شمانیوز

تحولات در گذر است و اخبار روز هیچ گاه متوقف نخواهد شد؛ خبر‌هایی رسمی و گاه غیر رسمی؛ خبر‌هایی که مورد توجه قرار می‌گیرد یا ممکن است همه به راحتی از کنار آن بگذرند. رسانه‌های خبری هر یک به فراخور وابستگی جناحی خود، خبر‌هایی را برجسته می‌کنند و در مواردی هم از کنار آن می‌گذرند. اگر خبر به‌ما‌هو خبر موضوعیت داشته باشد، وابستگی جناحی نباید در کمرنگ و پر رنگ منتقل کردن آن تأثیری داشته باشد.

واکنش تلویحی روحانی به جلسه پرتنش مجلس با حضور ظریف

حسن روحانی، رئیس جمهور در جلسه امروز هیئت دولت بدون اشاره مستقیم به حملات اخیر برخی نمایندگان مجلس به محمدجواد ظریف در جلسه علنی پارلمان گفت: سمبل سیاست ما وزارت خارجه و سمبل وزارت خارجه، شخص وزیر است و اینکه امام همیشه تاکید داشتند وزیر خارجه مورد احترام باشد. روحانی با اشاره به روز تصویب برجام، و با تاکید بر اینکه ۲۳ تیرماه روز تعامل ما با جهان بود، خاطر نشان کرد: می‌خواهم از ملت ایران به خاطر حمایت‌هایشان از سیاست خارجی دولت، از مقام معظم رهبری به خاطر هدایت‌ها و حمایت هایشان در سیاست خارجی، شورای عالی امنیت ملی و از وزارت امور خارجه تشکر کنم.

 

z1og_fefdjnd3y7qv

جزئیات وام 12میلیونی تسهیلات حمایتی کرونا

حدود دو ماه از آغاز ثبت نام تسهیلات حمایتی کرونا می گذرد، از ۷۲۰۰ بنگاه گردشگری واجد شرایط تا به حال ۲۰۰۰ واحد برای وام ۱۲ میلیون تومانی با نرخ سود ۱۲ درصد اقدام کرده اند؛ یعنی کمتر از ۳۰ درصد. از دو روز پیش نیز ثبت نام مشاغل فاقد بیمه آغاز شده است، رقم تسهیلات درنظر گرفته شده برای گروه دوم، شش میلیون تومان با همان نرخ بهره ۱۲ درصد است. فعالان گردشگری که از شیوع ویروس کرونا متحمل ۱۰۰ درصد زیان مالی شده اند، این تسهیلات را بدون تمهیدات، غیرجذاب، بی منطق و البته غیرقابل دسترس توصیف می کنند.

برای مشاهده جزئیات اینجا کلیک کنید.

 

 

z1og_fefdjnd3y7qv

فرمانده بسیج وزارتخانه‌ها: شورای عالی امنیت ملی «بسیج» را مسئول دفاع از وزارتخانه‌ها کرده است

«سید حمیدرضا قریشی» فرمانده بسیج وزارتخانه‌ها و ادارات سپاه محمد رسول‌الله (ص) گفت: بسیج وزارتخانه‌ها از بین ۳۰۰ هزار کارمند شاغل در تهران بزرگ تعداد ۱۷۵ هزار نفر را تاکنون موفق شده جذب و سازماندهی کند؛ این عزیزان می‌توانند فعالیت‌هایی را ساماندهی کنند که در امور جاری وزارتخانه‌ها و ادارات ممکن است مورد غفلت واقع شده باشد؛ لذا یکی از فعالیت‌هایی که بسیج وزارتخانه‌ها انجام می‌دهد، الگوسازی است. وی افزود: ما در بسیج وزارتخانه‌ها از شورای عالی امنیت ملی در مهر سال ۱۳۹۸ مصوبه‌ای داریم که بر اساس آن، عهده‌دار دفاع از «مقر» در همه وزارتخانه و ادارات هستیم. در تهران بزرگ، چون ساختمان وزارتخانه‌ها در محیط سرزمینی سپاه محمد رسول الله (ص) است، به همین خاطر بسیج وزارتخانه‌های تهران بزرگ عهده دار تأمین امنیت و دفاع از «مقر» و تأمین گروه‌های واکنش سریع برای مقابله با مخاطرات و حوادث غیرمترقبه در وازرتخانه‌ها و ادارات است.

z1og_fefdjnd3y7qv

خبر خوب بـرای بازنشستگان تامین‌اجتماعی

متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی با دستور رئیس جمهور در دولت تصویب شد.

برای مشاهده جزئیات اینجا کلیک کنید.

 

z1og_fefdjnd3y7qv

ابتلای ۵۰ نفر از کادر درمان مسیح دانشوری به کرونا

رئیس بخش عفونی بیمارستان مسیح دانشوری از ابتلای ۵۰ نفر از کادر درمان مسیح دانشوری به کرونا خبر داد. وی با اشاره به نبود تخت خالی در این بیمارستان گفت: به صورت حدودی روزی ۱۰ نفر از بخش کرونای بیمارستان مرخص می‌شود و ۳۰۰ نفر به اورژانس مراجعه می‌کنند که از این تعداد اگر ۱۰ درصد هم نیاز به بستری داشته باشد، ۳۰ نفر کاندیدای بستری شدن است، اما از این ۳۰ نفر فقط ۱۰ نفر می‌توانند بستری شوند، چون فقط ۱۰ تخت خالی شده است و بقیه بدون تخت می‌مانند.

z1og_fefdjnd3y7qv

جشن تولد پسر 8 ساله‌ نکونام + عکس

بازیکن سابق تیم ملی فوتبال ایران با انتشار یک پست اینستاگرامی تولد پسر کوچک خود را تبریک گفت.

 

برای مشاهده جزئیات اینجا کلیک کنید.

 

z1og_fefdjnd3y7qv

کشور‌ها جنگ‌زده منطقه به اندازه ما محدودیت اقتصادی ندارند

ابوذر ندیمی در گفتگو با «آزادی» درباره سقوط ارزش ریال با تاکید بر اینکه «واقعیت این است که هیچ کشور در دنیا مثل ما نیست» گفت: «حتی کره شمالی هم که گا‌ها مثل ایران تعریف می‌شود، محدودیت‌های ما را ندارد. مثلا اسرائیلی‌ها کاری به کره شمالی ندارند یا همسایگان این کشور – غیر از کره جنوبی – آن را با هیچ محدودیتی روبه‌رو نمی‌کنند، اما همسایگان ما انواع حمل‌ونقلی و انتقالی و ... را ایجاد می‌کنند.» این نماینده پیشین مجلس خاطرنشان کرد: «بر اساس متغیر‌های اقتصادی و نقش آنان در اقتصاد ما از جهت اداره اقتصاد و به تبع شاخص‌های اقتصادی با این کشور‌ها تفاوت داریم و مساله ارزش پول ملی را نیز باید در همین چارچوب دید». وی در پاسخ به اینکه آیا وضعیت فعلی بازار ارز نشانه ضعف ایران در مدیریت اقتصاد است؟ گفت: «محدودیت‌های ما با محدودیت‌های کشور‌های جنگ‌زده منطقه اصلا قابل قیاس نیست. ما هم محدودیت‌های تحریمی داریم و هم محدودیت‌های ارتباطی، بازاری و سرمایه‌گذاری؛ بنابراین نتایج نیز در اقتصاد ما و آنان متفاوت است و در اینجا بحث فقط نحوه مدیریت نیست و به مسائلی جامعی برمی‌گردد که یکی از آن‌ها مدیریت است و باید در کنار آن به روابط بین‌المللی، اداره اقتصاد و ... نیز توجه کرد.»

 

 

z1og_fefdjnd3y7qv

ارزش سهام عدالت امروز

سامانه استعلام لحظه‌ای ارزش سهام عدالت بِروز شد و ارزش سهام عدالت با ارزش اولیه ۵۳۲هزارتومانی به ۱۶ میلیون و ۵۷۸ هزار تومان رسید.

برای مشاهده جزئیات اینجا کلیک کنید.

 

z1og_fefdjnd3y7qv

نماینده مجلس: دولت مردم را به گناه وامی‌دارد

سیدکاظم موسوی در نشست علنی امروز (چهارشنبه ۱۸ تیر) مجلس شورای اسلامی در اخطار قانون اساسی با استناد به اصل ۱۳۱ قانون اساسی در تذکری به رئیس‌جمهور در مورد وضعیت مسکن، ارز و سکه گفت: خبرنگاری در گفت‌وگویی از من پرسید که با توجه به اینکه دو خانواده برای گرانی اجاره مسکن یک منزل را اجاره کردند، بُعد شرعی این موضوع چیست؛ پس از گذشت ۴۰ سال از انقلاب دیدن چنین مسائلی مایه تأسف است و دولت باید تدابیر خود را در بحث مسکن افزایش دهد و مسکن مناسب در اختیار نیازمندان و افرادی که امکان ساخت مسکن ندارند قرار دهد.نماینده مردم اردبیل در مجلس شورای اسلامی افزود: وقتی مردم در رابطه با همه مسائل کشور در میدان هستند و به رهبری لبیک می‌گویند باید از آنها حمایت کرد، این مملکت، مملکت رسول‌الله است. متأسفانه دولت با انجام کارهایی ضمن در تنگنا قرار دادن مردم آنها را به گناه وامی‌دارد.

z1og_fefdjnd3y7qv

زنگ خطر کرونا به صدا درآمد

با اعلام آمار جدید فوتی‌های روزانه کرونا در کشور، یک بار دیگر زنگ خطر این بیماری مرموز به صدا درآمد تا تلنگری باشد برای آن عده که همچنان هشدارهای بهداشتی را جدی نگرفته است.

برای مشاهده جزئیات اینجا کلیک کنید.

 

z1og_fefdjnd3y7qv

 

 

4 منطقه دارای بیشترین فوتی‌های کرونا در تهران

زالی فرمانده ستاد مدیریت کرونا در تهران با ابراز نگرانی از افزایش موارد ابتلا، بستری و فوتی ناشی از کرونا در تهران، افزایش اختیارات ستاد کرونا استان تهران را خواستار شد.دکتر علیرضا زالی در جلسه اضطراری ستاد کرونا پایتخت که با حضور وزیر بهداشت برگزار شد، در تشریح وضعیت بروز و فوتی کووید-۱۹ در تهران گفت: از هشتم تیر ماه به تدریج آمار مراجعان به مراکز درمانی تغییر کرد؛ به طوری که ابتلا و بستری در بخش‌ها و همچنین بستری در آی سی یو همچنان در حال افزایش و ترخیص بیماران در حال تقلیل است.وی عمده فوتی‌های کرونا در تهران را مربوط به مناطق ۴، ۲، ۱۴ و ۱۵ اعلام کرد و گفت: زیرا بالاترین تراکم جمعیتی را در منطقه دو و چهار داریم.

 

 

z1og_fefdjnd3y7qv

طرح استیضاح هیات رییسه مجلس ارائه شد

نماینده مردم صومعه‌سرا در مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که طرح استیضاح هیات رییسه ارائه شده است، از هیات رییسه مجلس شورای اسلامی خواست در این زمینه به آیین‌نامه عمل کند.

برای مشاهده جزئیات اینجا کلیک کنید.

z1og_fefdjnd3y7qv

نامه محمود احمدی نژاد به محمد بن سلمان

روزنامه اعتماد از تلاش احمدی‌نژاد برای میانجیگری در جنگ یمن و نامه‌نگاری‌های متعدد او خبر داد.محمود احمدی‌نژاد، رییس دولت نهم و دهم در ادامه نامه‌نگاری‌های خود این بار به محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان سعودی نامه‌ای نوشته است. برخی منابع اطلاع دادند که این نامه خطاب به محمد بن سلمان بوده بر سر طرح صلح یمن است. این منبع آگاه گفته، احمدی‌نژاد برای میانجی‌گری در جنگ یمن با سران دو طرف درگیر و سازمان ملل وارد گفت‌وگو شده است و تلاش دارد یک هیات میانجی‌گر که در آن چهره‌های بین‌المللی حضور داشته باشند را تشکیل دهد.این منبع خبر داده که رییس‌جمهوری پیشین ایران تلاش دارد این هیات را به زودی تشکیل دهد و اسناد آن را نیز منتشر خواهد کرد.

z1og_fefdjnd3y7qv

 

اعلام زمان پخش مرحله دوم مسابقه استعدادیابی «عصر جدید»

احسان علیخانی در گفت‌وگوی تصویری با مخاطبان خود، از ضبط و پخش مرحله دوم «عصر جدید» گفت.

برای مشاهده جزئیات اینجا کلیک کنید.

z1og_fefdjnd3y7qv

واکنش ضرغامی به ازدواج زینب حاج قاسم

سید عزت الله ضرغامی، عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی، در حساب اینستاگرامی خود پستی در رابطه با ازدواج زینب سلیمانی، فرزند سپهبد شهید قاسم سلیمانی منتشر کرد. ضرغامی در اینستاگرام خود نوشت:

"زینب حاج قاسم!

از صمیم قلب، ازدواج زینب خانم را به او تبریک گفتم. چه کار خوبی کرد که به توصیه بزرگان، امر ازدواجش را که مقدمات آن قبل از شهادت پدر، طی شده بود را بیش از این به تأخیر نینداخت. مانند پدرش، شجاع، متواضع و با کیاست است.

از آقای امیرعبداللهیان که زحمت عکس را کشیدند سپاسگزارم. "

 

 

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied