شمانیوز

جوش شیرین از فواید شگفت انگیزی برای پوست و مو برخوردار است، همچنین استفاده از جوش شیرین برای درمان آکنه، داشتن پوستی درخشان، درمان سوختگی بسیار مفید است.

جوش شیرین از فواید شگفت انگیزی برای پوست و مو برخوردار است، همچنین استفاده از جوش شیرین برای درمان آکنه، داشتن پوستی درخشان و مو درمان سوختگی بسیار مفید است.جوش شیرین برای زیبایی پوست, موخواص معجزه آسایی دارد و شما را به پوست و مو ایده آل تان میرساند، همه می دانند که جوش شیرین می تواند برای صدها چیز متفاوت مورد استفاده قرار گیرد، برای خنثی کردن بوی بد از آشپزخانه، پخت و پز، از بین بردن کثیفی ها زیاد اما آیا می دانستید که علاوه بر پخت و پز و تمیز کردن، می تواند برای چیزهای دیگر هم استفاده شود؟!برای دندان  هم خواص معجزه آسایی دارد در ادامه با تمام آنها آشنا خواهید شد.

 

1. جوش شیرین برای درمان آکنه:

جوش شیرین و آب را با هم ترکیب کنید تا زمانی که یک ماسک غلیظ به دست آورید و دست ها و صورتتان را بشویید و سپس با یک حوله تمیز و نرم خشک کنید.

سپس به آرامی ماسک را روی بینی و مابقی قسمت های دارای جوش سرسفید، جوش سر سیاه و آکنه ماساژ دهید و حدود دو تا سه دقیقه بعد با آب گرم شستشو دهید و برای بار دوم با آب سرد بشویید و با یک پد خشک و با یک حوله تمیز کنید و در آخر از یک مرطوب کننده استفاده کنید.

 

2. جوش شیرین برای کمک به از بین بردن لک ها:

مواد لازم:

 • یک قاشق چای خوری جوش شیرین
 • 1 قاشق چای خوری آبلیمو
 •  
 •  
 • طرز تهیه:

جوش شیرین و آب لیمو را ترکیب کنید تا یک ماسک غلیظ بدست آورید سپس به آرامی ماسک را روی بینی و مابقی قسمت های دارای جوش سرسفید، جوش سر سیاه و آکنه ماساژ دهید و حدود یک تا دو دقیقه بعد با آب گرم شستشو دهید و برای بار دوم با آب سرد بشویید و با یک پد خشک و با یک حوله تمیز کنید و در آخر از یک مرطوب کننده استفاده کنید.

این درمان را 2 تا 3 بار در هفته تکرار کنید.

 

جوش شیرین و لیمو دارای خواص سفید کنندگی است که به درخشانی و محو زخم ها کمک می کند؛ همچنین با حذف سلول های مرده پوست، به شما یک تن پوست مناسب خواهد داد.

 

 جوش شیرین برای منافذ پوست:

مواد لازم :

 • یک قاشق غذاخوری جوش شیرین
 • یک فنجان آب

طرز تهیه:

جوش شیرین را با یک فنجان آب رقیق کنید.

صورت خود را با استفاده از پاک کننده های معمولی بشویید.

ماسک را روی صورتتان اعمال کنید و بعد از خشک شدن بشویید، این درمان را 3 تا 4 بار در هفته تکرار کنید.

چرا این ماسک جواب می دهد:

جوش شیرین منافذ را تمیز و باز بودن آن را کاهش می دهد، همچنین با بسته شدن منافذ و متعادل کردن میزان چربی صورت، از بروز آکنه پیشگیری می کند.

 

جوش شیرین برای کمک به از بین بردن پوست تیره گردن:

مواد لازم :

 • یک قاشق چای خوری جوش شیرین
 • یک قاشق چای خوری آب
 •  

طرز تهیه :

جوش شیرین و آب را ترکیب کنید تا زمانی که یک ماسک نه خیلی غلیظ و نه خیلی رقیق به دست آورید.

ابتدا گردن خود را شستشو دهید با یک حوله تمیز و خشک کنید.

ماسک را روی گردنتان بمالید و بعد از 15 دقیقه با آب سرد بشویید و بعد از یک مرطوب کننده معمولی استفاده کنید.

این درمان را هر روز تا زمانی که گردنتان سفید شود تکرار کنید زمانی که متوجه تغییر شدید، درمان را به دو بار در هفته برساند تا زمانی که سفیدی رنگ پوست تان را حفظ کنید. همچنین میتوانید از این ماسک برای روشن کردن سیاهی آرنج و زانوی خود استفاده کنید.

 

. جوش شیرین برای داشتن پوستی درخشان:

مواد لازم:

 • 2 قاشق غذاخوری آب پرتقال تازه
 • یک قاشق غذاخوری جوش شیرین
 •  

طرز تهیه:

جوش شیرین و آب پرتقال را ترکیب کنید تا یک ماسک نرم به دست آید.

صورتتان را بشویید و با یک حوله نرم و تمیز، خشک کنید، اما کمی مرطوب باقی بماند. سپس ماسک را روی صورتتان اعمال کنید و بعد از 15 دقیقه با آب سرد شستشو دهید و با حوله ای تمیز خشک کنید و در آخر از یک مرطوب کننده استفاده کنید و این درمان را یکبار در هفته تکرار کنید.

 

چرا این ماسک جواب می دهد؟

پرتقال دارای PH نسبتا اسیدی است که به حفظ تعادل PH پوست کمک می کند، همچنین حاوی مقدار زیادی ویتامین C است که به تقویت و افزایش کلاژن سازی پوست کمک می کند. خواص پاک کنندگی و لایه برداری جوش شیرین نیز میتواند نا خالصی ها و سلول های مرده پوست را حذف کند و منافذ را از بین ببرد.

 

6. جوش شیرین مناسب برای پوست چرب:

مواد لازم:

 • یک قاشق غذا خوری جوش شیرین
 • یک تا یک و نیم قاشق غذا خوری آب
 •  

طرز تهیه:

جوش شیرین و آب را با یکدیگر ترکیب کنید تا یک ماسک غلیظ به دست آورید.

پس از تمیز کردن صورت با شوینده های معمول آن را با یک حوله تمیز خشک کنید و سپس ماسک را روی صورت تان را اعمال کنید و بعد از 15 تا 20 دقیقه با آب سرد شستشو دهید و در نهایت از مرطوب کننده استفاده کنید و این درمان را دو بار در هفته تکرار کنید.

 

چرا این ماسک به خوبی جواب میدهد؟

اسکراب جوش شیرین به سم زدایی پوست صورت و کنترل میزان رطوبت آن کمک می کند. همچنین این ماسک برای افرادی که دارای پوست حساس هستند توصیه نمیشود.

7. جوش شیرین برای درمان خارش و تحریک روی پوست:

 

مواد لازم:

 • یک قاشق غذاخوری جوش شیرین
 • یک قاشق غذاخوری روغن نارگیل

طرز تهیه:

جوش شیرین و روغن نارگیل را با یکدیگر ترکیب کنید، تا یک ماسک غلیظ به دست آید و سپس آن را روی مناطق آسیب دیده اعمال کنید و بعد از 5 دقیقه با آب سرد شستشو دهید.

این درمان را هر روز، تا زمانی که خارش و تحریک های پوستی بهتر شود تکرار کنید.

 

جوش شیرین برای کمک به سفید شدن دندان ها:

مواد لازم :

 • نصف قاشق چای خوری جوش شیرین
 • چند قطره آب
 •  

طرز تهیه:

جوش شیرین و آب را با یکدیگر ترکیب کنید، تا زمانی که یک ماسک نسبتا غلیظ به دست آورید.

سپس آن را روی دندان هایتان مسواک کنید. زاویه مسواک از بالا به پایین انجام دهید و به صورت سایشی این کار را نکنید و در نهایت دندان ها و دهان تان را بشویید.

این درمان را یک یا دو بار در هفته تکرار کنید.

چرا این ماسک به خوبی جواب میدهد؟

چنانچه پیش از این هم بارها اشاره کردیم جوش شیرین یک خاصیت ساینده خفیف دارد که به حذف لکه ها و باکتری های باقی مانده سطح دندان ها کمک می کند و ظاهر آن ها را سفیدتر خواهد کرد.

 

 جوش شیرین برای از بین بردن موهای صورت:

مواد لازم:

 • یک قاشق غذاخوری جوش شیرین
 • 200 میلی لیتر آب جوش

طرز تهیه:

آب جوش و جوش شیرین را با یکدیگر ترکیب کنید، اجازه دهید تا خنک شود و سپس یک تکه پنبه را به آن آغشته کنید و روی صورت خود اعمال کنید.

 

اجازه دهید تا صبح بماند و بعد با آب شستشو دهید و در آخر از مرطوب کننده و تغذیه کننده استفاده کنید.

این درمان را تا زمانی که تفاوت را احساس کنید، هر روز انجام دهید.

چرا این ماسک به خوبی عمل می کند؟

 

این یک درمان موثر می باشد، زیرا فولیکول های مو را دی هیدراته می کند و به آنها آسیب می رساند، در نتیجه باعث ریزش مو میشود با این حال جوش شیرین ممکن است باعث التهاب پوست شود، پس قبل از استفاده از آن روی قسمتی از بدن تان امتحان کنید.

 جوش شیرین مناسب برای موهای در حال رشد:

مواد لازم:

 • دو قاشق غذاخوری روغن کرچک
 • یک قاشق غذاخوری جوش شیرین
 • یک قاشق غذاخوری آب
 •  

جوش شیرین در سم زدایی ملایم پوست به شما کمک می کند و از ایجاد آلودگی روی پوست جلوگیری می کند.

 

طرز تهیه:

همه مواد را با یکدیگر ترکیب کنید و درون یک قوطی شامپو نگهداری کنید و موهایتان را با آب و مقداری از این شامپو شستشو دهید، فقط توجه داشته باشید که آن را روی کف سرتان ماساژ دهید تا بهترین نتیجه را بگیرید و بعد با استفاده از یک حوله آب موهایتان را بگیرید و اجازه دهید که با دمای هوای اتاق خشک شود.

تا زمانی که نتیجه خوبی بگیرید، در هر بار حمام رفتن از این شامپو استفاده کنید.

 

جوش شیرین باعث می شود تا کف سر و موها بدون مواد شیمیایی خشن که اکثر شامپوها حاوی آن هستند، پاک شود و همچنین با افزودن روغن طبیعی به حجم موها کمک می کند و یک روش موثر برای جلوگیری از ریزش مو است و باعث رشد موهای جدید موها می شود.

 

منبع:نمناک

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied