شمانیوز

فرماندار تالش برآورد اولیه خسارت سیل اخیر به اماکن روستایی و تاسیسات زیربنایی این شهرستان را بالغ بر ۵۰ میلیارد ریال اعلام کرد و از بازگشایی مسیرهای دچار آب‌گرفتگی خبر داد.

سید عیسی مهدوی امروز در جلسه ستاد مدیریت بحران در فرمانداری تالش، گفت: دو روز گذشته سیلاب به روستاهای آق اولر، دیزگاه، مکش، تندبین، قره گل، ناوان و قلعه بین بخش مرکزی و باتمان بولاغی بخش کرگانرود خسارت وارد کرد.

وی ادامه داد: ۱۳ سردهنه نهر باغ های کیوی و شالیزار آسیب دیده اند و ۱۴ راس دام تلف شده اند و ترمیم پل شیله وشت آغاز شده و در کانون های سیلابی، توسط اداره منابع طبیعی و آبخیزداری تالش طرح های آبخیزداری اجرا خواهد شد.

وی افزود: مسیر نوئه دی آق اولر به روستاهای دیزگاه و حسن دییرمانی و ییلاقات تالش به صورت موقت بازگشایی و تردد خودروها برقرار شده و بازگشایی کامل در حال انجام است و با توجه به شرایط توپوگرافی ییلاقات و حجم روان آب ها، برنامه ریزی برای احداث پل جدید ضرورت دارد.

مسعود شفیقیان بخشدار مرکزی تالش نیز گفت: با توجه به ورود خسارت به پل روستای شیله وشت، تردد کامیون های حامل بار از روی آن تا رفع کامل کاستی ها ممنوع است.

سه شنبه هفته جاری سیلاب ناشی از رگبار، از مناطق کوهستانی و مرتفع بخش مرکزی تالش به محدوده چند روستا وارد شده و در مسیر خود، پل ۲۰ متری شهر تالش را نیز مسدود کرده بود.

شهرستان تالش با ۲۰۰ هزار نفر جمعیت و با بخش های مرکزی، اسالم، حویق و کرگانرود در ۱۱۰ کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع شده است.

 

 

منبع: پانا

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    تبلیغات متنی
    
    روی خط رسانه