شمانیوز

بسیاری از محلات و معابر شیراز در پی باران امروز یکشنبه شانزدهم آذرماه دچار آبگرفتگی شد و این درحالی بود که مدیران شهری تا روز گذشته از آمادگی کامل این شهر دم می‌زدند اما امروز برخی از آنان در دسترس نبودند.

بسیاری از محلات و معابر شیراز در پی باران امروز یکشنبه شانزدهم آذرماه دچار آبگرفتگی شد و این درحالی بود که مدیران شهری تا روز گذشته از آمادگی کامل این شهر دم می‌زدند اما امروز برخی از آنان در دسترس نبودند.

بارندگی شدید شیراز علی رغم هشدارهای پیاپی روزهای اخیر موجب آبگرفتگی در بسیاری از معابر و حتی واحدهای تجاری و مسکونی این کلانشهر شد.

براساس مشاهدات میدانی بسیاری از محلات و معابر شهری شیراز ازجمله شهرک فرهنگیان، خیابان های ملاصدرا،پاسداران،بعثت و هفت تیر و ... در پی بارندگی امروز دچار آبگرفتگی شده است.

محله سعدی نیز در پی این بارش‌ها بی نصیب نمانده و اکنون در بسیاری از معابر این منطقه آب گرفتگی رخ داده است.

این محله در ششمین روز از سال نو و فروردین ۹۸ نیز دچار سیلی بنیان کن شده و زندگی ،خانه و کاشانه بسیاری از اهالی این منطقه را با خود برد و بسیاری از مردم شهرک سعدی را ماه ها با مشکلات جدی مواجه کرد.

آبگرفتگی ها امروز شانزدهم آذرماه ۹۹ در شیراز از معابر شهری نیز فراتر رفته و وارد منازل و مغازه های بعضی اهالی شده و مشکلاتی را برای مردم ایجاد کرده است.

خودروهای عبوری مردم و پلیس نیز در میان آبگرفتکی متوقف مانده و موجب دردسر اهالی را ایجاد کرده است.

 

حضور نیروهای امدادی راهداری ،آتش نشانی و شهرداری شیراز نیز در بعضی معابر مشاهده شد که در حال کمک رسانی به گرفتارشدگان بودند.

ترافیک در بعضی خیابان های کلانشهر شیراز ازجمله فرهنگ شهر در پی این بارندگی سنگین گزارش شده است.

بعضی بازارهای شیراز نیز ازجمله بازار زرگرها دچار آبگرفتگی شده و همچنین زیرگذرهای این شهر نظیر زیرگذر مطهری دچار آبگرفتگی شده که نیروهای شهرداری درحال رفع آن هستند.

کنارگذرهای رودخانه خشک نیز به علت بارنگی واحتمال سیلابی شدن رودخانه خشک از بامداد امروز تا اطلاع ثانوی بسته شده است.

مدیران شهری در دسترس نیست

خبرنگار ایرنا برای اطلاع از وضعیت امدادرسانی به محلات و معابر دچار آبگرفتگی در شیراز با شهردار شیراز و معاون خدمات شهری شهرداری این شهر تماس گرفت اما متاسفانه موفق به گفت و گو با این افراد نشد و تنها محمدرضا محمدحسن پور معاون خدمات شهری به ارسال این پیامک که با عرض پوزش در حال حاضر قادر به پاسخگویی نمی‌باشم اکتفا کرد.

آبگرفتگی های گسترده در حالی در شیراز رخ داده که روز گذشته مدیران شهری از آماده باش کامل سخن گفته بودند.

معاون خدمات شهری شهرداری شیراز شنبه ۱۵ آذر ۹۹ در گفت و گو با خبرنگاران گفته بود که ۴ هزار نیروی خدماتی شهرداری به صورت ۲۴ ساعته در آماده‌باش کامل هستند و تمامی ماشین‌آلات و تجهیزات ضروری در مناطق شهری استقرار یافته‌اند.

 

منبع: ایرنا

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied