شمانیوز

اندازه لباس و کفش شما چقدر است؟. لباس و کفشی که هم اکنون بر تن دارید، چگونه است؛ این مسئله‏ کاملاً جدی و بهداشتی است.

افرادی که عادت دارند لباس یا کفش کوچک‌تر از اندازه واقعی خود انتخاب کنند و از پوشیدن لباس‌ های تنگ و چسبان خوششان می ‌آید، با مشکل سلامتی روبه‌ رو و با اختلال خون‌ رسانی مواجه خواهند شد.

پوشیدن کفش تنگ

پوشیدن لباس‌های تنگ، به ویژه اگر ساعت‌ های طولانی بر تن باشند، تأثیر قابل توجهی بر خونرسانی اعضای مختلف بدن و سیستم‌ های حیاتی می‌ گذارد و در واقع بدن را با یک مشکل جدی روبه‌ رو می‌ کند.

وقتی که پوست به شدت تحت فشار قرار گیرد، مویرگ‌ های سطحی آن بسته و جریان خون در آن ها متوقف می شود، وقتی که مویرگ‌ ها نتوانند در سطح پوست، وظیفه خود را به درستی انجام دهند، پوست به عنوان وسیع ‌ترین عضو بدن انسان، دچار کم خونی و انباشتگی مواد دفعی و نوعی خفگی سلولی می ‌شود.

این احساس خفگی و تنگی نفس در هنگام پوشیدن لباس‌های تنگ ملموس و محسوس است، چون مویرگ‌ ها که واسطه‌ های اصلی سرخ ‌رگ ‌ها و سیاه ‌رگ‌ ها هستند به علت عبور نکردن صحیح و کامل خون از آن ها بسته شده و باعث نوعی انباشتگی خون در برخی اعضا و کمبود خون در برخی دیگر می شوند.

در این میان پوشیدن کفش تنگ هم اثرات مشابه و حتی بدتری دارد. پا ها که در علم طب و بهداشت، به عنوان «قلب دوم» انسان نامیده می‌ شوند، در یک نقطه مهم و سوق ‌الجیشی در سیستم خون‌رسانی بدن قرار گرفته ‌اند. اگر پا ها تحت فشار دائمی و طولانی قرار گیرند، شاهد اثراتی مشابه نارسایی قلبی از نوع فشاری خواهیم بود. سیستم خون‌رسانی در نقطه تلاقی عروق مهم، با یک انسداد فشار مواجه خواهد شد و خستگی زودرس، احساس مشکل تنفسی، خستگی فکری و در طولانی مدت، ضعف بینایی و آسیب‌های عروقی و عوارض قلبی بر جای خواهد گذاشت.

عوارض پوشیدن لباس تنگ

علاوه بر همه این ها، کفش و لباس تنگ، یک مشکل دیگر نیز ایجاد می کند. شما به زودی متوجه خواهید شد که (تمرکز حواس) شما بسیار کاهش یافته است و این یک حقیقت است. لباس و کفش تنگ و نامناسب، به علت وارد شدن مداوم پیام‌ های عصبی از نواحی تحت فشار، از تمرکز فکری شما خواهد کاست و به این دلیل و دلایل مهم پیشین، قدرت یادگیری و توانایی ‌های مغزی و ذهنی شما را تحت تأثیر منفی قرار خواهد داد.

یک بار دیگر اندازه واقعی کفش و لباس خود را تعیین کنید و برای سلامت جسم و فکر خود، فقط از اندازه مناسب خود استفاده کنید.

 

 

منبع: همگردی

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    
    روی خط رسانه