شمانیوز

افتخاری دیگر برای شهر هوشمند مشهد:

مدیرعامل سازمان فاوا شهرداری مشهد از کسب مقام دوم شهرهای هوشمند جهان توسط مشهد در چهارمین دوره جایزه جهانی WeGo خبر داد.

به گزارش شمانیوز به نقل از روابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد، محمدجواد رجائیان با اعلام این خبر گفت: در چهارمین دوره جایزه جهانی WeGo که توسط سازمان جهانی شهرهای هوشمند پایدار موسوم به WeGo برگزار می‌شود، پروژه «سامانه یکپارچه مدیریت پسماند(سیمپ)» شهرداری مشهد در بخش شهرهای پایدار به مقام دوم و مدال نقره دست یافت.

وی افزود: سامانه و نرم‌افزار جمع‌آوری هوشمند پسماند که با نام سیمپ در شهر مشهد توسط سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد ایجاد شد و توسط سازمان مدیریت پسماند شهرداری به بهره‌برداری رسیده است، پس از طی یک سال از شروع پروژه موفقیت‌آمیز بوده و منتج به افزایش چشمگیر تفکیک زباله از مبدأ توسط شهروندان شده است.

رجائیان تصریح کرد: چهارمین دوره جایزه بین‌المللی WeGo ویژه سازمان‌ها و دولت‌های محلی شهرهای جهان در حوزه شهر هوشمند و همچنین شرکت‌ها و مجموعه‌های فناوری که در حوزه شهر هوشمند همکاری داشته‌اند، برگزار شد.

وی با اشاره به بخش‌های مختلف این رویداد بین‌المللی گفت: چهارمین دوره جایزه جهانی WeGo در  شش بخش کارآمدی مدیریتی، فناوری‌های نوظهور، حمل و نقل، شهر همگان، شهر ایمن و شهر پایدار برگزار شد که مشهد در بخش شهر پایدار موفق به کسب رتبه دوم جهان شد.

مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد خاطرنشان کرد: پروژه های گوناگونی با هدف پایداری و تاب‌آوری شهر مشهد با هدف تسهیل زندگی شهروندان طی سال‌های اخیر به اجرا در آمده که در صورت همراهی شهروندان، می‌تواند کیفیت زندگی در شهر را ارتقا داده و فرایند انجام امور را تسهیل کند.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    تبلیغات متنی
    
    روی خط رسانه