شمانیوز

ثبت نام پرستاری بدون کنکور سال 99 برخی دانشگاه های کشور آغاز شد.جزئیات بیشتر نحوه ثبت نام پرستاری ببدون کنکور را در زیر بخوانید.

ثبت نام پرستاری بدون کنکور سال 1399 دانشگاه های کشور شروع شد و علاقه مندان به تحصیل در رشته پرستاری بدون کنکور و صرفا بر اساس نمرات و سوابق تحصیلی شان می توانند در رشته پرستاری تحصیل کنند. علاوه بر پرستاری برخی رشته های دیگر نیز پذیرش بر اساس مهدل و سوابق تحصیلی را دارند؛ جزئیات بیشتر درباره شرایط ثبت نام پرستاری بدون کنکور 99 را در ادامه بخوانید.

 

 پیرو اطلاعیه وزارت بهداشت مبنی بر کمبود نیروی انسانی در کادر پرستاری و دیگر رشته های پیراپزشکی کشور ثبت نام رشته پرستاری بدون آزمون – مامایی – بهداشت محیط – بهداشت دهان و دندان و… سازمان سنجش آموزش کشور موظف به تامین نیروی انسانی این بخش از طریق پذیرش بدون آزمون بر اساس سوابق تحصیلی و معدل متقاضیان شد.

 

پیرو این اطلاعیه کلیه متقاضیان محترمی که قصد تحصیل و اشتغال در حوزه پیراپزشکی را دارند می توانند جهت ثبت نام ترم مهر 99 و اطلاع از رشته محل ها از سراسر کشور با شماره های مرکز ثبت نام و مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل نمایند پاسخگویی 8 صبح الی 12 شب.

 

پرستاری بدون کنکور برای بار اول سال 1395 از طریق انتخاب رشته کنکور سراسری از بخش پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی متقاضیان انجام پذیرفت که متقاضیان این رشته و دیگر رشته های پیراپزشکی در سال 95 با شرایط ویژه در این رشته ها پذیرفته شده و وارد این حرفه ها شدند در سال های 97 و 98 با توجه به عدم انتشار دفترچه پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی از جانب سازمان سنجش تعداد زیادی از داوطلبان پرستاری بدون آزمون از پذیرش در این رشته جا ماندند که امسال می توانند اقدام نمایند.

 

ثبت نام بدون کنکور پرستاری 99 به صورت اینترنتی انجام می گیرد ضمنا کلیه متقاضیان محترم می توانند جهت تکمیل روند ثبت نام بدون کنکور پرستاری و اطلاع از لیست شهرهای پرستاری بدون کنکور از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با شماره های مرکز ثبت نام بدون آزمون رشته های پیراپزشکی تماس حاصل نموده و ثبت نام خود را تکمیل نمایند.

 

شرایط خاص پذیرش بدون کنکور رشته پرستاری

برای پذیرش بدون کنکور در این رشته باید شرایط خاص داشت و هر کسی امکان پذیرش بدون آزمون را نخواهد داشت یکی از رشته هایی که اکثر داوطلبان رشته ی تجربی برای قبولی در آن تلاش می کنند رشته پرستاری است. رشته ی پرستاری از مجموعه ی رشته های علوم پزشکی _پیراپزشکی می باشد که دانشجویان این رشته نقش مراقبتی و بالینی از بیمار را عهده دار هستند.

 

پذیرش کاردانی رشته ی پرستاری بدون کنکور _ شرایط پذیرش

1_ داوطلب پذیرش در این رشته ها باید بومی منطقه تحصیل باشد.منظور محل اخذ دیپلم می باشد.

2_ دانش آموختگان مقاطع کاردانی _ کارشناسی _ کارشناسی ارشد و دکترا حق پذیرش در این مقطع را ندارند مگر با پرداخت شهریه.

داوطلبان پذیرش باید دارای حداقل 18 سال و حداکثر 24 سال سن باشند.

3_ داوطلبان باید دارای گواهی سلامت پزشکی به منظور عدم نقص عضو باشند.

4_قبولی داوطلب از بخش کمیته پذیرش با توجه به سوابق تحصیلی و مصاحبه.اشراف کامل بر رشته و دلیل انتخاب این رشته و برخی موضوعات مربوطه از الزامات قبولی در بخش کمیته مذکور می باشد و پذیرش بصورت نیمه متمرکز است.

5_ اگر داوطلب رشته پرستاری بدون آزمون و رشته های دیگر متاهل باشد ملزم به ارائه رضایت همسر به صورت کتبی می باشد.

6_داوطلبانی که قصد استفاده از سهمیه های ایثارگری و شاهد اند باید گواهی مربوطه را از بنیاد شهید و امور ایثارگران استان مربوطه تهیه کنند.

 

مدارک ثبت نام رشته ی پرستاری بدون کنکور 99

1_ داوطلب پذیرش باید تقاضانامه کتبی مبنی بر تقاضای ثبت نام را به دانشگاه مربوطه ارائه دهد.

2_ ارائه اصل آخرین مدرک تحصیلی برای دانش آموختگان نظام جدید دیپلم و پیش دانشگاهی و برای دانش آموختگان نظام قدیم ارائه مدرک چهارساله مبنی بر اخذ مدرک دیپلم.

3_ارائه اصل مدرک شناسنامه و کپی از تمام صفحات آن اگر شناسنامه داوطلب پذیرش دارای توضیحات باشد ضمیمه کردن توضیحات لازم است.

4_اصل کارت ملی داوطلب و ارائه کپی پشت و روی کارت ملی

5_ارائه شش قطعه عکس پرسنلی 3*4 پشت نویسی شده

6_ارائه گواهی مبنی بر بومی بودن و مقبولیت داوطلب طبق نظر شورایاری های شهر یا روستای مربوط به محل سکونت داوطلب که به تایید نظر کارشناسان بخش کمیته پذیرش رسیده باشد.

 

شرایط فارغ التحصیلی متقاضیان پذیرش رشته پرستاری بدون کنکور

1_به جز دانش آموختگان دوره ی فراگیر استعداد های درخشان که شهریه پرداخت می کنند بقیه ی دانشجویان ملزم به انجام تعهد خود بر دانشگاه محل مبنی بر تعهد خدمت به مدت 3 برابر مدت تحصیل خود می باشند.

 

2_پس از پایان تعهد خدمت دانش جویان میتوانند فارغ التحصیل شوند.

 

ثبت نام پرستاری بدون کنکور در مقطع کارشناسی ارشد

بسیاری از دانشجویان سوال می کنند که آیا می توان بدون کنکور در مقطع کارشناسی ارشد در رشته ی پرستاری مشغول به تحصیل شد؟ در مورد این سوال باید بگوییم بلی از ثبت نام آزمون وزارت بهداشت و درمان برای دانشجویانی که دارای شرایط استعداد های درخشان باشند این امکان وجود دارد.

 

دانشگاه هایی دانشجو ارشد پرستاری بدون کنکور جذب می کنند

طبق سنوات گذشته هر کدام از دانشگاه ها که ظرفیت خالی برای پذیرش دانشجو در رشته پرستاری بدون کنکور داشته باشند به وزارت بهداشت اعلام می کنند و وزارت بهداشت از طریق ثبت نام آزمون اقدام به جذب دانشجویان استعداد های درخشان کرده و به مرکز مربوطه معرفی می کند.

 

شرایط دانشجویان استعداد درخشان برای ثبت نام ارشد پرستاری بدون کنکور

اولین شرط برای پذیرش پرستاری بدون کنکور 99 در کارشناسی ارشد امتیازی است که دانشگاه محل تحصیل دانشجو به وزارت بهداشت اعلام می کند و وزارت بهداشت طبق آمار دریافتی از دانشگاه های محل تحصیل دانشجویان به تعداد ظرفیت موجود از دانشجویانی که دارای بالاترین امتیاز هستند دانشجو می پذیرد.

 

نکته دیگر این که دانشجویان دانشگاهی که اقدام به جذب می کنند اگر متقاضی ثبت نام باشند در اولویت قرار دارند حتی اگر امتیاز پایین تری نسبت به دانشجویان دیگر داشته باشند.

 

اگر امتیاز دو دانشجو برای پذیرش برابر باشد دانشجویی که دارای معدل بالاتریست در اولویت قرار خواهد گرفت.

رشته پرستاری دارای محبوبیت فراوانی بین رشته های تحصیلی است که سبب شده برخی دانشگاه های کشور اقدام به پذیرش بدون کنکور این رشته تحصیلی کنند.پرستاری بدون کنکور در چند سال اخیر در دانشگاه ها ارائه می شود.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    تبلیغات متنی
    
    روی خط رسانه