شمانیوز

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا درباره محدودیت‌ها و ممنوعیت‌های تردد ویژه شب یلدا توضیحاتی ارائه کرد.

دکتر علیرضا رئیسی، سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا در ارتباط زنده اسکایپی در اخبار نیمروزی به مصوبات امروز ستاد اشاره کرد و گفت: جلسه امروز ستاد با حضور رئیس‌جمهور و گروه‌های تخصصی برگزار  شد و درخصوص قرارگاه عملیاتی پیشنهاداتی مطرح و تصمیماتی در این زمینه گرفته شد.

رئیسی گفت: ممنوعیت تردد در روزهای شنبه و یکشنبه (۲۹ و ۳۰ آذر) از ساعت ۲۰ خواهد بود و اصناف هم به جز مشاغل گروه یک باید از ساعت ۱۸ تعطیل شوند.

وی افزود: بر اساس تصمیم‌گیری انجام‌شده، پلیس راهور و نیروی انتظامی کنترل ترددها را بر عهده خواهند داشت و خودروهای شخصی که در ساعت‌های ممنوعه تردد داشته باشند، از طریق دوربین یا ماموران پلیس راهور به میزان ۲۰۰ هزار تومان جریمه خواهند شد.

رئیسی گفت: دورهمی‌های خانوادگی عامل حدود ۵۰ درصد از ابتلاها به بیماری کرونا است و در برخی موارد این ابتلا منجر به فوت خواهد شد. برگزاری دورهمی‌های خانوادگی به معنای شریک شدن در میزان مرگ و میرهای ناشی از ابتلا است و باید بدانیم که همه چیز قانون و محدودیت نیست. بلکه مردم باید مسئولیت‌های اجتماعی خودشان را بپذیرند.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا تاکید کرد: طی روزهای شنبه و یکشنبه ترددهای بین‌شهری در شهرهای نارنجی و قرمر ممنوع است و اصناف متخلف مشمول جرایم سنگین می‌شوند.

 

ممنوعیت تردد خودروهای شخصی از ساعت ۲۰ تا ۴ بامداد در روزهای شنبه و یکشنبه

دبیر کمیته اجتماعی انتظامی ستاد ملی مدیریت کرونا از ممنوعیت تردد خودروهای شخصی از ساعت ۲۰ تا ۴ بامداد در روزهای شنبه و یکشنبه هفته آینده همزمان با شب یلدا خبر داد و از شهروندان درخواست کرد با هدف قطع زنجیره شیوع کرونا ویروس از هرگونه دورهمی و برگزاری مراسم شب یلدا خودداری کنند.

حسین قاسمی در تشریح محدودیت های شب یلدا در هفته آینده به ایسنا گفت: بی تردید با هدف قطع زنجیره کرونا ویروس از شهروندان درخواست می کنیم از هرگونه برگزاری مراسم شب یلدا و دورهمی خودداری کنند و مراسم یلدا را به صورت مجازی انجام دهند.

وی افزود: در همین راستا برای پیشگیری از رفت‌ها و آمدها و تجمعات شب یلدا مقرر شد روزهای شنبه و یکشنبه  ۲۹ و ۳۰ آذرماه، اصناف از ساعت ۱۸ تعطیل و تردد خودروهای شخصی نیز در این دو روز، از ساعت ۲۰ تا ۴ بامداد ممنوع شود.

 

 

منبع: باشگاه خبرنگاران

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied