شمانیوز

حیدری در گفتگو با شمانیوز مطرح کرد؛

دبیر فدراسیون نجات غریق و غواصی از برگزار شدن دوره‌های آموزشی نجات غریق و غواصی و آب‌درمانی در مناطق حساس کشور با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی خبر داد.

مهدی حیدری، دبیر فدراسیون نجات غریق و غواصی در گفتگو با خبرنگار ورزشی پایگاه خبری و تحلیلی شمانیوز، در تشریح آخرین اقدامات این فدراسیون در بحث مبارزه با کرونا اظهار کرد: این فدراسیون سه رشته ورزشی اعم از ناجات غریق، فواصی و آب درمانی را تحت پوشش خود قرار داده است.

وی افزود: طبق قانون متولی تمامی اماکن آبی کشور با فدارسیون نجات غریق است؛ یعنی ما مسئول حفظ ایمنی و جان استفاده کنندگان از اماکن آبی هستیم و تمامی اماکن آبی که می‌خواهند فعالیت کنند، مجوز ایمنی و نحوه چیدمان منجیان غریق را براساس استانداردهای موجو از فدراسیون نجات غریق و هیئت‌های فدراسیون در سراسر کشور دریافت می‌کنند. 

دبیر فدراسیون نجات غریق و غواصی خاطرنشان کرد: سالیانه ناجیان ما برای اینکه بتوانند مجوز فعالیت داشته باشند، باید در دوره‌های آمادگی شرکت کنند که امسال با وجود ویروس کرونا و حاکم بودن وضعیت قرمز، سفید و زرد در بسیاری از استان‌ها، تدابیر خاصی اندیشیده شد.

حیدری در همین رابطه افزود: در استان‌هایی که وضعیت قرمز داشتند به منظور حفظ آمادگی ناجیان و برای اینکه از شرایط آمادگی‌شان فاصله نگیرند، دوره‌های آموزشی را به صورت وبینار برگزار کردیم، اما در استان‌هایی که وضعیت زرد یا سفید حاکم بود، براساس مصوبه ملی ستاد ملی مقابله با کرونا، دوره‌ها را به صورت حضوری برگزار کردیم و ناجیان ما امسال هم این آمادگی را داشتند که در این دوره‌ها شرکت کنند.

وی یادآور شد: امسال سواحل مازندران، گیلان و گلستان با وجود ویروس کرونا، شاهد سیل عظیمی از مسافران بود؛ لذا در این شرایط تعداد استفاده‌کنندگان طرح‌های ساحلی بسیار زیاد بودند؛ لذا ناجیان ما هم در گیلان و مازندران حضور داشتند و در نجات جان هم‌وطنانی که از نقاط دور و نزدیک آمده بودند، فعال بودند.

دبیر فدراسیون نجات غریق و غواصی در ادامه گفت: بسیاری از ناجیان ما که طبق قانون مسئولیت فعالیت در خارج از طرح‌ها را نداشتند، اما در خارج از طرح‌ها هم فعال بودند و بارها و بارها به هم‌وطنانمان خدمت کردند.

حیدری در رابطه اقدامات این فدراسیون در حوزه آب‌درمانی تصریح کرد: امسال برای نخستین بار دوره‌های ارتقاء آب‌درمانی در سطح کشور را در دوره برگزار کردیم. دوره‌های درجه سه به صورت وبیناری برگزار شد که مورد استقبال جامعه مخاطبان ما قرار گرفت و همچنین اجازه ندادیم فاصله‌ای بین دوره‌های آموزشی غواصی بیفتد و با توجه به اینکه کلوپ‌های جنوب تعطیل شده بودند، دوره‌های مدرسی کودکان و سایر دوره‌های آمادگی مدرسان را برگزار کردیم.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    
    روی خط رسانه