شمانیوز

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان وقوع هرگونه قتل ناموسی در کرمانشاه که اخیرا توسط شبکه های معاند در فضای مجازی منتشر شده است را رد کرد.

امروز برخی رسانه ها از قتل سمیه فتحی، زن ۱۸ ساله‌ای در کرمانشاه به دلیل آنچه «مسائل ناموسی» خوانده شده، به دست پدر، برادر و دیگر اعضای خانوادەاش خبر دادند.

به گفته این رسانه ها سمیه متاهل و حامله بوده و روز پنج شنبە ٢٩ خرداد با خوراندن قرص برنج جان خود را از دست داده است.

بر اساس این گزارش، قتل او بە دلیل «مسائل ناموسی» و اتهام «ارتباط با یک پسر جوان» رخ داده است.

اگر این ادعاها درست باشد این قتل پنجمین قتل زنان به پدر، برادر یا همسر در هفته‌های گذشته است که «قتل‌های ناموسی» خوانده می‌شود.

گفتنی است هنوز هیچ منبع رسمی این خبر را تایید نکرده است.

 

مروری بر قتل های ناموسی یک ماه اخیر

شامگاه ۲۵ خردادماه در آبادان مردی خواهرش را به اتهام «رابطه نامشروع و خیانت به شوهرش» با ضربات چاقو به قتل رساند و خود را تحویل مقام‌های قضایی داد.

همزمان با قتل این زن، فاطمه برحی، ۱۹ ساله نیز با ضربات چاقوی حبیب برحی، همسر و پسر عمویش، در آبادان کشته شد.

پیش از آن رومینا اشرفی، ۱۴ ساله، روز جمعه اول خرداد ماه در یکی از روستاهای شهرستان تالش در استان گیلان با داس و به دست پدرش کشته شده بود.

ریحانه عامری، ۲۲ ساله، نیز دیگر قربانی قتل‌های ناموسی بود که در شهر کرمان و به دست پدرش در شامگاه دوشنبه ۲۶ خرداد کشته شد.

 

تکمیلی//

خبر قتل ناموسی در کرمانشاه تکذیب شد​

پایگاه خبری پلیس روز شنبه به نقل از سرهنگ «محمدرضا آمویی»اعلام کرد: به تازگی خبری در فضای مجازی مبنی بر قتل زن جوان ۱۸ ساله ای از سوی خانواده اش بوسیله خوراندن قرص برنج منتشر شد.

وی افزود: طبق آنچه که رسانه های معاند در فضای مجازی به آن پرداخته اند، این زن جوان متاهل، باردار و ساکن یکی از شهرک های حاشیه ای کرمانشاه بوده است که به علت مسایل ناموسی و ارتباط با جوان دیگری توسط پدر، برادر و دیگر اعضای خانواده اش به قتل رسیده و هیچ کدام از آنها نیز توسط پلیس دستگیر نشده اند.

سرهنگ آمویی تصریح کرد: این درحالی است که بررسی های پلیس در سامانه های مختلف و پیگیری از مراجع ذی صلاح همچون پزشکی قانونی و حتی حضور و تحقیقات در محله مورد ادعای رسانه های معاند حاکی از کذب بودن این خبر دارد.

این مقام انتظامی یادآور شد: بدون شک انتشار این قبیل اخبار در ادامه فضاسازی رسانه های معاند علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی و برای برهم زن جو روانی جامعه صورت می گیرد./ ایرنا

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    تبلیغات متنی
    
    روی خط رسانه