شمانیوز

با توجه به تصاعدی شدن آمار کرونا در تهران فرمانده ستاد مقابله با کرونای تهران خواستار تعطیلی یک هفته ای تهران شد.

با توجه به بالا رفتن آمار کرونا در تهران و آمارهای نگران کننده از شیب تند افزایش تعداد مبتلایان و جان باختگان کرونا در تهران، دکتر زالی فرمانده ستاده مقابله با کرونای تهران خواستار تعطیلی یک هفته ای تهران شد. دکتر زالی درخواست کرده است تا تمامی مشاغل پرخطر پایتخت به مدت یک هفته تعطیل شوند. با توجه به آمار نگرانن کننده کووید 19 در تهران احتمالا ستاد مقابله با کرونا تصمیم بر تعطیلی تهران به مدت یک هفته خواهد گرفت.

 

علیرضا زالی طی نامه‌ای، به استاندار تهران، خواستار اخذ تصمیمات قاطع مبنی بر اعمال محدودیت و تعطیلی یک هفته‌ای در سطح استان تهران برای قطع زنجیره انتقال بیماری کرونا شد.

 

 

تعطیلی یک هفته ای مشاغل پرخطر پایتخت

تعطیلی و یا اعمال محدودیت در دانشگاه‌ها، مدارس، مدارس شبانه روزی، حوزه‌های علمیه، عدم برگزاری نمازجمعه، آموزشگاه‌های فنی و حرفه‌ای، زبانسراها و سایر آموزشگاه‌ها و کتابخانه ها، مساجد و مصلی‌ها، سینما، تئاتر و مراکز مشابه و موزه و باغ موزه‌ها از جمله این اماکن است.

 

زالی در ادامه اخذ تصمیماتی مبنی بر تعطیلی آرایشگاه‌های زنانه و سالن‌های زیبایی، عدم برگزاری هر گونه مراسم اجتماعی، فرهنگی، مذهبی و همایش‌ها، تعطیلی باشگاه‌های ورزشی و خصوصاً ورزش‌های پربرخورد از جمله کشتی، کاراته، جودو و موارد مشابه را مورد تاکید قرار داد.

 

کافه، قهوه خانه و چایخانه‌ها، باغ وحش و شهربازی‌ها، مراکز تفریحی آبی، استخرهای سرپوشیده و باشگاه‌های بدنسازی از دیگر مواردی بود که فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران، خواستار تعطیلی یک هفته‌ای آن شد.

 

زالی، برای چیره شدن این بیماری نوپدید و حل این چالش ملی، تاکید کرد: با تحلیل شرایط موجود و وضعیت این بیماری در سطح استان، استمرار اعمال محدودیت و تعطیلی مراکز متعاقباً اعلام خواهد شد.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied