شمانیوز

خانمها غالباً موهای خود را با هر وسیله که به دستشان برسد، می بندند، و همین بستن های غیراصولی، خود نوعی ریزش مو را به دنبال می آورد.

خانمها غالباً موهای خود را با هر وسیله که به دستشان برسد، می بندند، و همین بستن های غیراصولی، خود نوعی  ریزش مو  را به دنبال می آورد. این قسم از ریزش مو نزد آن عده از زنانی است، که مویشان را یا دم اسبی می بندند، یا اینکه شب موی خود را با بیگودی های سفت و سخت می پیچند، که استمرار این اعمال ریزش موها را دامن می زند.

استفاده از وسایلی همچون تل، سنجاق، شانه های مختلف برای گیردادن موها بیکدیگر،  بیگودی های سفت  و غیره در مدت زمان طولانی و مداوم ریزش مو را به شکل های مختلف در سطح سر میسر می سازد.

 

طاسی کشش و کشمکش :

این نوع طاسی، نتیجه نهایی ریزش موی حاصل از بستن موها به مدلهای سنتی یا هنری است، که در آن بیشتر فولیکولهای مو یا گروه بخصوصی از آنها در معرض  کشش طولانی  قرار دارند. ضایعات متوالی ذیل ناشی از این حالات در موهاست:

قرمزی دور فولیکولی تا تشکیل تاول چرکی پوست، تشکیل پوسته،  خرد شدن موها  در مراحل اولیه، جوش خوردن و بهبودی زخم فولیکولها و در مراحل واپسین، ریزش غیر طبیعی و دائمی.

 

همچنین گاهی در اثر اعمال این کششها بر فولیکولهای مو، قالبهای دور مویی یا لوله های کراتینی ظریف برنگ زرد مایل به سفید با قطر 3-7 میلیمتر،  ساقه موها  را احاطه می کنند. محل ضایعات به مدل موی بکاررفته بطور مستمرف بستگی دارد.

 
منبع : مه شو
آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    
    روی خط رسانه