شمانیوز

معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران درباره تغییر ساعت اجرای طرح ترافیک در فصل پاییز توضیحاتی داد.

سید مناف هاشمی معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران در حاشیه مراسم «روز جهانی بدون خودرو» درباره آخرین وضعیت اجرای طرح ترافیک در فصل پاییز در جمع خبرنگاران گفت: همان طور که می‌دانید سال ۹۹ به لحاظ شیوع کرونا سال خاصی است و تاکنون به صورت تقریبی تنها ۵۰ درصد طرح ترافیک اجرا شده است. حتی روز‌های طولانی تهران طرح ترافیک نداشت، اما با توجه به در پیش بودن زمستان و از طرفی وضعیتی که ویروس کرونا در شهر ایجاد کرده است باید صبر کنیم تا معلوم شود شورای‌عالی ترافیک چه تصمیمی در این باره می‌گیرد.

وی افزود: پیش از این، برنامه بر این مبنا بود که تغییراتی در ساعات اجرای طرح ترافیک از مهر ماه اعمال شود، اما با توجه به وضعیت قرمز شهر تهران این تصمیم به جلسه شورای‌عالی طرح ترافیک موکول شده است‌ و این احتمال وجود دارد که در ساعات اجرای طرح ترافیک تغییراتی ایجاد شود.

معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران درباره کمک‌های دولت به ناوگان حمل‌ونقل شهری گفت: تاکنون هیچ کمکی از سوی دولت به ناوگان حمل‌ونقل شهری برای خرید اتوبوس و واگن مترو انجام نشده است، در حالی که بدون کمک دولت هیچ شهری نمی‌تواند ناوگان حمل‌ونقل خود را نوسازی کند. دولت تنها برای بازسازی اتوبوس‌های پایه دیزل فرسوده کمک کرده است، با این حال شهرداری تهران به دنبال راه‌هایی برای تأمین کسری ناوگان حمل‌ونقل عمومی است.

هاشمی با اشاره به خرید اتوبوس تولید داخل کشور گفت: محدودیت‌های ناشی از تحریم‌ها، موجب شده تولید اتوبوس در داخل با دشواری روبه‌رو شود. شهرداری قرارداد‌ها و تفاهمنامه‌هایی برای ساخت اتوبوس در داخل امضا کرده است و از نظر مالی هم آمادگی تأمین منابع لازم را دارد، اما تولید کننده‌ها در داخل با مشکل مواجه شده‌اند.

معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران درباره منابعی که وزارت نفت به واسطه افزایش ظرفیت ناوگان حمل‌ونقل شهری در اختیار شهرداری قرار داده است، گفت: ۱۵۶ میلیارد تومان در سال ۹۸ از سوی وزارت نفت به شهرداری اختصاص یافت، اما از آنجا که شاخص سنجش مقدار تخصیص منابع بر مبنای استفاده شهروندان از ناوگان حمل‌ونقل عمومی و شرایط کرونایی کشور باعث شده است که مردم کمتر از حمل‌ونقل عمومی استفاده کنند، این شاخص در شرایط فعلی نمی‌تواند معیار تخصیص این منابع باشد و شهرداری تلاش می‌کند در جلساتی با وزارت نفت به حل مشکل بپردازد.

 
منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    تبلیغات متنی
    
    روی خط رسانه