شمانیوز

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم ضرورت استفاده از ماسک را مورد توجه قرار داد و گفت: استفاده از ماسک باید در حرم حضرت معصومه (س) اجباری شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم ضرورت استفاده از ماسک را مورد توجه قرار داد و گفت: استفاده از ماسک باید در حرم حضرت معصومه (س) اجباری شود.

به گزارش چهارشنبه شب روابط عمومی علوم پزشکی قم محمد رضا قدیر در جلسه مدیران استان که به منظور پیگیری مطالبه های رهبر انقلاب برگزار شد اظهار داشت: فرمایش های رهبر انقلاب نقطه عطفی در مدیریت کرونا بود و یک تحولی در ستاد ملی کرونا و نقطه امیدی برای کادر بهداشت و درمان بود.

رئیس علوم پزشکی قم تصریح کرد: وضعیت کشور در حال حاضر وضعیت خوبی نیست و ۲۳۰ شهر در وضعیت قرمز است و البته وضعیت قم یک مقداری ثبات پیدا کرده است اما باز هم چند روز است که ثابت هستیم و روی عدد ۶۰۰ بستری بیمار کرونایی مانده ایم و نگران پیک های بعدی هستیم.

قدیر گفت: البته این را نیز باید بدانیم که ما جزیره نیستیم و شهرهای اطراف ما وضعیت خوبی ندارند و سه عامل تردد و تجمع و تراکم در قم موجب چرخش ویروس می شود.

وی افزود: ثبات نسبی ما شکننده است و نگران این هستیم که پیک بعدی روی این تعداد سوار شود و از این رو هوشیاری و آماده بودن و اعمال محدودیت ها نکته های مهمی است که توجه داریم.

رئیس علوم پزشکی قم تاکید کرد: در امر سلامت با هیچ فرد و گروهی تعارف نداریم، برگزاری هر گونه همایش در این شرایط گناه و منکر است و لذا خواهشی که داریم در این خصوص نهایت دقت شود.

قدیر با اشاره به اهمیت دعوت مردم به استفاده از ماسک گفت: آمران به معروف باید مردم را به استفاده از ماسک دعوت کنند و این پویش دعوت از یکدیگر برای استفاده از ماسک را گسترش دهیم.

رئیس علوم پزشکی قم بیان کرد: یکی دیگر از انتظارها این است که در حرم حضرت معصومه س استفاده از ماسک اجباری شود و در مقابل درب های ورودی اگر کسی ماسک نداشت به او ماسک اهدا شود.‌

وضعیت کرونا در قم از روز بیستم شهریورماه و به دنبال افزایش قابل توجه بیماران و مبتلایان این بیماری فوق قرمز شده است.

ویروس کرونا موسوم به «کووید ۱۹» اواسط ماه دسامبر سال گذشته (۲۴ آذر ۹۸) در شهر «ووهان» واقع در مرکز چین گزارش شد، ابتدا از این بیماری به‌عنوان ذات‌الریه نام‌برده می‌شد، اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی ۹۸) به‌صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد.

شهروندان قمی برای طرح هرگونه پرسش در مورد ویروس کرونا می‌توانند با شماره تلفن‌های ۴۰۳۰، ۳۱۳۶ و ۱۹۰ تماس بگیرند و یا برای کسب آخرین اخبار از دانشگاه علوم پزشکی قم به کانال آن به نشانی webdaqom@ در فضای مجازی و یا تارنمای آن به نشانی اینترنتی www.muq.ac.ir مراجعه کنند.

همه ایرانیان می‌توانند با مراجعه به سامانه غربالگری الکترونیکی ویروس کرونا به نشانی اینترنتی https://salamat.gov.ir و تکمیل اطلاعات خواسته‌شده، گام بلندی در ارتقای سلامت جامعه و شکست ویروس کرونا بردارند.

 

 

منبع: ایرنا

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied