شمانیوز

تحولات در گذر است و اخبار روز هیچ گاه متوقف نخواهد شد؛ خبر‌هایی رسمی و گاه غیر رسمی؛ خبر‌هایی که مورد توجه قرار می‌گیرد یا ممکن است همه به راحتی از کنار آن بگذرند. رسانه‌های خبری هر یک به فراخور وابستگی جناحی خود، خبر‌هایی را برجسته می‌کنند و در مواردی هم از کنار آن می‌گذرند. اگر خبر به‌ما‌هو خبر موضوعیت داشته باشد، وابستگی جناحی نباید در کمرنگ و پر رنگ منتقل کردن آن تأثیری داشته باشد.

ایران روزانه ۶۰ بار می‌لرزد

اسماعیل نجار "وقوع زلزله‌های مهیب" در کشور را امکان‌پذیر دانسته و گفته "طبق آمار‌های روزانه بین ۶۰ تا ۷۰ زلزله در کشور رخ می‌دهد که البته اکثر آن‌ها قدرت بسیار کمی دارد. " به گفته رئیس سازمان مدیریت بحران به طور متوسط هر سال یک زلزله بین ۶ تا ۶/۲ ریشتر رخ می‌دهد و هر ۱۰ سال هم یک زلزله با بزرگی حدود ۷ ریشتر به وقوع می‌پیوندد. /ایسنا

 

 

z1og_fefdjnd3y7qv

ماجرای معاملات مشکوک در بورس تهران چیست ؟

لفظ حجم مشکوک زمانی به‌کار برده می‌شود که در یک نماد شاهد افزایش غیرعادی معاملات باشیم. اگر به‌عنوان مثال در بررسی روند ماهانه، یک سهم در یک روز یک میلیون حجم بخورد و ناگهان حجم مبادلات آن در یک روز به ۱۰ میلیون سهم برسد می‌توان آن معامله را مشکوک خواند.

برای مشاهده جزئیات اینجا کلیک کنید.

 

z1og_fefdjnd3y7qv

طرح زوج و فرد مدارس در مناطق پُرجمعیت اجرا می‌شود

وزیر آموزش‌وپرورشگفت: دانش‌آموزان مدارس پُرجمعیت در سال تحصیلی جدید به دو گروه تقسیم می‌شوند، عده‌ای سه روز در هفته در روز‌های زوج و عده‌ای نیز در روز‌های فرد در مدرسه حضور می‌یابند. در شرایط کنونی سناریو‌های مختلفی را پیش‌بینی کردیم در فضای آموزشی آینده، آموزش‌های ترکیبی در دستور کار است بنابراین ممکن بخشی از آموزش‌ها در فضای مجازی و بخشی در مدرسه ارایه شود. باید به سمتی برویم که بتوانیم با رعایت حداکثری پروتکل‌ها روال عادی زندگی را ادامه دهیم و اخلالی در کار‌ها صورت نگیرد. /ایرنا

z1og_fefdjnd3y7qv

 

افزایش هزینه تلفن ثابت تهران

محمدرضا بیدخام، مدیرکل ارتباطات و امور بین الملل شرکت مخابرات ایران گفت: به منظور توسعه شبکه و جایگزینی تجهیزات جدید، افزایش حق اشتراک تلفن ثابت بعد از ۱۵ سال لازم است.

برای مشاهده جزئیات اینجا کلیک کنید.

z1og_fefdjnd3y7qv

 

تایید بازداشت در شورای شهر تهران

رئیس کمسیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران درباره جزئیات دستگیری یکی از کارشناسان شورای شهر تهران گفت: این فرد در کمیسیون شهرسازی و معماری به عنوان کارشناس و به صورت ساعتی فعالیت داشته است. او دانشجوی معماری بوده و حدود دو سال پیش فعالیت خود را با کمیسیون شهرسازی و معماری به صورت ساعتی آغاز کرد که البته تجربیات زیادی نیز در این حوزه نداشته است. بنابر اطلاعاتی که در اختیار ما قرار گرفته است حدود دو هفته پیش این فرد بازداشت شده که تا این لحظه البته اطلاعی از اتهامات وی به ما گزارش نشده است. هیچ کس وی را معرفی نکرده است و وی طبق روال با کمیسیون شهرسازی و معماری فعالیت داشته است. /تسنیم

z1og_fefdjnd3y7qv

آخرین خبر برای جاماندگان سهام عدالت + جزئیات

عضو هیئت رئیسه مجلس با بیان اینکه نه تنها اقشار ضعیف بلکه اقشار متوسط جامانده هم باید مشمول سهام عدالت شوند،گفت: طبق اصل ۴۴ هنوز شرکتهای دولتی مناسبی هستند و می‌توان از آنها به عنوان منابع برای جاماندگان سهام عدالت استفاده کرد.

برای مشاهده جزئیات اینجا کلیک کنید.

z1og_fefdjnd3y7qv

دریافت شهریه بالا، مجوز ۷ مدرسه در تهران را لغو کرد

عبدالرضا فولادوند مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران گفت: ۷ مدرسه شهر تهران که لغو مجوز شده اند در مرحله رای اولیه هستند و می‌توانند به رای اعتراض کنند. ما خوشحال نمی‌شویم که مدرسه‌ای تعطیل شود، چون حتماً بخشی از دانش آموزان و اولیا دچار استرس می‌شوند. کار ما فرهنگی است و باید موسسان بدانند که باید در چارچوب قانون کار فرهنگی انجام شود. /مهر

z1og_fefdjnd3y7qv

جزئیات ثبت نام جدید سهام عدالت

پس از اجرای طرح سهام عدالت در سال ۸۵ ، اعلام شد که ۶۰درصد از شهروندان موفق به ثبت‌نام در این طرح ملی شده اند و حدود ۴۰درصد از اقشار مختلف مردمی نیز نتوانسته‌اند در این طرح ثبت نام کنند. موضوعی که باعث شد افرادی که موفق به ثبت نام نشده اند از نهادهای مسئول بخواهند که فرصت دوباره ای را برای ثبت نام فراهم کنند.

برای مشاهده جزئیات اینجا کلیک کنید.

z1og_fefdjnd3y7qv

اصلاح‌طلبان هیچ حضوری در انتخابات ۱۴۰۰ نخواهند داشت

صادق زیباکلام فعال سیاسی اصلاح طلب گفت: بدنه اجتماعی اصلاح طلبان از دست رفته و بعید به نظرم میرسد که یک نفر از آن ۲۴ میلیونی که در ۲۹ اردیبهشت ۹۶، به تشویق و ترغیب اصلاح‌طلبان به آقای روحانی رای دادند، باز هم پای صندوق برود. اصلاح‌طلبان هیچ حضوری در انتخابات ۱۴۰۰ نخواهند داشت. چون توانی برایش وجود ندارد. در محافل و رسانه‌ها، صحبت از حضور آقای عارف، جهانگیری، محسن هاشمی، ظریف و دیگران است، اما به اعتقاد من مستقل از اینکه اصلاح‌طلبان چه کسی را به عنوان نامزد خودشان معرفی کنند (حتی اگر شخص آقای خاتمی هم نامزد و تایید صلاحیت شوند) در انتخابات آینده هیچ رایی نخواهند آورد. /روزنامه مردم سالاری

z1og_fefdjnd3y7qv

اطلاعیه‌ای درخصوص سهام دارا یکم

در حالی که از صبح امروز سهامداران می‌توانند جزییات مربوط به دارا یکم را مشاهده کنند، دقایقی پیش کارگزاری‌ها نخستین اطلاعیه رسمی خود در این باره را منتشر کردند.

برای مشاهده جزئیات اینجا کلیک کنید.

z1og_fefdjnd3y7qv

گزینه ترجیحی اصلاح‌طلبان برای انتخابات ۱۴۰۰

دبیرکل حزب مجمع ایثارگران انقلاب اسلامی با بیان اینکه شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان بعد از انتخابات مجلس یازدهم جلسه‌ای نداشته و درباره هیچ نامزدی صحبتی نکرده است، گفت: جریان اصلاحات این بار ترجیح می‌دهد که نامزد جریان خود را برای انتخابات ریاست‌جمهوری ۱۴۰۰ داشته باشد.جواد امام در گفتگو با ایسنا، با بیان اینکه شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان بعد از انتخابات مجلس یازدهم هیچ‌گونه جلسه‌ای نداشته و درباره هیچ نامزدی برای انتخابات ریاست‌جمهوری ۱۴۰۰ صحبتی نداشته است، اظهار کرد: اسامی که به عنوان نامزد‌های اصلاح‌طلبان مطرح شده است، گمانه‌زنی بوده و بیشتر از سوی رقبا با هدف تخریب اصلاح‌طلبان مطرح می‌شود، زیرا افراد یا باید خودشان برای داوطلبی اعلام آمادگی کنند یا اینکه شورای عالی سیاستگذاری یا احزاب اصلاح‌طلب افرادی را معرفی کنند، ولی تاکنون هیچ حزب اصلاح‌طلبی فردی را برای انتخابات معرفی نکرده است.

وی ادامه داد: جریان اصلاحات منتظر است تا ببیند آیا فضا برای انتخابات و حضور حداکثری مردم فراهم می‌شود یا خیر، زیرا هنوز فضا مانند انتخابات مجلس بوده و زمینه‌ای برای مشارکت حداکثری احساس نمی‌شود. با این حال اصلاحات برای انتخابات پیش‌رو نامزد خود را خواهد داشت و به نامزد جریان رقیب متوسل نخواهد شد.این فعال سیاسی در پایان تصریح کرد: اصلاحات باید پاسخگوی انتخاب‌هایش باشد. در سال ۹۲ و ۹۶ جریان اصلاحات برای تحقق منافع ملی و عبور از بحران‌هایی که احمدی نژاد درست کرده بود، به روحانی رای داد. جریان اصلاحات با اینکه هیچ نقشی در تصمیمات دولت ندارد، ولی هزینه‌های اقدامات دولت را می‌پردازد، البته ما از انتخاب خود در سال ۹۲ و ۹۶ پشیمان نیستیم، ولی این بار ترجیح می‌دهیم که نامزد جریان خود را داشته باشیم و هزینه آن را هم می‌پردازیم.

z1og_fefdjnd3y7qv

این خودروی جدید بزودی به ایران می آید

لوکسژن احتمالا به زودی پایش به خیابان‌های کشور باز شود. خودرویی که به مانند بسیاری از پسر عموهای چینی خود، زرق و برق زیادی دارد و البته از نظر فنی ناشناخته است.

برای مشاهده جزئیات اینجا کلیک کنید.

z1og_fefdjnd3y7qv

دلایل غفوری فرد برای رد احمدی‌نژاد

غفوری فرد گفت: فردی که حرف خودش را هم تغییر می‌دهد و بر آنچه که موضوع اطاعت از نظر مقام معظم رهبری بوده پایبند نمی‌ماند، هرگز نمی‌تواند نظر مردم را بار دیگر به خود جلب کند.حسن غفوری‌فرد، عضو جبهه پیروان خط امام و رهبری در بخشی از گفتگوی خود با خبرآنلاین درباره احتمال کاندیداتوری احمدی‌نژاد در انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ گفت: آقای احمدی نژاد در سال ۸۴ با حمایت بخشی از اصولگرایان توانست توفیق حاصل کند. هرچند شخص ایشان هنوز این اعتقاد را ندارد که از حمایت اصولگرایان در یک بازه زمانی برخوردار بوده است. اما از سال ۸۸ به بعد یک سلسله تغییرات بنیادین در اندیشه سیاسی این فرد به وجود آمد که با خط فکری اصولگرایی در تضاد آشکار بود.

او ادامه داد: در ماجرای ورود به انتخابات در سال ۹۶ شاهد بودیم که رهبر انقلاب با نهی آقای احمدی نژاد حضور ایشان را به صلاح ندانستند، آقای احمدی نژاد هم پس از اطلاع از نظر رهبری اعلام کرد که از فرمایش رهبر انقلاب اطاعت می‌کند، اما در عمل همگان شاهد بودند که او نظر مقام معظم رهبری را نیز نادیده گرفت.غفوری گفت: بنده معتقدم فردی که حرف خودش را هم تغییر می‌دهد و بر آنچه که موضوع اطاعت از نظر مقام معظم رهبری بوده پایبند نمی‌ماند، هرگز نمی‌تواند نظر مردم را بار دیگر به خود جلب کند. شاهد بودیم که بعد از سال ۹۶ آقای احمدی نژاد بنا را بر مخالفت با محکم‌ترین اصول انقلاب اسلامی گذاشته‌اند، که یکی از همین اصول، اصل اساسی «ولایت فقیه» است.

z1og_fefdjnd3y7qv

گرگ بیابان دستگیر شد

فرمانده انتظامی استان سیستان و بلوچستان از بازداشت یک شرور مسلح معروف به "گرگ بیابان" خبر داد.

برای مشاهده جزئیات اینجا کلیک کنید.

z1og_fefdjnd3y7qv

یک سوم کرونایی ها این علامت را داشتند

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران با بیان اینکه 30 درصد افراد مبتلا به کرونا در تهران سردرد داشته‌اند، گفت: سردرد می‌تواند به خصوص اگر بعد از بروز آن یکسری علائم دیگر هم وجود داشته باشد به عنوان عاملی برای ابتلا به کرونا تلقی شود.

برای مشاهده جزئیات اینجا کلیک کنید.

z1og_fefdjnd3y7qv

ناگفته‌ای از زندگی طبری به روایت زاکانی

نماینده قم در مجلس با اشاره به گذشته طبری گفت: اکبر طبری در ابتدای انقلاب به دلیل فعالیت در گروهک منافقان زندانی شده بود.زاکانی نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: اکبر طبری در ابتدای انقلاب به دلیل فعالیت در گروهک منافقان زندانی شد، اما بعد از آزادی از زندان و با ساده‌انگاری عده‌ای فرماندار شهرستان نور در مازندران شد و بعدازآن نیز با زبان‌بازی و رابطه وارد نهاد قضایی گردید.وی همچنین در مورد قاضی منصوری گفت: چند بار با قاضی منصوری در دوران مسولیت در قوه قضاییه دیدار داشتم، او در ظاهر یک انسان تمام انقلابی، خوش‌اخلاق و متدین بود.وی یادآور شد: با این‌وجود قاضی منصوری در پشت این چهره انقلابی و مومن مآب خود پرونده‌های فساد اقتصادی را همراهی می‌کرد.

 

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied