شمانیوز

معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه نقل و انتقالات اصلی فرهنگیان نهایی شده و در مرحله صدور ابلاغ و کلاس بندی هستیم، گفت: نقل و انتقالات اضطراری نیز در حال انجام است. نقل و انتفال اضطراری از مخل‌ترین موارد در مدیریت منابع انسانی است. لازم است شما در استان ها، مدیریت درستی داشته باشید.

علی الهیار ترکمن در دومین روز از سی و چهارمین اجلاس روسا و مدیران آموزش و پرورش سراسر کشور که به صورت مجازی برگزار می‌شود، با اشاره به اقداماتی که در راستای برنامه‌ریزی‌ها انجام شده است، افزود: تدوین و طراحی نظام برنامه‌ریزی با سه زیرنظام انجام شده است. این زیرنظام دارای سه سطح اجرایی ملی، استانی و منطقه‌ای است که بعد از تصویب در شورای معاونان وزارتخانه ابلاغ خواهد شد.

وی افزود: سندتحول، برنامه ششم توسعه، برنامه وزیر به مجلس و برنامه سالانه درحال‌حاضر پیگیری می‌شوند که حجم آن بالاست و برای بازگرداندن انسجام اجرایی یک برنامه عملیاتی طراحی کرده‌ایم که اجرا، تحقق و نظارت بر ارزیابی آنها به درستی صورت گیرد.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش به پیگیری تدوین برنامه هفتم توسعه اشاره کرد و گفت: برنامه هفتم آخرین سند در راستای افق چشم‌انداز ۱۴۰۴ است. برای این امر نیازمند مشارکت و نیازسنجی استان‌ها و مناطق هستیم تا برنامه هفتم بر اساس نیازهای بومی تدوین شود.

الهیار ادامه داد: روسای مناطق باید درگیر مسائل برنامه‌ای شوند و از روابط عمودی فراتر بروند.

وی درباره بودجه نیز گفت: اقدامات خوبی در راستای بهبود معیشت صورت گرفت. رتبه‌بندی مهر۹۸، ۲۲۰۰ میلیارد تومان بار مالی داشت که با احتساب ضرایب به ۸۰۰۰ میلیارد تومان در سال ۹۹ می‌رسد. اجرای ضرایب فصل دهم قانون برنامه نیز ۴۵۰ میلیارد تومان در سال ۹۸ بار مالی داشت. یک فوق العاده شغل هم خرداد اعمال شد و با اقدامات صورت گرفته کارکنان از لحاظ امتیازات تفاوتی با کارکنان سایر دستگاه‌ها ندارند و تفاوت‌ها برداشته شده است.

 
منبع: ایسنا

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    
    روی خط رسانه