شمانیوز

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش گفت: مشارکت خانواده‌ها در تأمین هزینه‌های مدارس باید داوطلبانه باشد و اجبار کردن آنها برای پرداخت وجه ممنوع است.

رضوان حکیم زاده معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش در برنامه «رویداد» رادیو گفت‌وگو، با بیان اینکه ما تلاش کرده‌ایم که در سال جاری برای ثبت‌نام دانش‌آموزان، مدارس و خانواده‌ها با چالش کمتری مواجه شوند، اظهار کرد: به عنوان مثال به مدارس توصیه کرده‌ایم که در ارتباط با موضوع محل سکونت دانش‌آموزان و ثبت‌نام آنها در مدارس انعطاف بیشتری داشته باشند و تا آنجا که امکان دارد با خانواده‌ها همکاری کنند.

وی با بیان اینکه مشارکت خانواده‌ها در تأمین هزینه‌های مدارس باید داوطلبانه باشد و اجبار کردن آنها برای پرداخت هزینه ممنوع است، افزود: بر اهمیت حفظ کرامت خانواده‌ها و دانش آموزان در هنگام ثبت‌نام در مدارس تاکید داریم.

حکیم‌زاده در پاسخ به این پرسش که در سال‌های گذشته نیز چنین تاکیداتی به مدارس اعلام می‌شد ولی در عمل این توصیه‌ها اجرایی نمی‌شد، گفت: ما امسال برای اولین بار به صورت مکتوب این موارد را به مدارس اعلام کرده‌ایم و جز معیارهای ارزیابی ما در بازدید از مدارس است؛ اگر خانواده‌ای در هنگام ثبت‌نام از عملکرد مدرسه ناراضی باشد، می‌تواند از مدرسه شکایت کند و این شکایت مورد پیگیری قرار خواهد گرفت.

وی ادامه داد: همچنین تیم‌های میدانی در سطح شهر تهران و استان تهران اقدام به بازدید سرزده از مدارس می‌کنند.

این مقام مسؤول در آموزش و پرورش با بیان اینکه طبق بازدیدهای صورت گرفته به نظر می‌رسد چالش‌ها نسبت به سال‌های گذشته کمتر است و همدلی بیشتری بین خانواده‌ها و مدارس وجود دارد، گفت: در همین چارچوب تعداد شکایت‌های ثبت شده نیز کمتر از سال‌های قبل است.

وی تصریح کرد: از خانواده‌ها می‌خواهیم که به محدودیت‌های موجود در مدارس و آموزش و پرورش هم توجه کنند.

 

منبع : فارس

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    تبلیغات متنی
    
    روی خط رسانه