شمانیوز

سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور زمان انتشار دفترچه سوالات کنکور دکتری سال ۱۳۹۹ را اعلام کرد.

کنکور دکتری ناپیوسته (PHD) سال ۱۳۹۹ امروز پنج شنبه ۹ مرداد  با  ۱۷۹ هزار داوطلب شامل ۴۴ درصد خانم و ۵۶ درصد آقا در ۶۰ شهرستان  برگزار شد.   ۸۹ درصد داوطلبان این آزمون کارت ورود به جلسه دریافت کردند.

فاطمه زرین آمیزی سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور درباره زمان انتشار دفترچه سوالات این آزمون گفت:  دفترچه آزمون دکتری ۹۹ از امروز عصر (پنج شنبه ۹ مرداد) در سایت سازمان سنجش منتشر می‌شود.

سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور درباره زمان انتشار کلید سوالات کنکور دکتری اظهار کرد: زمان انتشار کلید سوالات این آزمون متعاقبا اعلام می شود.

در جلسه آزمون دکتری برای درج پاسخ سوالات، به تمام داوطلبان به همراه بسته حاوی دفترچه سوال و یک پاسخنامه داده شده است.

در جلسه آزمون به همه داوطلبان دو بسته نایلونی داده شد که بسته اول حاوی سوالات دروس تخصصی (دفترچه شماره ۱) همراه با پاسخنامه آزمون و بسته دوم حاوی سوالات آزمون دروس استعداد تحصیلی و زبان انگلیسی عمومی (دفترچه شماره ۲) بود که داوطلبان باید نسبت به پاسخگویی به سوالات هر یک از دفترچه‌ها در همان پاسخنامه اقدام می کردند.

گفتنی است، نتایج کنکور دکتری در دهه اول شهریور اعلام می شود و دهه دوم شهریور انتخاب رشته و معرفی به دانشگاه صورت خواهد گرفت و نتایج نهایی اواخر مهر اعلام می‌شود. بر اساس مصوبه شورای سنجش و پذیرش مصاحبه آزمون دکتری برای داوطلبان به صورت مجازی است و نیازی به حضور داوطلبان برای انجام مصاحبه نیست.

ظرفیت کنکور دکتری امسال ۲۴ هزار نفر است که از این میزان ۱۴ هزار  ظرفیت برای دانشگاه های دولتی و ۱۰ هزار ظرفیت برای دانشگاه آزاد است.

 

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    تبلیغات متنی
    
    روی خط رسانه