شمانیوز

ریزش مو بیش از 60 درصد مردان را قبل از 30سالگی درگیر می کند وعوامل خاص ممکن است بر آن تاثیر بگذارند. برخی از این موارد عبارت اند از :

خیلی از افراد دچار ریزش مو می شوند و طبیعی است اما اگر این ریزش بیشتر از حد معمول شود باید درمان شود اما برای درمان ابتدا باید دلیل آن را شناسایی کرد تا زمانی که دلیل اصلی ریزش مو را پیدا نکنید قادر به متوقف کردنش نخواهید بود پس باید عواملی  را که می تواند به ریزش مو در دوران جوانی  منجرشود بدانید. ریزش مو بیش از 60  درصد مردان را قبل از 30سالگی درگیر می کند وعوامل خاص ممکن است بر آن تاثیر بگذارند. برخی از این موارد عبارت اند از :

 

 استرس

استرس باعث ریزش مو و افزایش هورمون کورتیزول می شود.

 

 بیماری

برخی بیماری ها می تواند باعث شود که فولیکول های مو به طور نامناسب کار کنند، مانند تیروئید، ، کم خونی، یا دیابت. عفونت های قارچی اغلب باعث ریزش مو می شوند اگرچه اغلب موقتی است. بیماری ها اغلب باعث ریزش مو نیز می شوند.

 

داروها و درمان

داروهای خاص مانند شیمی درمانی  می تواند باعث ریزش موی شدید شود.

 

 مراقبت اشتباه از مو

باور می کنید یا نه، ریزش مو می تواند با توجه به مراقبت از مو یا با روش های زیبایی خاص صورت گیرد . اغلب اوقات، استفاده از سشوار ، شامپو کردن و سفت بستن مو می تواند باعث آسیب به فولیکول های مو شود. دلیل دیگر ریزش مو فرایندهای شیمیایی مثل رنگ ، دکلره یا ضد عفونی کردن است البته به طور معمول دلیل طاسی نیست و مو دوباره رشد خواهد کرد.

 

منبع : بهداشت نیوز

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied