شمانیوز

مدیرکل امور اداری و تشکیلات وزارت آموزش و پرورش جزئیات استخدام ۲۵ هزار معلم جدید در آموزش و پرورش را تشریح کرد. یارمحمد حسین‌بُر با بیان اینکه قانون الحاق یک ماده به قانون تعیین تکلیف معلمان حق‌التدریس در ۱۳ شهریور ۹۷ ابلاغ شد گفت: براساس آن قانون مکلف هستیم تا پایان برنامه ششم همه مشمولان را جذب کنیم. وی افزود:

مدیرکل امور اداری و تشکیلات وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه البته پذیرفته‌شدگان طبق آیین‌نامه اجرایی باید یک دوره مهارت‌آموزی در دانشگاه فرهنگیان را طی کنند اظهار کرد: از قبل فرم امتیازبندی را تنظیم و به استان‌ها ارسال کردیم که امتیازات نیروهای حق‌التدریس، آموزشیاران نهضت سوادآموزی و مربیان پیش‌دبستانی  در دانشگاه فرهنگیان براساس قانون محاسبه و لحاظ می‌شود.

حسین‌بر افزود: سابقه همکاری با آموزش و پرورش، مدرک تحصیلی، ارتباط رشته تحصیلی با رشته تدریس و... در امتیازبندی لحاظ می‌شود.وی درباره تعداد معلمان حق‌التدریس که اکنون در آموزش و پرورش تدریس می‌کنند اظهار کرد: ۵۸ هزار و ۱۰۰ نفر از همکارانمان جزو این گروه‌ها هستند که با ما همکاری می‌کنند و براساس قانون تفسیری که اخیرا مصوب شد ۳۰ هزار نفر دیگر به این دامنه اضافه خواهد شد که ما تا دو سال دیگر علاوه بر جذب این ۲۵ هزار و ۴۹۷ نفر، طی مجوزهایی که دریافت خواهیم کرد این تعداد را هم جذب می‌کنیم.

مدیرکل امور اداری و تشکیلات وزارت آموزش و پرورش اضافه کرد: تا آخر سال ۱۴۰۰ مکلف به جذب این گروه هستیم.وی در ارتباط با شبکه خبر با بیان اینکه اکنون بیش از ۱۳ هزار نیروی حق‌التدریس آزاد ما را آموزشیاران نهضت سوادآموزی تشکیل می‌دهند که در آزمون اخیر هم شرکت کردند، گفت: ۲۴ هزار نفر از آموزشیاران در آزمون اخیر شرکت کردند و هر میزان از آنها که حدنصاب را کسب کنند وارد دوره‌های آموزشی می‌شوند و محدودیتی برای پذیرش از این بابت نداریم.

 

منبع : ایسنا

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    تبلیغات متنی
    
    روی خط رسانه