شمانیوز

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری مترو تهران از کاهش 30 درصدی آمار مسافران مترو پایتخت با اجرای محدودیت‌های مربو ط به کرونا طی روزهای گذشته خبر داد.

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری مترو تهران از کاهش 30 درصدی آمار مسافران مترو پایتخت با اجرای محدودیت‌های مربو ط به کرونا طی روزهای گذشته خبر داد.

فرنوش نوبخت درباره آمار مسافران پایتخت با توجه به اجرای محدودیت‌های مربوط به کرونا اظهار داشت: بر اساس تصاویری که در دوربین‌های مترو ثبت شده آمار مسافران نسبت به قبل از اجرای محدودیت‌ها کاهش یافته است.

وی افزود: همچنین بر اساس بررسی های صورت گرفته ‌آمار مسافران طی دو روز گذشته به حدود 500 تا 540 هزار نفر رسیده که در هفته‌های پیش، این آمار تا حدود 770 هزار نفر بود و می‌توان گفت که با اجرای محدودیت‌های مربوط به کرونا آمار مسافران مترو 30 درصد کمتر شده است.

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری مترو تهران خاطرنشان کرد: کاهش آمار مسافران در حالی است که سرفاصله حرکت قطارها هیچ تغییری نکرده و مشابه قبل خدمت‌رسانی به مسافران مترو ادامه دارد و باید توجه داشت که مراجعات مسافران به مترو مسأله فاصله اجتماعی را تعیین می‌کند.

نوبخت خاطرنشان کرد: سال گذشته با ظرفیت کنونی مترو روزانه یک میلیون و 900 هزار مسافر جابه‌جا می‌شدند که نسبت به امسال با کاهش 3.5 برابری مسافر و درآمد در مترو مواجه بوده‌ایم.

وی خاطرنشان کرد: در برخی از ایستگاه‌های تقاطعی به ویژه ایستگاه صادقیه همیشه با ازدحام مسافر مواجه هستیم و حتی در خلوت‌ترین روزهای سال مسافر در این ایستگاه زیاد است چرا که قطارهای خط 5 زمانی که وارد ایستگاه صادقیه می‌شوند دارای مسافران زیادی است.

 

 

منبع: فارس

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied