شمانیوز

کارشناس سازمان هواشناسی گفت: فردا (شنبه) با عبور موجی از نوار شمالی کشور در نیمه شمالی کشور، در استان‌های اردبیل، گیلان، مازندران، گلستان و استان‌های آذربایجان غربی و شرقی شاهد بارندگی خواهیم بود.

آقای محسن ضرابی افزود: در حالی که در اغلب نقاط کشور امروز آسمانی صاف و جوی آرام خواهیم داشت، اما از عصر امروز شرایط برای وقوع رگبار و رعد و برق در جنوب استان سیستان و بلوچستان، ارتفاعات هرمزگان و کرمان مهیا خواهد بود و این شرایط حتی تا نیمه هفته آینده هر روز در ساعات عصر تکرار می‌شود.

وی گفت: از یکشنبه تا سه شنبه نیز بر شدت بارش‌ها در جنوب سیستان و بلوچستان افزوده می‌شود.

آقای ضرابی همچنین گفت: از فردا شاهد بارندگی در نیمه شمالی کشور خواهیم بود و یکشنبه و دوشنبه بارش‌ها در این مناطق تشدید می‌شود، شرایط برای ایجاد روان آب و آبگرفتگی در بخش‌هایی از استان‌های آذربایجان شرقی و غربی به ویژه در سه روز اول هفته آینده مهیا است.

کارشناس سازمان هواشناسی، در ادامه پدیده غالب نوار شرقی کشور در سه چهار روز آینده را وزش باد اعلام کرد و گفت: بخش‌های مرکزی و شرقی خلیج فارس و تنگه هرمز امروز و فردا متلاطم خواهد بود و دریای خزر از فردا به مدت سه روز مواج می‌شود و به ویژه برای روز یکشنبه ارتفاع موج در بخش‌های ساحلی تا سه متر و در بخش‌های فراساحلی تا چهار و نیم متر خواهد رسید و شرایط برای شنا و فعالیت شیلاتی مناسب نخواهد بود.

 

 

منبع: شبکه خبر

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    تبلیغات متنی
    
    روی خط رسانه