شمانیوز

با رأی نمایندگان یک فوریت طرح نظام رتبه بندی معلمان تصویب شد.

نمایندگان مجلس با یک فوریت طرح رتبه بندی معلمان در نشست علنی امروز موافقت کردند.

نمایندگان در نشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی با 165 رأی موافق، 33 رأی مخالف و 7 رأی ممتنع از مجموع 228 نماینده حاضر در جلسه با یک فوریت طرح رتبه بندی معلمان موافقت کردند. با توجه به اینکه دوفوریت این طرح نیز نیاز به دو سوم آراء داشت این طرح حائز رأی کافی برای دو فوریت نشد.

جبار کوچکی نژاد یکی از طراحان طرح رتبه‌بندی معلمان در توضیح فوریت این طرح، عنوان کرد: موضوع رتبه‌بندی معلمان جامعه یک میلیونی معلمان را دربرمی‌گیرد و معلمان سالیان سال است که این موضوع را مطالبه می‌کنند.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مقام معظم رهبری در سیاست‌های کلی ابلاغی نیز در بند 3-7 به مسئله رتبه‌بندی معلمان تاکید کرده‌اند، افزود: مجلس گذشته نیز در بند الف ماده 63 قانون برنامه ششم بر اجرای رتبه‌بندی فرهنگیان تاکید کرده است.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس ادامه داد: این طرح باید برای ارتقاء جایگاه فرهنگیان، ایجاد رقابت علمی و انگیزه بین معلمان و اجرای سیاست‌های سند تحول بنیادین آموزش و پرورش اجرایی شود.

وی با یادآوری اینکه وزرای آموزش وپرورش دولت نهم و دهم اجرای طرح رتبه‌بندی معلمان را وعده داده بودند، اضافه کرد: حتی اجرای رتبه بندی معلمان در کابینه دولت دهم نیز به تصویب رسید ولی رتبه‌بندی هیچ گاه به معنای واقعی اجرا نشد.

این نماینده مردم در مجلس اضافه کرد: هرگاه مجلس فشاری بر دولت آورده، دولت به جای اجرای رتبه بندی فرهنگیان مقداری اندک بر حقوق فرهنگیان افزوده است.

کوچکی نژاد عنوان کرد: اخیرا رتبه بندی فرهنگیان در بودجه سالیانه نیز دیده شده است و علت تدوین و ضرورت این طرح دائمی شدن موضوع رتبه بندی معلمان است به همین دلیل نمایندگان قصد دارند در پایان این دولت هدیه‌ای که فرهنگیان سال‌ها منتظر آن بودند را به آن‌ها اعطا کنند.

 

منبع: ایلنا

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    تبلیغات متنی
    
    روی خط رسانه