شمانیوز

به گفته کارشناس سازمان هواشناسی کشور، امروز در استان‌های خوزستان، فارس، کهگیلویه و بویراحمد، شمال خلیج فارس، البرز، قزوین، گیلان، مازندران، تهران و خراسان رضوی باران می بارد.

امین حسین نقشینه گفت: امروز در استان‌های خوزستان، فارس، کهگیلویه و بویراحمد، شمال خلیج فارس، البرز، قزوین، گیلان، مازندران، تهران و خراسان رضوی بارش باران همراه با رعدوبرق و تند باد پیش بینی می‌کنیم. بارش‌ها در ارتفاعات به شکل برف خواهد بود.

وی افزود: فردا شنبه، گستره فعالیت این سامانه بارشی به غرب و مرکز کشور کشیده می‌شود و علاوه بر استان‌های ذکر شده، استان‌های ایلام، مرکزی، قم، سمنان و اصفهان نیز بارش پراکنده خواهند داشت.

این کارشناس ادامه داد: روز یکشنبه کل کشور به جز جنوب استان سیستان و بلوچستان بارش باران خواهد داشت.

نقشینه گفت: شدت این بارش‌ها که هشدار سطح نارنجی سازمان هواشناسی کشور است، شامل استان‌های بوشهر، فارس، کرمان، خراسان جنوبی، چهارمحال بختیاری و کهگیلویه و بویراحمد می‌شود.

کارشناس سازمان هواشناسی کشور اظهار کرد: روز دوشنبه از میزان بارش‌ها در بیشتر نقاط کشور کاسته می‌شود، اما در استان‌های فارس، کرمان، هرمزگان، سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی، خراسان رضوی، خراسان شمالی و سواحل دریای خزر تداوم خواهد داشت.

وی با اشاره به وضعیت جوی پایتخت بیان کرد: آسمان تهران امروز نیمه ابری است و غبار محلی دارد. اما در اوایل شب بارش پراکنده در پایتخت رخ می‌دهد.

وی افزود: کیفیت هوای تهران از امروز صبح برای گروه‌های حساس، ناسالم اعلام شده است.

 

منبع: میزان

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied