شمانیوز

استاندار خوزستان گفت: با جدیت از تشییع جنازه ها و مراسم عروسی جلوگیری می‌شود و زیارت اهل قبور تاجایی که امکان دارد بسته خواهد بود.

غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان در نشست ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا اظهار کرد: ستاد ملی در رابطه با ۴۶ شهرستان پرخطر تصمیم‌گیری میکند و مصوبات از دوشنبه ابلاغ می‌شود و آنچه که تصمیم‌گیری شود ما اعمال می‌کنیم.

به گزارش عصرجنوب وی افزود: البته تاکنون مسوولان بهداشت و درمان مسجدسلیمان اعلام کردند که تعداد بیماران این شهرستان شامل لالی و اندیکا نیز می‌شود اما تعداد مبتلایان بر جمعیت مسجدسلیمان تقسیم می‌شود، در صورتی که بر مجموع جمعیت این سه شهرستان تقسیم شود مسجدسلیمان از زمره شهرهای آلوده خارج می‌شود که قرار شد دانشگاه علوم پزشکی این موضوع را بررسی نماید.

شریعتی گفت: در عین حال پروتکل‌های شهرهای پرخطر را برای شهرستان مسجدسلیمان اعمال می‌کنیم تا دانشگاه علوم پزشکی بررسی خود را انجام دهد.

وی ادامه داد : در خصوص سایر موارد تصمیم‌گیری شد که با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری فرمانداران به صورت ویژه‌تر مراقبت نمایند و تیم‌های بازرسی تشکیل دهند و نظارت جدی داشته باشند.

شریعتی با بیان اینکه بسیج نیروهای جوان هم برای انجام امور مورد نیاز در دستور کار قرار گیرد، تصریح کرد : بنا شد با جدیت از تشییع جنازه‌ها و مراسم عروسی جلوگیری شود و زیارت اهل قبور تاجایی که امکان دارد بسته باشد. تشییع جنازه‌ها خیلی محدود برگزار شود که این بر عهده فرمانداران و نیروی انتظامی و دادستان‌ها است و هرکس غیر از این عمل کند تخلف کرده است.

شریعتی گفت: باید ضوابط و مقررات را برای این بیماری اپیدمی با جدیت دنبال کنیم و رعایت پروتکلهای بهداشتی صرفا با سفارش و توصیه امکان‌پذیر نیست. می‌بایست محکم و مطابق مقررات عمل کنیم تا این ویروس را کنترل و مدیریت کنیم و شرایط را برای پیشبرد امور در آینده فراهم کنیم.

استاندار خوزستان گفت: ویروس قدرت انتقال بیشتری یافته است و نوع جهش یافته اروپایی آن وارد شده است که مراقبت بیشتر ما را می‌طلبد.

وی افزود : تاکید شد تصمیمات خلق الساعه گرفته نشود و دانشگاه در این مسیر باشد و کار کارشناسی بکند تا ما در کمیسیون اجتماعی امنیتی و ستاد استانی تصمیم گیری کنیم.

استاندار خوزستان گفت: شهرستانهای ایذه و آبادان هم تجربه‌های موفقی داشتند و بنا شد سایر شهرستان‌ها هم بررسی کنند و در صورت امکان این تجربیات را اعمال نمایند.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    تبلیغات متنی
    
    روی خط رسانه