شمانیوز
شما نیوز

تداوم بارش باران در بیشتر نقاط کشور

یک کارشناس سازمان هواشناسی به بررسی وضعیت جوی چند روز آینده کشور پرداخت.

امین حسین نقشینه در خصوص آخرین وضعیت جوی چند روز آینده کشور گفت: امروز با تداوم فعالیت سامانه بارشی در غرب و دامنه‌های جنوبی البرز بارش باران پیش‌بینی می‌شود و گستره فعالیت این سامانه بارشی به تدریج تا شمال استان‌های فارس، بوشهر و کرمان کشیده می‌شود و همچنین مناطقی از مرکز، شرق و شمال شرق را هم در بر می‌گیرد.

وی ضمن اشاره به اینکه در سواحل شمالی دریای خزر بارش‌های تداوم می‌یابد، ادامه داد: بارش‌ها امروز در گیلان، غرب مازندران، شرق اردبیل، شمال زنجان، شرق خوزستان، کهکیلویه و بویراحمد و شمال فارس شدت دارد و فردا دامنه بارش‌ها گسترده‌تر می‌شود و این سامانه بارشی به جزء هرمزگان، سیستان وبلوچستان و جنوب استان‌های کرمان و فارس فردا در سایر مناطق کشور ادامه دارد.

این کارشناس سازمان هواشناسی اظهار کرد: فردا بارش باران در شرق اردبیل، شرق خوزستان، کهکیلویه و بویراحمد، چهارمحال‌وبختیاری، شمال استان‌های فارس و کرمان، جنوب استان‌های اصفهان و یزد رخ می‌دهد و برای نواحی غربی خلیج فارس هم رگبار باران، رعدوبرق و وزش باد پیش بینی می‌شود.

نقشینه با بیان اینکه روز جمعه شدت بارش‌ها در شمال غرب و غرب کاهش می‌یابد، افزود: در سایر مناطق کشور به جزء جنوب سیستان‌وبوچستان و خراسان شمالی بارش‌ها تداوم دارد و این سامانه بارشی شنبه با شدت کمی در شرق و جنوب شرق فعال می‌شود و سپس از کشور خارج می‌شود.

وی با اشاره به اینکه از فردا تا یکشنبه با کاهش دمای قابل توجهی در نیمه شمالی کشور رو به رو هستیم، بیان کرد: بیشترین کاهش دما در استان‌های ساحلی دریای خزر، اردبیل، دامنه‌های جنوبی البرز، شمال شرق و شرق رخ می‌دهد و میزان آن ۵ تا ۸ درجه است.

این کارشناس سازمان هواشناسی توضیح داد: طی فعالیت این سامانه بارشی بارش برف برای اردبیل و ارتفاعات استان‌های شمال غرب، شمال شرق، البرز مرکزی و زاگرس مرکزی پیش‌بینی می‌شود و در برخی نواحی زاگرس مرکزی نظیر کهکیلویه و بویر احمد هم احتمال وجود دارد.

نقشینه با بیان اینکه امروز و فردا دریای خزر مواج و متلاطم است و جمعه و شنبه وزش باد شدید در شرق کشور رخ می‌دهد، در خصوص آخرین وضعیت آب وهوایی پایتخت متذکر شد: تهران امروز در برخی ساعات بارش‌های پراکنده و ملایم دارد و بشینه دمای آن امروز ۱۸، فردا ۱۳ و پس فردا به ۱۰ درجه سانتی‌گراد می‌رسد و همچنین کمینه دمای امروز صبح شمیرانات ۷ و مهرآباد ۱۰ درجه است.

وی اضافه کرد: فردا و پس فردا پایتخت در برخی ساعات بارانی است و احتمال رعدوبرق در آن وجود دارد و امروز و امشب گاهی با وزش باد شدید مواجه است.

 

 

منبع: میزان

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied