شمانیوز

تمامی آسیب هایی که در طول روز پوست شما را حت تاثیر قرار می دهد،

تمامی آسیب هایی که در طول روز پوست شما راحت تاثیر قرار می دهد، از جمله آلودگی، اشعه خورشید، آرایش و... ترمیم و بازسازی آن در طول شب و هنگام خواب برای جوان و شاداب نگه داشتن پوست گذر زمان طولانی بسیار مهم است.

در این مورد، افرادی که خواب کافی و با کیفیتی دارند در مقایسه با افراد کم خواب پوست آنهابهتر عمل می کنند. تمام آنچه باید بگوییم این است که خواب زیبایی پدیده ای واقعی است و شما می توانید با انجام عادت های خوب مراقبت از پوست شبانه، نهایت استفاده را از آن ببرید. پوست شما هر شب در حال ترمیم است. بر خلاف طول روز، تعریق زیاد نیست و محصولات پوستی بهتر جذب خواهد شد. در این مطلب برخی عادات نادرستی که قبل از خواب باعث صدمه به پوست و کاهش روند بازسازی شبانه پوست می شود را معرفی کرده تا با آگاهی از انجام آنها پرهیز کنید.

 

روز خسته کننده ای داشته اید و تمام چیزی که می خواهید این است که سرتان را روی بالش گذاشته و بخوابید. لطفا ابتدا صورتتان را بشویید. شستن صورت هنگام صبح به اندازه شستن آن هنگام شب و قبل از خواب ضرورت ندارد. شستن صورت آلودگی هایی که در طول روز روی صورتتان تجمع یافته را از بین می برد. این آلودگی ها همچنین منبع بروز آکنه شده و روند بازسازی پوست را کاهش می دهد. اگر شستن صورت با آب و صابون در سینک برای شما بسیار سخت است، می توانید از دستمال مرطوب یا پد های پاک کننده فاقد الکل نیز استفاده کنید.

 

2-ترک رژیم رتینوئید برای مبارزه با علائم پیری

اگر برای کاهش روند پیری به متخصص پوست مراجعه کنید، به شما رژیمی حاوی انواع رتینوئید ها که شامل ویتامین های A است، توصیه خواهد کرد. ویتامین A با افزایش کلاژن سازی در پوست، باعث کاهش خطوط و چین و چروک ها خواهد شد. گاهی این رتینوئید ها باعث بروز حساسیت و التهاب در پوست می شود که برخی نمی توانند تحمل کنند و مصرف آن را به طور کامل قطع می کنند. اما صبر کنید. اگر متوجه خارش، قرمزی یا پوسته پوسته شدن در صورت کردید، یک یا دو شب مصرف آن را قطع کرده و پس از التیام پوست استفاده را از سر بگیرید. توجه داشته باشید که مقدار کمی از آن را (اندازه یک نخود) استفاده کنید.

 

3-عدم استفاده منظم از رتینوئید

استفاده منظم از رتینوئید ها برای مشاهده اثربخشی بسیار مهم است و درست مانند ورزش کردن باید در استفاده از آن ثبات داشته باشید. پزشکان معتقدند بهترین نتایج ضد پیری را پس از 12 ماه استفاده منظم از رتینوئید ها مشاهده خواهید کرد. همچنین رتینوئید را هر شب روی تیغه بینی و پیشانی که بیشتر مستعد چروک است بزنید و هفته ای دو بار روی گونه ها و چانه استفاده کنید. توجه داشته باشید که به پوست اطراف چشم برخورد نکند. استفاده هر شب و مداوم از آن باعث می شود به آن عادت کرده و هیچ وقت فراموش نکنید.

4-استفاده از آنتی اکسیدان های اشتباه

برخی آنتی اکسیدان ها برای صبح بسیار مناسب هستند و یکی از آنها ویتامین Cاست. این آنتی اکسیدان از پوست در برابر حملات متعدد محافظت می کند و رادیکال های آزاد را که سلول های سالم پوست را تحت تاثیر قرار می دهد، از بین می برد. بنابراین استفاده از آن در شب که پوست تحت اثر آسیب کمتری است، توصیه نمی شود. بهترین آنتی اکسیدان مناسب شب، سرم های حاوی رسوراترول است. این ماده با تابش نور غیر فعال می شود بنابراین استفاده از آن در شب توصیه می شود.

5-اسکراب شدید و زیاد پوست

همانطور که برخی رفتار ها را نباید ترک کنید، برخی عادات را نیز نباید بیش از حد انجام دهید. متخصصین عقیده دارند، از لایه برداری و اسکراب منظم پوست به خصوص اگر از رتینوئید استفاده می کنید، پرهیز کنید. رتینوئید سلول ها را به بازسازی تحریک می کنند. ترکیب لایه بردار ها با رتینوئید ها ممکن است باعث بروز التهاب و سوزش پوست شوند. استفاه از لایه بردار، یک بار در هفته، کافی است.

 

منبع:نمناک

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    تبلیغات متنی
    
    روی خط رسانه