`
شمانیوز
شما نیوز

اعمال محدودیت‌های شغلی و تردد تا ۱۵ آذر در اصفهان

سخنگوی ستاد استانی مقابله با کرونا در اصفهان گفت: از فردا ۲۸ آبان تردد خودرو‌های بومی به مرکز استان و شهر‌های قرمز ممنوع و خروج خودرو‌های بومی نیز از شهر‌های قرمز تا ۱۵ آذر ممنوع است.

حجت الله غلامی در خصوص آخرین محدودیت‌های کرونایی، اظهار کرد: طبق جلسه‌ای که امروز با حضور وزیر بهداشت در دانشگاه علوم پزشکی برگزار کردیم، تاکید شدید شد که این محدودیت‌ها با قوت اجرا شود

وی افزود: مقرر شد این محدودیت‌ها بر اساس وضعیت شهر‌های قرمز، نارنجی و زرد تقسیم بندی شود که بر این اساس در شهر‌های قرمز چهار سری محدودیت اعمال می‌شود که در بحث مشاغل فقط گروه شغلی یک می‌تواند در این شهر‌ها فعالیت کند و فعالیت مشاغل ۲، ۳ و ۴ ممنوع است.

غلامی ادامه داد: همچنین آموزش در مدارس و آموزشگاه‌های دولتی و غیر دولتی به شکل غیر حضوری است و تردد خودرو‌های بومی به مرکز استان و شهر‌های قرمز ممنوع و خروج خودرو‌های بومی نیز از شهر‌های قرمز ممنوع است. وضعیت دورکاری کارمندان نیز برای شهر‌های قرمز به صورت یک سوم است و تنها باید ۳۰ درصد کارمندان در محل کار حاضر شوند.

سخنگوی ستاد استانی مقابله با کرونا در اصفهان، گفت: در شهر‌های نارنجی فعالیت مشاغل یک و ۲ آزاد بوده، اما فعالیت گروه‌های شغلی ۳ و ۴ ممنوع است. وضعیت آموزش و تردد در شهر‌های نارنجی نیز مانند شهر‌های قرمز است، اما حضور کارمندان در شهر‌های نارنجی ۵۰ درصد حضوری است.

غلامی تصریح کرد: محدودیت تردد در شهر‌های زرد را نداریم و فعالیت مشاغل یک، ۲ و ۳ در این شهر‌ها آزاد است و تنها گروه شغلی ۴ به دلیل پر خطر بودن اجازه فعالیت ندارند. حضور کارمندان هم در شهر‌های زرد به شکل ۷۰ درصد حضوری و ۳۰ درصد دورکاری است.

وی با بیان اینکه زمان اجرای تمام این محدودیت‌ها به غیر از محدودیت تردد از روز شنبه اول آذر است، گفت: زمان اجرای محدودیت‌های تردد از فردا چهارشنبه ۲۸ آبان است که از راس ساعت ۱۰ صبح اعمال می‌شود و تا ۱۵ آذر ادامه دارد و سایر محدودیت‌ها نیز تا همین روز پا برجاست. در ۱۰ محور اصلی استان اصفهان نیرو‌های متشکل از پلیس راهور، هلال احمر، راهداری و حمل و نقل جاده ای، ارتش و بسیج با کمک فرمانداری‌های و شهرداری‌ها محدودیت‌های تردد را اعمال و قاطع با متخلفان برخورد می‌کنند.

 

 

منبع: ایسنا

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

این خبر را از دست ندهید
دیگر رسانه ها