شمانیوز

سمبوسه نام یک غذای ابداع گرفته از کشور هند می باشد که بسیار در این کشور طرفدارهای زیادی دارد در ادامه می توانید با طرز تهیه پخت سمبوسه هندی خوشمزه و تند را دنبال نمایید.

سمبوسه نام یک غذای ابداع گرفته از کشور هند می باشد که بسیار در این کشور طرفدارهای زیادی دارد سمبوسه خوراکی است که از خمیر پهن‌شده درست می‌شود به همین دلیل نوعی پای محسوب می‌شود که میانش را با گوشت کوبیده و پیاز و ادویه پر کرده و در روغن برشته کرده باشند.  در طبخ سمبوسه از نان لواش، گوشت قرمز، سبزیجات معطر، سیب زمینی، فلفل سیاه قرمز، ادویه و برخی مواد دیگر استفاده می‌شود.در ادامه می توانید با  طرز تهیه پخت سمبوسه هندی خوشمزه و تند را دنبال نمایید. 

 

 

مواد ضروری میانی سمبوسه هندی :

روغن; 3 قاشق سوپ خوری

میخک; 6 الی 7 شماره

تخم خردل; یک قاشق سوپ خوری

زیره «پودر شده»; 2 قاشق چای خوری

فلفل سیاه «پودر شده»; یک قاشق سوپ خوری

تخم گشنیز; یک قاشق سوپ خوری

زنجبیل «پودر شده»; یک برش کوچک

زردچوبه; یک قاشق چای خوری

چوب دارچین; یک شماره

سیر «ریز خرد شده»; 4 حبه

فلفل قرمز «خشک شده»; 3 شماره

پیاز «ریز خرد شده»; یک شماره

هویج «نگینی خرد شده»; 2 شماره

سیب زمینی پخته «نگینی خرد شده»; 3 شماره

لیموسنگی; یک شماره

نخود فرنگی «پخته»; یک پیمانه

آرد; 2 قاشق سوپ خوری

نمک; به مقدار ضروری

روغن; به مقدار ضروری

 

 

مواد ضروری خمیر سمبوسه هندی :

آرد; یک کیلو گرم

نمک; 2 قاشق چای خوری

آب; به مقدار ضروری

 

 

طرز تهیه سمبوسه هندی :

ابتدا برای تهیه مواد میانی, روغن را در ظرف مناسبی روی حرارت گرم کنید و چاشنی ها را در آن تفت دهید تا عطر و بوی انها بلند شود.

 

سیر و فلفل قرمز خشک و خرد شده را در روغن تفت دهید. پیاز, هویج, سیب زمینی, نخود فرنگی, آب لیمو ترش, نمک و آرد را افزون کرده تفت دهید. ظرف را از روی حرارت برداشته و کنار بگذارید, چوب دارچین و میخک ها رااز مواد جدا کنید.

 

 

برای تهیه خمیر, مواد رابا هم آمیخته کنید و درصورت سفت بودن خمیر کمی آب بیفزایید. خمیر را ورز داده و آنگاه گلوله هایی به اندازه گردو از آن جدا کنید. گلوله های خمیر را روی سطح کار با وردنه پهن کنید و به شکل قیف در آورید «مثلثی شکل».

 

 

آنگاه آمیخته مواد میانی را روی هر یک از انها قرار داده و لبه ها را روی هم بگذارید. سمبوسه ها را در روغن داغ سرخ کنید و آنگاه میل نمایید.

 

 

منبع:تالاب

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    تبلیغات متنی
    
    روی خط رسانه