شمانیوز

وزیر آموزش و پرورش در خصوص بازگشایی مدارس گفت: تا جای ممکن و با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی، مدارس به طور حضوری میزبان دانش آموزان خواهند بود.

وزیر آموزش و پرورش در خصوص بازگشایی مدارس گفت: تا جای ممکن و با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی، مدارس به طور حضوری میزبان دانش آموزان خواهند بود.

 

حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش امشب ۱۳ شهریور ماه با حضور در برنامه گفت‌وگوی ویژه خبری به بررسی آغاز سال تحصیلی جدید پرداخت.

حاجی میرزایی با اشاره به اینکه روز اول مدرسه در سراسر کشور حضوری برگزار می‌شود و اگر تعداد دانش آموزان بیشتر از حد مجاز باشد، آن‌ها را گروه بندی می‌کنیم، گفت: در هر جا که بتوانیم با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، مدارس به طور حضوری میزبان دانش آموزان خواهند بود.

او گفت: در مدارسی که تعداد دانش‌آموزان بیشتر از دستورالعمل‌های بهداشتی در نظر گرفته شده باشد، دانش آموزان گروه بندی شده، برخی روز‌های زوج و برخی هم روز‌های فرد در مدرسه حضور خواهند داشت.

وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: اصل آموزش حضوری برای ما اولویت است، با حفظ اصول، مسئولان وزارت بهداشت اعتقاد دارند که تفاوت معناداری بین وضعیت‌های مختلف نیست، حتی در شرایطی از وضعیت سفید بیشتر نگران هستند زیرا امکان شیوع بیشتر است و عدم رعایت شیوه‌نامه‌ها ممکن است مشکل ایجاد کنند.

او بیان کرد: ما دو اولویت بسیار مهم داریم که اول سلامت دانش آموزان است و هیچ تصمیمی گرفته نمی‌شود مگر اینکه این موضوع در نظر گرفته شود و اولویت دوم هم تداوم آموزش است.

حاجی میرزایی افزود: در آسیای جنوب شرقی از یک هفته قبل مدارس باز شده است، ما می‌دانیم که هیچ آموزشی جایگزین آموزش حضوری نخواهد بود، باید همه مناطق را  پرخطر بدانیم و رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی را در نظر بگیریم، پس در تمام مناطق کشور، یک شیوه‌نامه واحد رعایت می‌شود.

وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: فاصله زمان کلاس از ۳۵ دقیقه بیشتر نشود، فعالیت‌های ورزشی و برنامه صبحگاهی متوقف شود، رفت و آمد دانش آموزان باید متفاوت باشد، مدارس باید ضدعفونی شده و معلمان و دانش‌آموزان از ماسک استفاده کنند.

او با اشاره به اینکه مجموعه‌ای از مقررات را وزارت بهداشت اعلام کرده و ما ملزم به رعایت آن هستیم ادامه داد: اصل بر حضور دانش آموزان است هر جا که بتوانیم پروتکل ها را رعایت کنیم کلاس دایر می‌شود، ما پروتکل را در تمام مناطق کشور رعایت می‌کنیم، در تفاهمی که با مجموعه وزارت بهداشت داشتیم به تفاهم رسیدیم که همه مدارس در ۱۵ شهریور بازگشایی شوند.

حاجی میرزایی اظهار کرد: مدارسی که امکان رعایت شیوه‌نامه‌ها در آن‌ها وجود دارد و می توانند به صورت مستمر هر روز دایر باشند باید به شکل طبیعی کارشان را انجام دهند، آن دسته از کدارس هم که تعدادشان زیاد است به دو یا سه گروه باید تقسیم شوند تا بتوان کار را دنبال کرد.

وزیر آموزش و پرورش گفت: ۶۲ درصد مدارس جمعیت دانش آموزی زیر ۱۰۰ نفر دارند پس می‌توانند فاصله را رعایت کنند و کلاس‌ها در این نوع از مدارس به صورت عادی تشکیل می‌شود و حتی نیاز به زوج و فرد کردن نیست، ۳۸ درصد مدارس ما بالای ۱۰۰ نفر دانش آموز دارند که متناسب با مساحت کلاس و مدرسه بنا به تصمیم شورای مدرسه گروه بندی صورت می‌گیرد.

 

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    
    روی خط رسانه