شمانیوز

تحولات در گذر است و اخبار روز هیچ گاه متوقف نخواهد شد؛ خبر‌هایی رسمی و گاه غیر رسمی؛ خبر‌هایی که مورد توجه قرار می‌گیرد یا ممکن است همه به راحتی از کنار آن بگذرند. رسانه‌های خبری هر یک به فراخور وابستگی جناحی خود، خبر‌هایی را برجسته می‌کنند و در مواردی هم از کنار آن می‌گذرند. اگر خبر به‌ما‌هو خبر موضوعیت داشته باشد، وابستگی جناحی نباید در کمرنگ و پر رنگ منتقل کردن آن تأثیری داشته باشد.

منوچهر هادی به دادگاه احضار شد

منوچهر هادی، کارگردان فیلم «رحمان ۱۴۰۰»، در صفحه شخصی خود در اینستاگرام، از حضورش در دادگاه فرهنگ و رسانه خبر داد. این کارگردان در پست اینستاگرامی خود در این‌ باره توضیح داد: «بدون هیچ توضیحی منو خواستن و رفتم شعبه ششم. سازمان سینمایی شاکی بود، از من و پخش کننده، توضیح دادم که نسخه قاچاق رحمان را من بیرون ندادم. سازمان سینمایی اعلام کرده بود که فقط نسخه کامل دست کارگردان و پخش کننده هست. توضیح: اولاً که فیلم مجوز گرفت و توزیع شد. دوماً چرا باید نسخه دست من باشه؟ نسخه دست تهیه‌کننده، دفتر جشنواره، صداوسیما جهت بازبینی برای مجوز پخش تیزر، شورای پروانه نمایش، تصحیح رنگ و جایی که کپی میشه برای سینماها، صداگذار آهنگساز و…
هرکدام از این‌ها می‌توانند عامل قاچاق باشند، خواسته یا ناخواسته.
حتی ارشاد و کسانی که در آنجا نسخه اصلی را تحویل گرفتند. چرا من مشاور محترم حقوقی سازمان سینمایی؟
در هرصورت ممنون از سازمان سینمایی بخاطر پیگیری عاملین قاچاق فیلم رحمان. امیدوارم اگر ثابت شد من و پخش‌کننده نبودیم، پیگیری‌ها ادامه داشته باشد..»z1og_fefdjnd3y7qv

جزئیات قتل قاضی منصوری در رومانی + عکس

یک رسانه آمریکایی گزارش داد که جسد غلامرضا منصوری، قاضی سابق ایرانی در رومانی پیدا شده است.

جهت مشاهده جزئیات اینجا کلیک کنید

z1og_fefdjnd3y7qv

 
پاسخ «آشنا» به راه‌حل «میرسلیم»

سید مصطفی میرسلیم، نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی، در حساب توییتری خود نوشت: «پیشنهاد مشارکت ایران در بازسازی اقتصاد لبنان (به ویژه در بخش برق و تأمین فرآورده‌های نفتی)، فرصت ‎برد برد برای طرفین است. به جای تعصب ورزیدن بر ‎برجام بی فرجام، باید تبادل اقتصادی مستقیم با کشور‌های همسو را در اولویت قرار داد.» در پاسخ به توییت میرسلیم، حسام الدین آشنا، مشاور رییس جمهور نوشت: «‎متاسفانه اقتصاد و بانک مرکزی عراق در اسارت وزارت خزانه‌داری آمریکاست.»

z1og_fefdjnd3y7qv

جزئیات تصادف حمید بقایی ، معاون احمدی نژاد در کرمانشاه + عکس

برخی رسانه ها خبری را مبنی بر تصادف حمید بقایی مشاور محمود احمدی نژاد در شهرستان گیلانغرب استان کرمانشاه منتشر کردند و فرماندار این شهرستان این خبر را تایید کرد.

جهت مشاهده جزئیات اینجا کلیک کنید

z1og_fefdjnd3y7qv

شرط پذیرش توبه «طبری» از نگاه یک نماینده مجلس

نماینده مردم اردبیل در مجلس شورای اسلامی با اشاره به موضوع فرصت توبه برای اکبر طبری که اخیرا از سوی معاون قوه قضاییه مطرح شده، گفت: این توبه را یا مردم یا حضرت آقا باید قبول کنند اگر چه توبه مربوط به جرایم حدی بوده نه جرایم مرتبط با بیت المال.حجت الاسلام سید کاظم موسوی نماینده مردم اردبیل با اشاره به حواشی اخیر پرونده اکبر طبری و اظهارات معاون اول قوه قضاییه درباره در نظر گرفتن فرصت توبه برای این گونه افراد گفت: محکومینی هستند که به دلیل جرایم مرتبط با فساد مالی و اقتصادی مؤاخذه شده و در زندان به سر می‌برند و رسانه‌ای نشدند، اما موضوع آقای طبری به دلیل این که کم لطفی ایشان نسبت به بیت‌المال و حق الناس بیشتر بوده رسانه‌ای شده است. وی افزود: در خصوص موضوع فرصت توبه نیز باید بگویم در این باره این توبه را مردم یا حضرت آقا باید قبول کنند؛ یعنی به قولی مقام معظم رهبری ایشان را بپذیرند که البته این فرصت توبه باید مبتنی بر نظر قاضی پرونده و رئیس قوه قضاییه باشد که آیا می‌شود در این موضوع با توبه از جزای وی صرف‌نظر کرد یا خیر. نماینده مردم اردبیل در مجلس شورای اسلامی در پایان اضافه کرد: اما اصل این است که توبه مربوط به جرایم حدی بوده نه جرایم مرتبط با بیت المال.

z1og_fefdjnd3y7qv

نکات مهم درباره روش آزادسازی سهام عدالت + جزئیات

سخنگوی کانون شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی سهام عدالت درباره فروش سهام عدالت گفت: سهام عدالت قرار است یک دارایی باشد نه یک چک که مردم بخواهند آن را نقد کنند.

جهت مشاهده جزئیات اینجا کلیک کنید

z1og_fefdjnd3y7qv

اعتراض ۸۰ نماینده به ترکیب کمیسیون‌های مجلس

نماینده مردم شهرستان‌های شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی گفت: حدود ۸۰ نفر از نمایندگان نسبت به ترکیب کمیسیون‌ها معترض هستند، در حالی که در برخی دوره‌های مجلس این رقم به تعداد انگشتان دست هم نبوده است و این عملکرد ضعیف هیئت رئیسه را نشان می‌دهد. علی‌اصغر خانی نماینده مردم شهرستان‌های شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی در این پیام تصریح کرده است: به نظر می‌رسد برخی از کمیسیون‌ها بسیار ضعیف شکل خواهند گرفت.

 

z1og_fefdjnd3y7qv

جزئیات جدید قتل ریحانه عامری + فیلم و عکس

ریحانه عامری توسط پدرش در کرمان با ضربات تبر به قتل رسید و این درحالی بود که او در اینستاگرام خیلی فعالیت داشت.

جهت مشاهده جزئیات اینجا کلیک کنید

z1og_fefdjnd3y7qv

روایتی از نامه رهبری به رئیس دولت اصلاحات

تقوی نماینده مردم تهران در مجلس با یادآوری تصمیم دولت اصلاحات برای حذف جهاد کشاورزی گفت: مقام معظم رهبری همان زمان طی نامه‌ای به رئیس دولت اصلاحات فرمودند، مبنی بر اینکه این نگرانی وجود دارد که تشکیلات مبارک جهاد سازندگی با آثار و تجربه‌های موفق و مثال زدنی در وزارتخانه جدید حل و هضم شود و بی تردید این اقدام یک خسارت بزرگ برای کشور و نظام خواهد بود.نماینده مردم تهران در مجلس یازدهم گفت: متاسفانه این نهاد پر برکت با چنین حرکتی از صفحه فعالیت‌های انقلابی حذف شد.وی افزود: این حرف بدین مفهوم نیست که وزارت جهاد کشاورزی وزارتخانه بدی است یا نیرو‌های جهادی در این وزارتخانه حضور ندارند بلکه ساختار وزارتخانه‌ها و تشکیلات اداری کشور به گونه‌ای که نمی‌گذارد نیرو‌های فعال بال بزنند و در آسمان خدمت پرواز کنند.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    تبلیغات متنی
    
    روی خط رسانه