`
شمانیوز
شما نیوز

ممنوعیت ورود خودروهای شخصی به اهواز

سخنگوی ستاد مدیریت کرونا در خوزستان با اشاره به ابلاغیه وزارت کشور، گفت: طرح ممنوعیت تردد از امروز دوشنبه تا روز جمعه در ورود و خروج خودروهای شخصی در اهواز اعمال می‌شود.

ممنوعیت ورود خودروهای شخصی به اهواز

رضا نجاتی دوشنبه داشت: بر اساس ابلاغیه وزارت کشور به مراکز استانها از جمله اهواز، از ساعت ۱۲ امروز دوشنبه ۱۲ آبان ماه ، خروج خودروهای بومی (پلاک اهواز) و ورود خودروهای غیربومی (پلاک غیر از اهواز) به اهوازممنوع است.

وی افزود: این تصمیم در پی افزایش آمار مبتلایان به ویروس کرونا و فوتی های ناشی از این بیماری در کشور اتخاذ شده است.

به گفته وی، خودروهای عمومی، انتظامی، امدادی، درمانی، خدماتی، حمل کالاها و مواد اساسی مشمول ممنوعیت‌های تعیین شده نمی‌شوند.

نجاتی اضافه کرد: این ممنوعیت با هدف جلوگیری از مسافرت های آخر هفته و تعطیلات به مرکز استان و سایر شهرها ایجاد شده است.

وی ضمن هشدار مجدد نسبت به افزایش آمار مبتلایان به کرونا گفت: طبق گزارشها غالب مبتلایان به این ویروس، در مسافرتها، دورهمی ها و مراسم ها بیمار شده اند.

نجاتی همچنین افزود: از روز چهارشنبه به مدت ۱۰ روز محدودیتهای جدیدی در اهواز و مسجدسلیمان اعمال می شود و بر اساس آن همه مراکز اموزشی و اصناف غیرضروری تعطیل می شوند.

خوزستان بار دیگر در وضعیت قرمز از لحاظ کرونا قرار گرفته است و طبق اعلام ستاد استانی کرونا مدارس و مراکز آموزشی و ورزشی از چهارشنبه هفته جاری به مدت ۱۰ روز در شهرستان اهواز و مسجدسلیمان تعطیل شدند.

همچنین ساعات اداری شهرستان های اهواز و مسجد سلیمان به دلیل افزایش شیوع بیماری کرونا کاهش یافته است.

به گفته دکتر سیدمحمد علوی رییس مرکز بهداشت خوزستان تغییراتی درچند ماه گذشته در ویروس کرونا ایجاد شده که میزان مرگ و میر بیماران را افزایش داده است.

 

 

منبع: ایرنا

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

این خبر را از دست ندهید
دیگر رسانه ها