شمانیوز
شما نیوز

عوارض مصرف مکملی به نام نوروبیون

آمپول نوروبیون از دارو‌های رایج بین مردم برای تقویت نیروی جسمی است که به تازگی برای برطرف کردن ضعف ناشی از کرونا هم کاربرد فراوانی یافته است.

 این دارو ترکیبی از ویتامین‌های B است و به همین دلیل برای افرادی که با کمبود ویتامین B در بدن مواجه هستند و همچنین برای افراد بالای ۵۰ سال که نمی‌توانند به اندازه کافی ویتامین B جذب کنند مفید است. بیماران مبتلا به کم خونی شدید، ضعف، خستگی شدید یا دوران نقاهت پس از عمل جراحی هم می‌توانند از مزایای استفاده از این دارو بهره‌مند شوند. ویتامین‌های گروه B نقش مهمی در حمایت، ترمیم و بازسازی اعصاب دارند و به دلیل نقش مهم این ویتامین در بدن این آمپول در تسکین درد‌ها به ویژه درد‌های ناحیه کمر، بیماران دیابتی، افزایش سرعت انتقال عصبی و بازسازی اعصاب آسیب دیده تاثیر قابل توجهی دارد.

به تازگی با فراگیری کرونا که ضعف و بی حالی در بیمار ایجاد می‌کند استفاده از این آمپول بیشتر شده و ضروری دیدیم شما را با آن آشنا کنیم. بیشتر بخوانید:فواید ۳ نوع ویتامین بر پیشگیری و درمان کرونا به گفته دکتر غلامحسین خدایی دکترای داروسازی، نوروبیون درواقع ب کمپلکس است که برای تقویت اعصاب مفید است و تاحدی ایمنی بدن را تقویت می‌کند.

اما این که کسی ادعا کند برای درمان بیماری (مانند کرونا)، مصرف شود، ادعای نادرستی است. می‌توان به طور معمول و به عنوان مکمل هفته‌ای یک عدد از آن را تزریق کرد. از آن جا که نوروبیون به عنوان مکمل مصرف می‌شود نمی‌توان بازه زمانی یا دوز مصرف برای آن مشخص کرد و هر فرد بنا به نیاز بدن به صورت موقت می‌تواند برای کاهش ضعف عمومی و درد‌های عصبی و دیابتی از آن استفاده کند.

استفاده از این آمپول تقویتی نه تنها در این دوران که کرونا شیوع یافته بلکه درهر زمانی که فرد نیاز به تقویت بدن دارد، موثراست. همچنین می‌توان از مکمل‌های ب کمپلکس، ویتامین سی و دی و ترکیبات گیاهی هم استفاده کرد. امروزه با توجه به تولید و عرضه انبوه و متنوع انواع مکمل‌های غذایی به شکل خوراکی، به ندرت نیاز به تزریق آمپول‌های ویتامین از جمله آمپول نوروبیون است؛ مگر در موارد خاص که شخص دچار اختلال در جذب ویتامین‌ها از راه دستگاه گوارش باشد از آن جا که این مکمل تداخل دارویی ایجاد می‌کند، اگر دارویی استفاده می‌کنید، بهتر است قبل از مصرف با پزشک خود مشورت کنید.

 

منبع:اقتصاد24

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied