شمانیوز

-وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: همه اپراتورها برای مدارس رایگان شده است.

محمدجواد آذری‌جهرمی در حاشیه شورای اداری استان زنجان، در جمع خبرنگاران با اشاره به بازگشایی مدارس، همه اپراتورها برای مدارس رایگان شده است، افزود: در همین راستا برنامه‌ریزی‌ها به گونه‌ای است که مدارس کشور تا اسفندماه به شبکه ملی اطلاعات متصل شود.

وی با یادآوری اینکه برنامه‌ریزی‌ها به گونه‌ای است که اتصال مدارس کشور به شبکه ملی اطلاعات در سه مرحله انجام شود، تصریح کرد: این اتصال قرار است ماه‌های آبان، بهمن و اسفند امسال محقق شود و با این اقدام تا پایان امسال شاهد اتصال همه مدارس در کشور به شبکه ملی اطلاعات خواهیم بود.

آذری جهرمی با اشاره به اینکه با توجه به درگیر بودن ۱۴ میلیون خانواده، خود عاملی برای اهمیت دادن به موضوع اینترنت مدارس است، ادامه داد: یکی از برنامه‌ها در این زمینه ایجاد ظرفیت ۵۰۰ گیگابیتی از طریق شبکه ملی اطلاعات برای مدارس است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در ادامه از رایگان بودن شبکه شاد به دستور رئیس‌جمهور برای خانواده‌ها خبر داد و اظهار کرد: طبق دستورالعمل جدید، همه اپراتورها برای مدارس رایگان شده است. همچنین تا به امروز ۸۶ هزار مدرسه به زیرساخت‌های مجازی متصل شده است و این روند کماکان ادامه خواهد داشت.

این مسئول با یادآوری اینکه آموزش و پرورش گام‌های خوبی در راستای ارائه خدمات مطلوب به دانش‌آموزان در قالب برنامه «شاد» برداشته است، ابراز کرد: مسئله جدی ۵ درصد از مناطق روستایی کشور است که امکان دسترسی به شبکه ملی اطلاعات برای آن‌ها فراهم نبوده و در تلاش هستیم این مشکل تا پایان امسال مرتفع شود.

 

منبع: مهر

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied