شمانیوز

خاکی‌صدیق معاون آموزشی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری از شروع ترم تحصیلی آینده به صورت مجازی و از اوایل آبان ماه خبر داد.

علی خاکی‌صدیق، معاون آموزشی  وزیر علوم تحقیقات و فناوری  امروز در حاشیه برگزاری کنکور سراسری و در جمع خبرنگاران درباره شروع ترم تحصیلی بعد، گفت: برای شروع ترم تحصیلی بعد تابع ستاد ملی کرونا هستیم و مشکلی در شروع سال تحصیلی به شکل الکترونیکی نداریم.

دانشجویان جدیدالورود باید دو هفته در دانشگاه حضور داشته باشند

به گزارش رکنا، او تاکید کرد: دانشجویان جدیدالورود باید دو هفته در دانشگاه حضور داشته باشند و از اوایل آبان ترم جدید آغاز می‌شود.

خاکی صدیق افزود: تجربیات جدید برای برگزاری الکترونیکی دانشگاه نداریم و کلاس‌ها همچون ترم گذشته برگزار می‌شود. دانشجویان خارجی هم از ظرفیت الکترونیک استفاده کنند.

او در ادامه بیان داشت: سیاست اصلی برای ترم تحصیلی بعد آموزش مجازی است و با مهمانی دانشجویان در محل زندگی آنها موافقت می‌شود؛ به دنبال آن هستیم که اگر دانشجویی در محل سکونتش بخواهد درس بخواند امکان آن فراهم شود و در آنجا دروس ارائه شود.

معاون آموزشی وزیر علوم گفت: ترم جدید تحصیلی را برای حضور دانشجویان نوورود در شرایطی فراهم می‌کنیم که بتوانیم مدت کوتاهی (حدود ۲ تا ۳ هفته) در دانشگاه حضور داشته باشند که در صورت فراهم بودن شرایط این کار انجام می‌شود.

خاکی صدیق اضافه کرد: برگزاری ترم آینده حتمی است و اوایل آبان ترم را برای دانشجویان آغاز می‌کنیم.

او اضافه کرد: تجربه چند ماهه‌ای از آموزش الکترونیکی داریم و با توجه به این تجربه، ترم تحصیلی آینده در دانشگاه برای اعضای هیات علمی و دانجشوبان شروع می‌شود و تدابیر آمورش مجازی همانند ترم قبل است اما آمادگی بیشتر خواهد بود.

معاون آموزشی وزارت علوم گفت: آموزش دانشجویان خارجی همانند دانشجویان خارجی و مجازی است. ظرفیت پذیرش از نظر گسترش تفاوتی با سال قبل نداشته است.

 

 

منبع: رکنا

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied