شمانیوز

سه سامانه هوش مصنوعی ساها، سهاب و هوشیو با حضور معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهوری رونمایی شد.

به گزارش شمانیوز: آقای سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری از شرکت دانش‌بنیان پارت بازدید و از سه سامانه هوش مصنوعی ساها، سهاب و هوشیو رونمایی کرد.


آقای ستاری در این بازدید با تأکید بر این‌که هوش مصنوعی اقتدار کشور‌ها را تأمین می‌کند و ضامن امنیت ملی است، گفت: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با جدیت به دنبال توسعه این فناوری کاربردی در کشور است.


معاون علمی و فناوری رییس جمهوری ایران را مالک بزرگ‌ترین کسب و کار‌های نوپا در (استارتاپ) منطقه معرفی کرد و گفت: ایران بزرگ‌ترین کسب و کار‌های نوپای حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات و زیست‌فناوری را در منطقه به نام خود ثبت کرده است و تلاش‌ها برای توسعه هوش مصنوعی هم با سرمایه‌گذاری در این حوزه آغاز شده است و با جدیت ادامه دارد.


رییس بنیاد ملی نخبگان ادامه داد: نرم‌افزار‌های هوش مصنوعی باید بومی‌سازی شود. به همین دلیل تلاش می‌کنیم با استفاده از توان داخلی این فناوری را در کشور توسعه دهیم. این کار بهره‌برداری از سرویس‌های داخلی را ممکن می‌کند.


آقای ستاری در ادامه با اشاره به رتبه ایران در انتشار مقالات علمی، گفت: ایران از منظر تولید مقالات علمی در دنیا و مجلات معتبر در رتبه ۹ جهان ایستاده است. کسب رتبه ۱۴ جهان در تولید مقالات مرتبط با حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات هم از دیگر افتخارات علمی کشور است.


وی افزود: شرکت پارت از شرکت‌های بزرگ حوزه هوش مصنوعی است که محصولاتی در این حوزه تولید می‌کند و ظرفیت صادرات دارد که با حمایت‌های بیشتر می‌توانیم به توسعه این محصولات کمک کنیم. معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری آمادگی کامل برای حمایت از همه شرکت‌های فعال در حوزه هوش مصنوعی را دارد.

 

 

احراز هویت ایرانیان با سامانه‌های داخلی


آقای علی رسولی‌زاده مدیرعامل شرکت پردازش اطلاعات مالی پارت، هم با اشاره به سرمایه‌گذاری هفت‌ساله این شرکت بر روی زیرساخت فناوری و ایجاد تیم‌های متنوع هوش مصنوعی، گفت: «ساها»، سامانه احراز هویت غیرحضوری با استفاده از هوش مصنوعی است و کاربرد‌های فراوانی برای احراز هویت افراد در بازار سرمایه، بانک‌ها، آزمون‌ها و ... دارد.
وی افزود: «سهاب»، نخستین مارکت‌پلیس (Market Place) حوزه هوش مصنوعی است. علاوه بر صد سرویس هوش مصنوعی مرکز تحقیقات هوش مصنوعی پارت، سرویس‌های سایر فعالان هوش مصنوعی هم در اینجا امکان عرضه دارند.
آقای رسولی‌زاده ادامه داد: «هوشیو» هم پایگاه جامع محتوایی درحوزه هوش مصنوعی است که اطلاعات و آموزش‌های گوناگونی در قالب محتوای متنی، صوتی و تصویری در اختیار مخاطبان خود قرار می‌دهد.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied