شمانیوز

به‌طور میانگین کرونا ماهانه در کشور ۲۵ هزار میلیارد تومان به حوزه اقتصادی آسیب وارد می‌کند که حدود ۱۰ درصد از این آسیب‌ها به خراسان رضوی وارد شده است؛ یعنی ماهانه حدود ۲۰۰۰ میلیارد تومان.

رئیس اتاق اصناف مشهد درباره بازگشایی اصناف از امروز، ۱۷ آذرماه، گفت: باتوجه‌به تغییر وضعیت مشهد و بهبود اوضاع شهر، پیگیر آن هستیم که با هماهنگی استانداری و ستاد استانی کرونا و با تعیین ساعت کار مشخص، مشاغل گروه ۲ فعالیت خود را هرچه زودتر آغاز کنند.

 

محمود بنانژاد افزود: باتوجه‌به تغییر رنگ مشهد از قرمز به نارنجی، از شنبه گروه ۲ فعالیت خود را مانند دیگر شهر‌های نارنجی آغاز خواهند کرد، اما پیگیری ما درباره شروع هرچه زودتر فعالیت‌ها و بازگشایی برخی اصناف است.

 

وی اظهار کرد: ساعت پیشنهادی برای بازگشایی اصناف گروه ۲ در مشهد ۱۰ تا ۱۷ است که در کمیته‌های اولیه موافقت آن اخذ شده است و ستاد کرونای استان باید اعلام نظر قطعی کند که باتوجه‌به زیان واردشده به اصناف، احتمال موافقت با این پیشنهاد زیاد است.

 

رئیس اتاق اصناف مشهد افزود: میزان ضرر و زیان واردشده به اصناف در آینده نزدیک خود را نشان خواهد داد و آسیب‌های حوزه‌های مختلف نمایان خواهد شد.

 

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: بخش‌هایی مانند هتل‌ها، رستوران‌ها و تالار‌ها آسیب بسیار زیادی از کرونا دیدند و بخش‌های دیگر نیز از این آسیب‌ها مستثنا نبوده‌اند. به‌طور میانگین کرونا ماهانه در کشور ۲۵ هزار میلیارد تومان به حوزه اقتصادی آسیب وارد می‌کند که حدود ۱۰ درصد از این آسیب‌ها به خراسان رضوی وارد شده است؛ یعنی ماهانه حدود ۲۰۰۰ میلیارد تومان.

 

وی افزود: امیدواریم با تغییر وضعیت مشهد و حرکت به سمت رنگ زرد، مشاغل گروه ۳ نیز فعالیت خود را آغاز کنند.

 

گفتنی است براساس گزارش نرم‌افزار ماسک، اکنون وضعیت مشهد نارنجی است.

 

منبع: شهر آرا نیوز

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied