شمانیوز

تحولات در گذر است و اخبار روز هیچ گاه متوقف نخواهد شد؛ خبر‌هایی رسمی و گاه غیر رسمی؛ خبر‌هایی که مورد توجه قرار می‌گیرد یا ممکن است همه به راحتی از کنار آن بگذرند. رسانه‌های خبری هر یک به فراخور وابستگی جناحی خود، خبر‌هایی را برجسته می‌کنند و در مواردی هم از کنار آن می‌گذرند. اگر خبر به‌ما‌هو خبر موضوعیت داشته باشد، وابستگی جناحی نباید در کمرنگ و پر رنگ منتقل کردن آن تأثیری داشته باشد.

سخنران پیش از خطبه‌های قم: ویروس بی‌حجابی در خیابان‌های قم قدم می‌زند

حجت‌الاسلام سید حسین مومنی در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه قم در مصلی قدس افزود: هیچ‌کس نباید اجازه بدهد که دشمن در خاک قم با آرامش قدم بزند مسوولان نباید در چنین شرایطی بی‌تفاوتی پیشه کنند. سخنران پیش از خطبه‌های نماز جمعه قم با انتقاد از وضعیت عفاف و حجاب گفت: ویروس بی‌عفتی و بی‌حجابی در شهر قم ظاهرشده و در سطح خیابان‌ها قدم می‌زند.

z1og_fefdjnd3y7qv

ماجرای جمع آوری امضاء برای برکناری رئیس جمهور + عکس

جواد نیک بینجواد نیک بین نماینده کاشمر، خلیل‌آباد و بردسکن از استان خراسان رضوی در مجلس از جمع آوری امضاء برای ارائه "طرح عدم کفایت رئیس جمهور" خبر داد.

برای مشاهده جزئیات اینجا کلیک کنید.

z1og_fefdjnd3y7qv

فیفا اساسنامه کویت را برای ما فرستاد نه اینکه ما آن را برای فیفا فرستاده باشیم

براتی، رییس کمیته حقوقی فدراسیون فوتبال گفت: فیفا گفت که اساسنامه خود را به روز رسانی نکرده است، اما همزمان در حال نوشتن اساسنامه تعلیق شده فدراسیون فوتبال کویت بود. به همین دلیل اعلام کرد که اساسنامه‌ای را در قالب اساسنامه فدراسیون فوتبال کویت برای ما ارسال می‌کند. فیفا جا‌هایی که نام کویت بود به نام ایران تغییر داد و آنجا که در اساسنامه نام کویت وجود دارد، فیفا آن یک کلمه را اصلاح نکرد. باید گفت که فیفا اساسنامه کویت را برای ما فرستاد و ما اساسنامه کویت را برای فیفا ارسال نکردیم. وی در واکنش به انتقاد‌های هوشنگ نصیرزاده درخصوص ارسال اساسنامه کویت به فیفا به جای ترجمه اساسنامه ایران و ارسال آن، گفت: تفاوت زیادی میان فردی که خواب است یا دچار تردید می‌شود، وجود دارد. عزیز محمدی پس از دیدن مدارک تردید داشت و بعد از یک روز بیدار شد، اما از ارزش او کم نمی‌شود. وقتی کسی خود را به خواب می‌زند حتی اگر اساسنامه را برابرش دانلود کنیم، برایش فرقی نمی‌کند. ما نمی‌توانیم آنان را از خواب بیدار کنیم.

z1og_fefdjnd3y7qv

دستیابی به واکسن کرونا ممکن شده است؟

در حال حاضر ۱۸ شرکت در مرحله آزمایش انسانی قرار داشته، اما تمامی آن‌ها در مراحل ۳ گانه آزمایشی با یکدیگر رقابت دارند. البته تعداد معدودی از این شرکت‌ها به مرحله سوم و دشوار، یعنی آزمایش عمومی رسیده اند و برای انجام آن به یک مکان جدید نیاز دارند. براساس اعلام سازمان بهداشت جهانی، تنها یک گروه در حال حاضر -دانشگاه آکسفورد با همکاری شرکت داروسازی بریتانیایی- سوئدی «آسترازنکا» - به طور رسمی یک کارآزمایی مرحله ۳ را آغاز کرده است.

برای مشاهده جزئیات اینجا کلیک کنید.

z1og_fefdjnd3y7qv

ماجرای راه ندادن سهیلا منصوریان به مجموعه انقلاب

سهیلا منصوریان امروز در اینستاگرام خود فیلمی منتشر و اعلام کرد وی را در حال ورزش از این مجموعه بیرون کردند. روابط عمومی این مجموعه هم اعلام کرد: خانم منصوریان امروز (جمعه) در شرایطی وارد مجموعه شده که ظاهراً فرد دیگری با این ورزشکار عزیز قصد حضور در مجموعه را داشته که همکاران ما مستقر مقابل در، خواستار رؤیت کارت شناسایی وی شده‌اند و ظاهراً همین مسئله باعث ناراحتی خانم منصوریان شده است. ابط عمومی مجموعه ورزشی انقلاب به دنبال مشکل به وجود آمده برای سهیلا منصوریان در مجموعه ورزشی انقلاب اطلاعیه‌ای را منتشر کرد که به شرح زیر است: «مجموعه ورزشی انقلاب به‌عنوان یکی از پرترددترین مجموعه‌های ورزشی کشور همواره در اختیار عموم مردم و به خصوص قهرمانان کشور بوده و نهایت همکاری را با این عزیزان داشته است. با توجه به تردد بی‌شمار افراد مختلف در این مجموعه وظیفه ذاتی حراست تشخیص احراز هویت تک تک افراد و اعضای محترم می‌باشد و بدیهی است که بعد از طی این مرحله مجوز حضور عزیزان در مجموعه صادر خواهد شد. به همین دلیل با توجه به اهمیت ورود و خروج داخل این مجموعه و صرفاً به دلیل رفاه، آرامش و امنیت استفاده‌کنندگان از مجموعه مأموران مقابل در‌ها موظفند تمامی موارد را به مراجعه‌کنندگان گوشزد کنند. سرکار خانم منصوریان امروز (جمعه) در شرایطی وارد مجموعه شده که ظاهراً فرد دیگری با این ورزشکار عزیز قصد حضور در مجموعه را داشته که همکاران ما مستقر مقابل در، خواستار رؤیت کارت شناسایی وی شده‌اند و ظاهراً همین مسئله باعث ناراحتی خانم منصوریان شده است. این انتظار می‌رود که تمامی افراد برای کنترل کردن کارت شناسایی توسط نمایندگان ما مقابل درها، نهایت همکاری را با آن‌ها داشته باشند. یادآور می‌شود پیرو دستورات مدیریت مجموعه ورزشی انقلاب به مسئولان مربوطه و همچنین گزارش ارائه شده و بازبینی دوربین‌های مجموعه و فیلم‌های گرفته شده موارد به صورت جزئی‌تر در این زمینه مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

z1og_fefdjnd3y7qv

جزییات طرح مجلس برای ارائه سهام عدالت به جاماندگان

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس با توضیح برخی جزئیات طرح ارائه سهام عدالت به سه گروه بزرگ جامانده از دریافت این سهام، گفت: دولت نباید منابع باقی‌مانده سهام عدالت را به عناوین دیگر دربارار سرمایه عرضه کند.

برای مشاهده جزئیات اینجا کلیک کنید.

z1og_fefdjnd3y7qv

برایان هوک: درخواست گفت‌وگوی کنسولی حضوری با ایران داده ایم

«برایان هوک» نماینده ویژه آمریکا در امور ایران که کشورش بار‌ها خواستار مذاکره با مستقیم با ایران شده است، مدعی شد که ایران با رد این پیشنهاد، فرصت‌های خوبی را از دست می‌دهد. هوک طی مصاحبه با «المانیتور» گفت که به‌رغم پیشنهاد‌های مکرر آمریکا برای مذاکرات مستقیم، ایران حاضر به مذاکره نیست. این مقام آمریکایی گفت که درخواست گفت‌وگوی کنسولی حضوری با ایران داده است. وی افزود که اگر ایران مذاکرات دوجانبه مستقیم را می‌پذیرفت، می‌توانست پیشنهاد «توافق بزرگ‌تر» ترامپ را واکاوی کند. هوگ بار دیگر خواستار تمدید تحریم‌های تسلیحاتی ایران شده و مدعی شد که از منظر امنیت ملی، توجیهی برای لغو تحریم تسلیحاتی سازمان ملل علیه ایران وجود ندارد. این تحریم‌ها قرار است در تاریخ ۱۸ اکتبر منقضی شود.

z1og_fefdjnd3y7qv

ارزش روز سهام عدالت

سهام عدالت ۵۳۲ هزار تومانی ۱۶ میلیون و ۸۵۴ هزار تومان شد.

برای مشاهده جزئیات اینجا کلیک کنید.

z1og_fefdjnd3y7qv

سخنگوی وزارت خارجه: قضاوت درباره انفجار نطنز زود است

سخنگوی وزارت خارجه با بیان اینکه درباره انفجار در سایت نطنز نهاد‌های ذی‌ربط امنیتی در حال بررسی جزئیات هستند، گفت: هدف رسانه‌ها از منتسب کردن انفجار به اسرائیل در واقع کمک‌کردن به وجهه و هیمنه پوشالی آن است. سید عباس موسوی در نشست‌خبری با اصحاب رسانه استان اصفهان درباره انفجار در سایت هسته‌ای نطنز اظهار داشت: هر اتفاقی که هر جایی بیافتد ممکن است اسرائیلی‌ها خود را سریع مطرح کنند و ابتکار کار را به‌عهده بگیرند. در حال حاضر برای صحبت و قضاوت از علت و عامل اصلی انفجار زود است و نهاد‌های ذی‌ربط امنیتی در حال بررسی تمام جزئیات انفجار هستند و اگر به این نتیجه برسند که دست عوامل خارجی در کار بوده، اعلام خواهند کرد و عواقبی هم خواهد داشت.

z1og_fefdjnd3y7qv

دستمزد کارگران در سال 99 افزایش یافت؟ + جزئیات

اگرچه رئیس سازمان بازرسی چندی پیش از وعده دولت برای بازنگری در دستمزد طی ۶ ماه دوم سال خبر داده بود، اما وزیر کار با رد این موضوع گفت که پرونده دستمزد ۹۹ بسته شده است.

برای مشاهده جزئیات اینجا کلیک کنید.

z1og_fefdjnd3y7qv

محیط زیست: تاکنون آلودگی منجر به بروز بیماری وبا در آب تهران مشاهده نشده

رییس گروه آب‌های زیرزمینی سازمان حفاظت محیط‌زیست گفت: سازمان حفاظت محیط زیست به طور مداوم منابع آبی را پایش می‌کند البته این کار توسط ادارات کل استانی و با نظارت سازمان محیط زیست انجام می‌شود و تاکنون نیز آلودگی که منجر به بروز بیماری وبا شود مشاهده نشده و منابع آبی به ویژه در تهران از این لحاظ سالم است، البته وبا یک نوع باکتری است که با کلر زنی از بین می‌رود و، چون وزارت نیرو آب شرب را به طور کامل تصفیه می‌کند بنابراین جای نگرانی نیست و مشکلی پیش نخواهد آمد.

z1og_fefdjnd3y7qv

علت واریز نشدن مبلغ فروش سهام عدالت اعلام شد

مشمولانی که شماره شبای بانکی و تلفن همراه آن‌ها با کوچکترین مشکلی روبرو بوده از مرحله سفارش گیری حذف شده اند.

برای مشاهده جزئیات اینجا کلیک کنید.

z1og_fefdjnd3y7qv

هک شدن موبایل وزیر دفاع اسرائیل توسط ایران

روزنامه هاآرتص: در مارس ۲۰۱۹ بود که «آرگامان» رئیس شاباک جلسه‌ای محرمانه با گانتز داشته و در این جلسه به او گفته که تلفن همراه وی به دست افراد مرتبط با ایران هک شده است. «نتانیاهو» نیز از پنهان‌کاری شاباک درباره جزئیات این واقعه خشمگین شده و چندین بار به آرگامان به دلیل گزارش ندادن به وی در این باره شدیدا اعتراض کرده است. گانتز، اما با ادعای اینکه هیچ اطلاعات امنیتی در تلفن همراه وی وجود نداشته، رئیس موساد را به همکاری با نتانیاهو و تلاش برای تخریب چهره خود متهم کرد. /فارس

 

z1og_fefdjnd3y7qv

آیا طاعون خیارکی در ایران شیوع پیدا کرده است؟!

عضو کمیته کشوری بیماری های عفونی ورود بیماری طاعون خیارکی به کشور را تکذیب کرد.

برای مشاهده جزئیات اینجا کلیک کنید.

z1og_fefdjnd3y7qv

افراد عادی کجا ماسک بزنند؟

مسعود یونسیان استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: استفاده از ماسک در خودرو تک سرنشین منطقی نیست، حتی اگر شیشه خودرو پایین باشد. زیرا، هوای آزاد منبع عفونت تلقی نمی‌شود. افرادی که به تنهایی پیاده روی و یا در پارک ورزش می‌کنند، احتیاجی به استفاده از ماسک ندارند. زدن ماسک در فضای باز و هنگام ورزش و پیاده روی، ضرر ندارد، اما می‌تواند باعث کاهش اکسیژن دم شود. متأسفانه برخی افراد هنگام ورود به مکان‌های سربسته، ماسک را بر می‌دارند و این یک رفتار غلط است. حتی در مکان‌های سربسته که ازدحام وجود ندارد و فاصله یک تا دو متری با ارباب رجوع رعایت می‌شود، باز هم زدن ماسک ضروری نیست، اما ضرر هم ندارد. /مهر

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    
    روی خط رسانه