شمانیوز

تحولات در گذر است و اخبار روز هیچ گاه متوقف نخواهد شد؛ خبر‌هایی رسمی و گاه غیر رسمی؛ خبر‌هایی که مورد توجه قرار می‌گیرد یا ممکن است همه به راحتی از کنار آن بگذرند. رسانه‌های خبری هر یک به فراخور وابستگی جناحی خود، خبر‌هایی را برجسته می‌کنند و در مواردی هم از کنار آن می‌گذرند. اگر خبر به‌ما‌هو خبر موضوعیت داشته باشد، وابستگی جناحی نباید در کمرنگ و پر رنگ منتقل کردن آن تأثیری داشته باشد.

قیمت روز گوشی موبایل در ۶ مرداد

قیمت گوشی‌های موبایل موجود در بازار، مورخ ۶ مرداد را مشاهده می‌کنید.

برای مشاهده جزئیات اینجا کلیک کنید.

z1og_fefdjnd3y7qv

قالیباف: رقابت بر سر کاندیدا‌های دیوان محاسبات مومنانه بود

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: فرآیند انتخاب رئیس و دادستان دیوان محاسبات براساس قانون پیش رفت و رقابت جدی و مومنانه در کمیسیون برنامه بودجه مجلس شکل گرفت. محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی در مراسم تکریم و معارفه رئیس قدیم و جدید دیوان محاسبات که صبح امروز برگزار شد، گفت: مجلس یازدهم زمانی شکل گرفت که در شرایط سخت است و مردم سختی‌هایی را تحمل می‌کنند که این تحمل از روی نجابت و برای انقلاب است. وی ادامه داد: مردم توقع دارند مشکلات را به هم پاس ندهیم، مردم حاکمیت را یکپارچه می‌دانند، مردم باید یک عمل و حرف از مسئولان ببینند و غیر از تسهیل مشکلات از مسئولان چیزی نمی‌پذیرند. رئیس مجلس تصریح کرد: فرآیند انتخاب رئیس و دادستان دیوان محاسبات براساس قانون پیش رفت و رقابت جدی و مومنانه در کمیسیون برنامه بودجه مجلس شکل گرفت و کاندیدا‌های ریاست و دادستان دیوان به صحن پارلمان معرفی شدند. قالیباف اضافه کرد: در مجلس یازدهم اولویت بر نظارت داریم و کشور نیز امروز بیش از گذشته بر نظارت نیاز دارد.

z1og_fefdjnd3y7qv

آخرین آمار مبتلایان کرونا در ایران + جزئیات

تعداد جانباختگان ویروس کرونا در کشور به گفته سخنگوی وزارت بهداشت افزایش یافت و به ۱۵ هزار و ۹۱۲ نفر رسید.

برای مشاهده جزئیات اینجا کلیک کنید.

z1og_fefdjnd3y7qv

پلیس: ربودن و قتل زنجیره‌ای زنان جوان در ماهان کرمان کذب است

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان کرمان وقوع قتل‌های زنجیره‌ای در ماهان را تکذیب کرد. کوروش احمد یوسفی در گفتگو با مهر با تکذیب شایعه وقوع قتل‌های زنجیره‌ای در ماهان اظهار کرد: طی روز‌های اخیر، شایعه‌ای مبنی بر ربودن زنان جوان و قتل آن‌ها در ماهان کرمان در فضای مجازی منتشر شده که از اساس کذب است. وی افزود: متأسفانه برخی از افراد بدون هیچ سند و مدرکی اقدام به انتشار شایعات بی‌پایه در شبکه‌های مجازی می‌کنند که به شهروندان آسیب وارد می‌کند. معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان کرمان گفت: انتشار خبر‌های کذب در فضای مجازی در شأن مردم فهیم کرمان نیست لذا بهتر است شهروندان در راستای کاهش آسیب‌های ناشی از فضای مجازی آگاهی‌های خود را نسبت به موضوعات منتشر شده در این فضا ارتقا دهند و اخبار را تنها از طریق رسانه‌های معتبر دنبال کنند. احمد یوسفی بیان کرد: اکثر مطالب منتشر شده در فضای مجازی صحت ندارند لذا این گونه خبر‌ها موجب صدمات روحی به افراد جامعه به ویژه در این شرایط که درگیر شیوع کرونا هستیم، می‌شود.

z1og_fefdjnd3y7qv

قیمت سکه امروز دوشنبه 6 مرداد

هر قطعه سکه تمام بهار آزادی بر اساس نرخ اتحادیه طلا، جواهر و سکه تهران، به قیمت ۱۱ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان رسید.

برای مشاهده جزئیات اینجا کلیک کنید.

z1og_fefdjnd3y7qv

هشدار آشنا به منافقین

مشاور رئیس جمهوری گفت: منافقین از دروغ‌جاویدان تا همین امروز در کمین نشسته‌اند تا با پشتیبانی دشمنان -از صدام تا ترامپ- خود را به ایران برسانند؛ غافل از آن‌که صیاد‌های مرصاد هنوز هم در کمین‌شان هستند.حسام‌الدین آشنا، مشاور رئیس جمهوری در حساب کاربری خود در توئیتر با اشاره به عملیات مرصاد که به شکست و خروج گروهک منافقین از کشور منجر شد، نوشت: «از دروغ‌جاویدان تا همین امروز منافقین در کمین نشسته‌اند تا با پشتیبانی دشمنان -از صدام تا ترامپ- خود را به ایران برسانند غافل از آن‌که صیاد‌های مرصاد هنوز هم در کمین‌شان هستند تا آن‌ها را چنان از اشرف و لیبرتی برانند که راه تهران را گم کنند و سر از تیرانا درآورند.»

z1og_fefdjnd3y7qv

پورمختار: ادعای «انا رجل» در مجلس زیاد است

محمدعلی پورمختار درباره علت بروز و ظهور آشفتگی در تصمیم گیری مجلس یازدهم به نامه نیوز گفت: این دوره از مجلس تازه تشکیل شده و اکثریت نمایندگان فاقد تجربه نمایندگی هستند، اما «انا رجل» در مجلس زیاد است، چون بین رأی نماینده و رئیس مجلس فرقی وجود ندارد. وی افزود: وقتی نماینده‌ای با عبور از همه مراحل سخت انتخابات به مجلس راه می‌یابد، توقع دارد حرفش پیش برود بنابراین زمانی که به حرف هم گوش نمی‌کنند، این مسئله باعث اختلاف می‌شود. از طرفی گروه‌ها و سلایق سیاسی تمایل دارند لیدری معادلات تصمیم گیری در مجلس را به دست بگیرند و بقیه از آن‌ها تبعیت کنند، اما این اتفاق خیلی کم رخ می‌دهد، مگر اینکه علایق مشترکی بین گروه‌ها ایجاد شود. اگر این رویه اصلاح نشود آشفتگی در تصمیم‌گیری تا آخر دوره باقی خواهد ماند.

 

z1og_fefdjnd3y7qv

پرمخاطب ترین برنامه های تلویزیونی

در تیر ماه امسال، «عصر جدید» شبکه سه با حدود ۵۴ درصد بیننده، پرمخاطب‌ترین برنامه تلویزیون شناخته شد.

برای مشاهده جزئیات اینجا کلیک کنید.

z1og_fefdjnd3y7qv

«بی قدرتی» اصلاح‌طلبی به دلیل «درقدرتی» است

تئوریسین برجسته جریان اصلاحات گفت: تردیدی ندارم که «جریان اصلی» (جریانِ در قدرت) اصلاح‌طلبی تمام تلاش خود را برای توقف و حضور در قدرت خواهد کرد و در هر شرایطی با کارت قدرت بازی خواهد کرد. وی گفت به بیان دیگر، تردید ندارم که اگر عدول و عبور عامدانه‌ای هست از روح و جسم اصلاح‌طلبی است نه از قدرت. شعار جریان رسمی (در/ با قدرت) اصلاح‌طلبی همواره این بوده که: «بی‌همه‌چیز به‌ سر شود، بدون قدرت به‌ سر نمی‌شود». این جریان، دیری است که حیات و ممات اصلاح‌طلبی را به بندِ ناف قدرت گره زده است، که، چون پاره گردد رگ حیاتی او نیز، پاره‌پاره می‌گردد. شاید همین «درقدرتی» راز و رمز «بی‌قدرتی» امروز جریان اصلاح‌طلبی است.

z1og_fefdjnd3y7qv

آخرین اخبار کرونا دوشنبه 6 مرداد

جهت اطلاع از آخرین اخبار در خصوص ویروس کرونا این بسته خبری را مشاهده کنید.

 

برای مشاهده جزئیات اینجا کلیک کنید.

z1og_fefdjnd3y7qv

تهدید و مزاحمت تلفنی داماد فراری نعمت‌زاده برای دادگاه

قاضی مسعودی‌مقام در دوازدهمین جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده پتروشیمی از مزاحمت تلفنی داماد فراری نعمت‌زاده برای دادگاه از داخل کشور خبر داد. صبح امروز دوازدهمین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهام مدیرعامل سابق شرکت بازرگانی پتروشیمی و ١۴ متهم دیگر به ریاست قاضی مسعودی‌مقام برگزار شد. قاضی دادگاه در این جلسه از مزاحمت تلفنی ریاحی، یکی از متهمان اصلی پرونده و داماد فراری نعمت‌زاده و همچنین مرجان شیخ‌الاسلامی دیگر متهم فراری این پرونده، برای دادگاه خبر داد. در ابتدای جلسه قاضی مسعودی‌مقام در تذکری گفت: در ابتدا به متهمان به ویژه مرجان شیخ‌الاسلامی و علی‌اشرف ریاحی تذکر می‌دهم که از این اقدامات تهدیدآمیز شما نسبت به قضات محکمه و مزاحمت‌های تلفنی به شعبه که از خارج از کشور و داخل کشور انجام می‌گیرد، خودداری کنند. مسعودی‌مقام پیش از این و در جریان جلسه دهم دادگاه اعلام کرده بود، متهم ریاحی وارد ایران شده و در داخل کشور است، اما متواری شده و در دادگاه حاضر نشده است.

z1og_fefdjnd3y7qv

 

دریافت‌کنندگان وام ودیعه مسکن از فهرست مسکن ملی خط می‌خورند

اصلانی گفت: دریافت تسهیلات ودیعه مسکن فرم جیم متقاضیان را قرمز می کند، بنابراین امکان ثبت نام در طرح مسکن ملی برای آنان وجود ندارد.

برای مشاهده جزئیات اینجا کلیک کنید.

z1og_fefdjnd3y7qv

سخنگوی دولت به کرونا مبتلا شد

تست کرونای سخنگوی دولت مثبت اعلام شد. تست کرونای علی ربیعی سخنگوی دولت مثبت بوده و وی به کووید ۱۹ مبتلا شده است؛ بنابراین، جلسه هفتگی علی ربیعی، دستیار ارتباطات اجتماعی رییس جمهور و سخنگوی دولت که سه‌شنبه‌های هر هفته برگزار می‌شد، فردا برگزار نمی‌شود. دفتر سخنگوی دولت اعلام کرده است: با توجه به بروز برخی علائم و به دلیل رعایت پروتکل‌های بهداشتی، دکتر ربیعی از اواخر هفته گذشته در منزل در حال استراحت بوده و با توجه به اینکه تست اولیه کرونای ایشان مثبت شده و به منظور بررسی‌های بیشتر و بنا به تاکید پزشکان در بیمارستان بستری شده‌اند.

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied