شمانیوز

یک متخصص داخلی گفت: باور غلط اغلب آقایان درخصوص مبتلا نشدن آن‌ها به ویروس کرونا و دارای استقامت بالا باعث افزایش آمار مبتلایان در آقایان شده است.

مرتضی حمیدی متخصص داخلی در خصوص باور غلط اغلب آقایان درخصوص مبتلا نشدن آن‌ها به  ویروس  کرونا بیان کرد: متاسفانه اغلب آقایان بر این باورند که بدن آن‌ها به نسبت به بانوان از استقامت بالایی برخوردار است به همین دلیل به بیماری دچار نمی‌شوند، به طوری که همین باور اشتباه باعث افزایش آمار مبتلایان در آقایان شده است.

او افزود: اکثر  مردان  به دلیل فعالیت‌های روزمره و حضور در مکان‌های پر خطر و پر تردد از نظر ابتلا به این ویروس بیشتر در معرض هستند، زیرا ویروس کرونا طی بررسی‌های انجام شده موقعیتی هوابرد دارد و با عطسه، سرفه و ذرات معلق در هوا روی مخاط نشسته و می‌تواند باعث سرکوبی  سیستم ایمنی بدن  او به این بیماری شود.

متخصص داخلی اظهار کرد: تمامی افراد  جامعه  به ویژه آقایان و در برخی از موارد  کودکان  باید برای حفظ  سلامت  خود در زمان گستردگی این ویروس منحوس از افراد مشکوک دوری کرده و از موارد بهداشتی از جمله شست و شوی مکرر دست ها،  ماسک  و دستکش استفاده و فاصله گذاری اجتماعی غافل نشوند.

حمیدی در ادامه در خصوص مشاغل خطرناک بیان کرد: مشاغلی از جمله مرزبانی، فعالیت در  ناوگان حمل و نقل  عمومی از جمله قطار، بی آر تی،  مترو  مشاغل آزاد و ... بیشتر در معرض مواجهه با این ویروس کرونا هستند، لذا به این افراد و  خانواده  هایشان توصیه می‌شود حتما پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند، زیرا ابتلای کارگران مذکور به ویروس کرونا و ارتباط آن‌ها با همکاران سبب آلودگی محیط و دیگر افراد می‌شود و این زنجیره چرخه ابتلای افراد به این ویروس را گسترده‌تر می‌کند لذا به سرپرست‌ها و کارفرمایان توصیه می‌شود ایمن سازی را در مکان‌های سرپوشیده رعایت کنند.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied