شمانیوز

محققان موفق به کشف پروتئین تازه ای شده اند که در جوار میدان مغناطیسی فعال شده و فعالیت آن منجر به تقویت عضلات تحلیل رفته بدن می شود.

محققان موفق به کشف پروتئین تازه ای شده اند که در جوار میدان مغناطیسی فعال شده و فعالیت آن منجر به تقویت عضلات تحلیل رفته بدن می شود. یکی از راه های افزایش کیفیت زندگی برای افراد مسن و کهنسال تقویت و احیای عضلات بافت های بدن آنهاست که موجب شادابی و سرزندگی افراد کهنسال می شود. پژوهشگران دانشگاه ملی سنگاپور برای اولین بار پروتئین را کشف کرده اند که در جوار میادین مغناطیسی ضعیف فعال شده و به احیای عضلات ضعیف شده بدن افراد مسن کمک می کند.

در جریان این فرایند تاثیر تمرین های ورزشی مرتب بر روی عضلات بدن به طور مصنوعی بر روی آنها القا می شود و انتظار می رود این شبیه سازی ظرف مدت کوتاهی موجب احیای عضلات افراد مسن و بیمار شود.

پروتئین یادشده TRPC۱ نام دارد که با فعال کردن آن در مجاورت میدان مغناطیسی ضعیف و غیرمضر برای بدن انسان می توان به رشد تدریجی عضلات کمک کرد.

گفتنی است ۴۰ درصد بدن انسان را عضلات و ماهیچه تشکیل می دهد و سلامت آنها موجب رعایت توازن وزن، قند خون، کلسترول و دیگر شاخص های سلامت انسان نیز می شود.

 

منبع: خبرگزاری فارس

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied