شمانیوز

مراسم امضای تفاهم نامه همکاری بین شورای عالی استان ها و دانشگاه آزاد اسلامی با حضور علیرضا احمدی رییس شورای عالی استان ها و محمد مهدی طهرانچی رییس دانشگاه آزاد در ساختمان شماره ۲ شورای عالی استان ها برگزار شد.

به گزارش شمانیوز : رئیس شورای عالی استان‌ها - در جریان امضای تفاهمنامه با دانشگاه آزاد اسلامی گفت: امروز شورای عالی استان ها به عنوان متولی امر شوراهای کشور محسوب می‌شود چرا که شهرداران توسط شوراهای شهر و دهیاران توسط شوراهای روستا در سراسر کشور انتخاب می‌شوند. شورای عالی استان‌ها بر اساس قانون اساسی به عنوان تنها دستگاه موجود در کشور اختیار دارد که به‌صورت مستقیم طرح به مجلس شورای اسلامی ارائه کند. لذا می‌تواند کمک حال دستگاه‌هایی باشد که قانون به آن‌ها چنین اجازه‌ای را نداده است و در راستای حل مشکلات می‌توان از این ظرفیت بهره گرفت.

 

وی افزود: امروز با انعقاد این تفاهمنامه پیوند علم و دانش و شوراها محقق شد. دانشگاه آزاد اسلامی خدمات ارزنده‌ای به جامعه ایرانی ارائه کرده است و بر اساس این تفاهمنامه ارتباط و تعامل میان این نهاد علمی و جامعه شورایی کشور بیش از پیش افزایش پیدا خواهد کرد. امیدواریم هر یک از شهرستان‌های کشور نیز چنین تفاهمنامه‌ای را میان شوراها و واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی در شهرستان ها منعقد کنند تا به این ترتیب تعامل و پیوند جامعه دانشگاهی و علمی با نهاد شوراها تقویت شود.

 

احمدی با اشاره به امضای تفاهمنامه میان شورای عالی استان‌ها و دانشگاه آزاد اسلامی گفت: اعضای شورای عالی استان‌ها و شوراهای سراسر کشور به‌صورت جهادی و بر اساس منویات مقام معظم رهبری وارد عرصه خدمت رسانی به مردم شده‌اند. ما در حوزه شوراها ظرفیت‌هایی داریم که نباید مغفول واقع شوند باید از آنها در جهت رفع مشکلات مردم بهره بگیریم.

 

 

محمدمهدی طهرانچی  در نشست انعقاد تفاهم‌نامه میان این دانشگاه و شورای عالی استانها گفت: شورای عالی استان ها با داشتن 125 هزار عضو ظرفیت بی نظیری برای ارتقا و بهبود آموزش دانشگاهی است. برای همین معتقدم, یک همسانی و یک مشابهت میان شورای عالی استان‌ها و دانشگاه آزاد اسلامی وجود دارد.

 

وی با تاکید بر اینکه لازم است در سال بیش از یک بار درقالب جلسات تعاملی با شورا داشته باشیم گفت:  مدل دانشگاه آزاد اسلامی مدلیست که در غرب با رویکردی خاص به وجود آمد؛ اما در نظام اسلامی ما و به خصوص در این دوره که من ریاست را بر عهده دارم بنا است از این بستر دانشگاه اجتماعی در جهت توسعه منطقه‌ای و تأمین آینده در هر منطقه استفاده کنیم.

 

طهرانچی با ذکر اینکه و در مقطعی ما در کشور کارشناس بودیم گفت: در آن مقطع با مجموعه‌ای از ادارات مواجه بودیم که نیاز به دانش آموخته کارشناسی داشتیم . 

 

وی با طرح این ادعا که بعد از توسعه دانشگاه ها و بخصوص دانشگاه آزاد عملا دیگر نیازی به اعزام دانشجو به خارج از بین احساس نمی شود گفت: البته قبل از انقلاب بنیاد دانشگاه در ایران هم دین ستیز و هم غیر اصولی بوده‌است؛ اما بعد از انقلاب دانشگاه آزاد شکل گرفت تا این دو مشکل را بر طرف کند.

 

طحرانچی ادامه داد: اینکه می‌گویید مردم با عشق و علاقه اموال خود را برای ساخت دانشگاه آزاد هبه کردند دلیلش این بود که می‌‎گفتند موتور محرک شهرشان دانشگاه آزاد اسلامی است.

 

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با اعلام اینکه شش میلیون فارغ‌التحصیل از ۱۰ میلیون فارغ التحصیل در کشور مخصوص دانشگاه آزاد اسلامی بوده‌است گفت: این به معنای آن است که مردم اعتقاد داشته‌اند که از مسیر دانشگاه آزاد اسلامی به موفقیت و حرکت و پیشرفت می‌رسند.به بیانی رویکرد مردم وقتی به سمت تحصیلات تجربی رفت و تقاضا در این حوزه افزایش یافت مشخص شد که مردم از تحصیلات توقع اشتغالزایی هم دارد و می‌خواهند در ازای پولی که می پردازند موفقیت شغلی هم پیدا کنند.

 

طحرانچی گفت: بارها رهبری تذکر دادند که باید بین آموزش عالی و نیازهای جامعه گره ایجاد شود و این دو حوزه به همدیگر گره بخورند و مرتبط باشند.

 

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در پایان با اشاره به جایگاه این شورا گفت: جایگاه شورای عالی استان‌ها جایگاه رفیعی است بطوریکه تنها نهادی است که می تواند به مجلس لایحه بدهد. البتهما به اهمیت این جایگاه ایمان داریم و تلاش می کنیم از این ظرفیت برای توسعه آموزش دانشگاهی در کشور کمال بهره را ببریم.

 

 

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied