شمانیوز

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری درباره نحوه برگزاری آزمون سراسری امسال توضیحاتی داد.

منصور غلامی با بیان اینکه بالاخره آزمون سراسری در موعد مقرر برگزار خواهد شد، اظهار کرد: با توجه به شیوع بیماری کرونا، نگرانی درباره مسائل بهداشتی برای آزمون سراسری وجود داشت.

او با بیان اینکه خود داوطلبان آزمون سراسری باید شخصا مراقبت‌های ویژه‌ای را در نظر بگیرند، افزود: فضا‌های برگزاری آزمون سراسری آماده‌سازی و ضدعفونی شده‌اند و با توجه به پروتکل‌های بهداشتی وزارت بهداشت فاصله‌گذاری نیز انجام شده است.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، گفت: هدیه‌ای از طرف ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) که شامل ماسک و ماده ضدعفونی‌کننده است به داوطلبان آزمون سراسری داده می‌شود.

غلامی با بیان اینکه این هدایا در تمامی مراکز به داوطلبان اهدا می‌شوند، ادامه داد: داوطلبان موظفند با ماسک از منزل به محل برگزاری آزمون بیایند و این هدایا به منظور تعویض ماسک برای آنها در نظر گرفته شده است.

او با بیان اینکه توصیه می‌شود داوطلب به تنهایی به محل برگزاری آزمون بیاید، افزود: اگر در مواردی، چون فاصله زیاد فرد همراهی با داوطلب باشد، خدمات بهداشتی و پذیرایی در باب تأمین مواد بهداشتی به او نیز ارائه می‌شود.

غلامی تصریح کرد: در آزمون‌های قبلی فاصله‌گذاری اجتماعی یک متر و ۶۰ سانتیمتر در نظر گرفته شده بود و با انجام نظرسنجی‌ها نیز دریافتیم داوطلبان از این میزان فاصله‌گذاری راضی بودند.

او با بیان اینکه از آن جایی که آزمون سراسری از حساسیت‌های ویژه‌ای برخوردار است، افزود: وزارت بهداشت فاصله اجتماعی بین داوطلبان هنگام آزمون را یک متر و ۸۰ سانتیمتر ابلاغ کرده است.

غلامی گفت: خوشبختانه این فاصله‌گذاری در اغلب محل‌های برگزاری آزمون انجام شده است و در مواردی که فضای کافی وجود نداشت، محل برگزاری آزمون به حوزه دیگری با فضای بیشتر منتقل شد و درحال‌حاضر مشکلی در باب تأمین فضا نیست.

 
منبع: فردا نیوز

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    تبلیغات متنی
    
    روی خط رسانه