شمانیوز

وزیر آموزش و پرورش با تاکید بر اهمیت اعمال شیوه نامه‌های سختگیرانه وزارت بهداشت در بازگشایی مدارس مواردی که دانش آموزان نیاز به حضور ندارند، توضیح داد.

 محسن حاجی‌میرزایی وزیر آموزش و پرورش در بخش خبری ساعت ۲۱ شبکه اول شیما درباره ابهامات ایجاد شده برای شروع سال تحصیلی جدید بیان کرد: در چهارچوب دستورالعمل‌های بهداشتی مدارس باز می‌شوند و تمام مدارس فردا، پانزدهم شهریور  آماده ارائه خدمات هستند.

او ادامه داد: در مدارسی که تعداد جمعیت به گونه‌ای است که امکان رعایت دستورالعمل‌های  بهداشتی وجود ندارد، گروه بندی دانش آموزان انجام می‌شود ضمن آنکه باید ساعت کلاس‌ها حداکثر کلاس ۳۵ دقیقه باشد، پنجره‌ها باز باشد، معلم و دانش آموزان از ماسک استفاده کنند.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه تلاش داریم بازگشایی حضوری مدارس را به بهترین شکل انجام دهیم، گفت: البته ممکن است خانواده‌ها  نگرانی داشته باشند که از آنها خواهش می‌کنم به مدرسه بیایند و در خدمت آن‌ها هستیم.

حاجی‌میرزایی بیان کرد: دانش آموزانی که بیماری زمینه ای دارند نیاز به حضورشان نیست و در کنار این نوع آموزش ، روش‌های  دیگری هم داریم.

 

اعمال سختگیرانه‌ترین دستورالعمل‌های بهداشتی در بازگشایی مدارس

او با اشاره به اینکه ۱۱۶ هزار مدرسه  داریم و هماهنگی آن‌ها کار دشواری است، گفت: در شرایط عادی هم که کرونا نبود معمولا یک هفته‌ای طول می‌کشید تا مدارس برقرار شوند وبا وجود کرونا هم باید فرصت دهیم و کمی مدارا کنیم البته که سه شنبه و چهارشنبه با مسئولان مناطق جلسه داشتیم و تمام ملاحظات را  مطرح کردیم تا اعمال شود.

وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: در همه جا سخت‌ترین دستورالعمل را با توجه به تصمیم وزارت بهداشت اعمال می‌کنیم و بر این اساس امکان و اجازه بازگشایی مدارس پیدا کردیم.

حاجی‌میرزایی اظهار کرد: کاملا با خانواده‌ها مدارا کرده ضمن آنکه همه حساسیت‌ها  و دستورالعمل‌ها را اعمال می‌کنیم؛ اختیارات مدیران مدارس هم مبتنی بر چهارچوب  شیوه نامه بهداشتی است.

او با اشاره به اینکه به دنبال ارتباط  خانه و مدرسه بودیم و اتفاق مبارک امسال همراهی خانواده‌ها با ماست، گفت: حداقل دیانت اقتضا می‌کند که هر تصمیمی برای بچه‌های مردم گرفته می‌شود برای فرزندان خودمان هم باشد.

 

چگونگی آموزش برای دانش آموزان با نیازهای ویژه 

وزیر آموزش و پرورش درباره  آموزش برای دانش آموزان با نیازهای ویژه بیان کرد: برای این دانش آموزان شیوه نامه‌های خاص تری داریم و حتی اگر لازم باشد برای آن‌ها معلم می‌فرستیم؛ اگر حضور برای دانش آموز با نیاز ویژه که بیماری خاصی دارد خطرناک باشد تمهیدات ویژه‌ای برای آن‌ها در نظر گرفته خواهد شد.

حاجی‌میرزایی به موضوع اخذ رضایت نامه برای حضور دانش آموزان هم اشاره و اظهار کرد: قطعا هرکسی که این تعهدات را گرفته سلیقه‌ای عمل کرده است و معنایی ندارد؛ بازگشایی مدارس با همکاری مشترک خانواده و مدرسه است و  اطمینان دارم اگر به دانش آموزان آموزش لازم داده شود آن‌ها در رعایت مسائل بهداشتی جدی‌تر هستند.

او یادآوری کرد: ما باید با کرونا زندگی کنیم و امیدوارم جامعه فرهنگی هم این موضوع را به بهترین شکل مد نظر قراردهند؛ مسئولیت انطباق دستورالعمل‌ها و حسن نظارت بر اجرای دستورالعمل‌های بهداشتی هم بر عهده انجمن اولیای و مربیان، خانواده ها و مدیران مدارس است.

 

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied