شمانیوز
شما نیوز

رپرتاژ اگهی/

وسیله ای برای ترک سیگار

وسیله های بسیاری برای کمک به ترک سیگار طی چند سال گذشته ابداع شده اند و متاسفانه هر یک به دلایلی ، مورد استقبال افراد سیگاری واقع نشده و در نهایت از صحنه ی بازار ، حذف شده اند. برچسب های نیکوتین عوارض جانبی فراوانی دارند و سایر ابزار ها نیز، هر کدام به دلایلی ، موفق نبوده اند. اما حالا ، وسیله ای نوین ساخته شده که اگرچه ۱۰ سال قدمت دارد ، اما حالا ، کم کم عده ی زیادی در حال آشنا شدن با آن هستند و خوشبختانه ، روشی جوابگو و کارکردی است.

وسیله های بسیاری برای کمک به ترک سیگار طی چند سال گذشته ابداع شده اند و متاسفانه هر یک به دلایلی ، مورد استقبال افراد سیگاری واقع نشده و در نهایت از صحنه ی بازار ، حذف شده اند. برچسب های نیکوتین عوارض جانبی فراوانی دارند و سایر ابزار ها نیز، هر کدام به دلایلی ، موفق نبوده اند. اما حالا ، وسیله ای نوین ساخته شده که اگرچه ۱۰ سال قدمت دارد ، اما حالا ، کم کم عده ی زیادی در حال آشنا شدن با آن هستند و خوشبختانه ، روشی جوابگو و کارکردی است.

 

ویپ ، بیش از ۱۰ سال است که در آزمایشگاه های کشور چین ، اختراع شده است. روش کارکرد این وسیله به این شکل است که مایعی به نام جویس ، در آن ریخته می شود که طعم و نیکوتین دارد. البته ، ویپ وسیله ای برای ترک سیگار نیست بلکه یک جایگزین سالم تر ( تا ۹۵ درصد سلامت بیشتر از سیگار ) نسبت به دخانیات مثل سیگار است. پیش از آن که درباره سالم تر بودن آن صحبت کنیم ، لازم است بدانید که سیگار، چگونه زیان آور است.

 

چرا سیگار ضرر دارد ؟

 

 

سیگار ، نیکوتین دارد. شما سیگار را برای نیکوتین می کشید. این ماده ، یک تحریک کننده است که بر مغز ، تاثیر می گذارد و اعتیاد آور است. نیکوتین چندان هم بی ضرر نیست ، اما ضرر و زیان اصلی سیگار ، به قطران و سایر مواد سمی در دود آن باز می گردد. قطران یک ماده ی سیاه و چسبنده ی سمی است که وقتی سیگار دود می کنید ، وارد ریه شما شده و در رگه های ریه ، می چسبد . پس از مدت ها سیگار کشیدن و سرانجام انباشته شدن آن ، قطران وارد خون شده و دقیقا از همان جاست که بیماری هایی مثل سرطان ها و مشکلات قلبی آغاز می شوند. جمله ی معروفی نیز وجود دارد :

 

شما برای نیکوتین سیگار می کشید ، اما بر اثر قطران بیمار می شوید.

 

مشکلات ریوی مثل انسداد ریه و سایر مسائل تنفسی نیز نتیجه ی قطران در سیگار شماست. هرچند قطران تنها ماده ی سمی نیست . مواد دیگری مثل سرب ، بنزن و پارافین نیز سموم دیگری هستند که با هر نخ سیگار ، مقادیر مختلفی از آن ها را به جریان خونتان وارد می کنید.

 

چرا ویپ سالم تر است ؟

 

در مرحله ی اول ، خوب است بدانید که ویپ ، جویس را دود نمی کند ، بلکه آن را « بخار » می کند. هنگام ویپینگ چیزی نمی سوزد ، بلکه با استفاده از چند المنت و جریان برق ، مایع مصرفی را تبخیر می کند. همین که فرایند سوختن اتفاق نمی افتد ، به ضرر کمتری منجر می شود.

 

همچنین ، جویسی که در ویپ تبخیر می شود ، از چهار ماده ی اصلی به نام های VG ، PG ، نیکوتین مایع و طعم دهنده های طبیعی تشکیل می شود. درست حدس زدید ، جای قطران ، بنزن ، سرب ، پارافین و صد ها ماده ی سمی دیگر در جویس ها خالیست. اما نیکوتین در سر جای خود باقی مانده است. نگران نباشید، همان حس و حالی که سیگار به شما دست می دهد، ویپ نیز می دهد. طعم های فراوانی برای جویس ها وجود دارند و شما می توانید از طعم تنباکوی خالص ، تا ترکیب تنباکو و کارامل ، تا میوه های مختلف از سیب تا کیوی ، همه را در ویپ بسته به سلیقه تان امتحان کنید.

 

پس تا اینجا ، متوجه شدید که اولا ، فرایند سوختن در ویپ اتفاق نمی افتد و در مرحله ی دوم ، خبری از قطران و ماده های سمی در ویپ نیست. ترکیب بیس و پایه ی جویس ها ، ماده هایی به نام های گلیسیرین گیاهی و پروپیلین گلیکول هستند. این دو ماده ، هر دو خوراکی هستند و ترکیبی از آن ها ، در بیشتر مواد غذایی مثل شکلات ها ، به وفور یافت می شود. این دو ماده و سایر ترکیبات جویس ها ، پس از ورود به ریه ، وارد جریان خون می شوند و بدون آن که اثری از آنها در ریه شما باقی بماند ، به طور کامل از طریق کلیه دفع می شوند.

 

چند روز پس از خداحافظی با سیگار

 

حالا که با وسیله ای برای ترک سیگار آشنا شدید ، خوب است بدانید که پس از ترک سیگار و استفاده از ویپ ، چه اتفاقاتی در بدنتان می افتد.

 

۲۰ دقیقه بعد ، فشار خون و ضربان قلب شما به حالت قبلی باز می گردد.

 

۱۲ ساعت بعد ، سطح گاز مونوکسید کربن ، که یک گاز سمی است ، در جریان خون شما به حالت نرمال باز خواهد گشت.

 

۱ - ۲ هفته بعد ، عملکرد و قدرت ریه بیشتر می شود.

 

۹ هفته بعد ، اتفاقاتی که همیشه برایتان می افتاد ، مثل کوتاه شدن نفس و یا سرفه ها ، کمتر رخ می دهند. مو های کوتاهی که در بافت ریه هستند ، حالا ریه شما را تمیز می کنند و ریسک عفونت را کاهش می دهند.

 

۱ سال بعد ، ریسک بیماری کرونری قلبی ، تقریبا به نصف زمانی می رسد که سیگاری بوده اید.

 

۵ سال بعد ، حالا ریسک سرطان های دهان ، حنجره و مثانه ، به نصف زمانی رسیده که سیگاری بودید.

 

۱۰ سال بعد ، ریسک سرطان ریه و همچنین سرطان پانکراس کاهش می یابد.

 

۱۵ سال بعد ، ریسک بیماری های قلبی ، اکنون برابر با افرادیست که سیگاری نبوده اند.

 

همین امروز ، با ویپ سیگار کشیدن را متوقف کنید تا به حالت های طبیعی خود بازگردید و سلامت خود را دوباره به دست آورید. امروزه ، این دستگاه ها در مدل های متفاوتی تولید می شوند. از نیکوتین کم تا زیاد ، از کام دهی زیاد به کم ، دستگاه های قابل تنظیم ، کوچک و قابل حمل. همچنین ، بازه ی وسیعی از طعم های مختلفی نیز در دسترس شما هستند تا هر طعمی بسته به سلیقه تان انتخاب کنید. ما به افراد بسیاری هر روز بیشتر و بیشتر ، کمک می کنیم تا با سیگار خداحافظی کنند و از جایگزینی سالم تر استفاده کنند. بسیاری از پزشکان نیز ، از مشتریان قدیمی ما هستند و حالا ، مدت هاست از سیگار استفاده نمی کنند. اگر به راهنمایی و مشاوره در خریدتان نیاز دارید ، ما آماده کمک به شما هستیم . همچنین فایل صوتی به نام راهنمای خرید ویپ آماده کرده ایم که گوش دادن به آن را به شما پیشنهاد می کنیم.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied