۲۴ روز سه شنبه مورخ ۹۹/۰۳/۲۷ و همچنین از ساعت ۸ الی ۲۴ روز جمعه مورخ ۹۹/۰۳/۳۰ در محور فوق ممنوع است.
 
۳.۶- محور سلفچگان - قم (باند رفت به سمت قم)

تردد تمام تریلر‌ها و کامیون‌ها به استثنای حاملان مواد سوختی و یا فاسدشدنی از ساعت ۱۶ تا ۲۴ روز جمعه مورخ ۹۹/۰۳/۳۰ در محور فوق ممنوع بوده و مسیر جایگزین آزادراه ساوه - تهران است.

 

ممنوعیت تردد به دلیل مداخلات جوی:

۱- محور رامیان – اولنگ – شاهرود، واقع در استان‌های گلستان و سمنان، از مورخ ۲۹ فروردین ۹۵ تا اطلاع بعدی، به دلیل نبود ایمنی کافی مسدود است.
 
۲- محور فرعی شمشک – دیزین، واقع در استان‌های البرز و تهران، از مورخ ۱۷ تیر ۹۶ تا اطلاع بعدی، به دلیل نبود ایمنی کافی مسدود است.

۳- محور شهداد – نهبندان، واقع در استان کرمان، از مورخ ۲۵ فروردین ۹۸ تا اطلاع بعدی، به دلیل نبود ایمنی کافی مسدود است.

 
۴- محور خرم آباد – پلدختر، واقع در استان لرستان، از مورخ ۶ بهمن ۹۸ تا اطلاع بعدی، به دلیل نبود ایمنی کافی مسدود است.
 
۵ – محور قزوین - همدان کیلومتر ۱۱۰، واقع در استان همدان از مورخ ۲۲ فروردین ۹۹ تا اطلاع بعدی، به دلیل نبود ایمنی کافی مسدود است.
 
آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    
    روی خط رسانه