شمانیوز

رئیس پلیس پایتخت درباره جزئیات محدودیت‌های تردد در ۲۹ و ۳۰ آذر ماه توضیحاتی داد.

سردار حسین رحیمی رئیس پلیس پایتخت اظهار کرد: نیروی انتظامی در راستای وظیفه‌ای که بر عهده دارد روزانه ده‌ها مورد سرقت را کشف می‌کند.
او با بیان اینکه سرقت‌ها ممکن است کمتر از چند ساعت کشف شوند و ما کمتر این موارد را اطلاع رسانی می‌کنیم، گفت: کشف برخی سرقت‌ها نیز، ممکن است چندین ماه یا چندین روز طول بکشد.

سردار رحیمی با بیان اینکه پی جویی برای کشف جرم به محض اطلاع پلیس، از سطح کلانتری شروع می‌شود، ادامه داد: پی جویی جرم را بلافاصله پس از اطلاع مردم با مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ شروع می‌کنیم.

رئیس پلیس پایتخت افزود: پیگیری هیچ سرقتی کنار گذاشته نمی‌شود و در دو مورد اخیر که در فضای مجازی هم پخش شد از همان لحظه کار پلیس از سطح کلانتری شروع شد.

سردار رحیمی با بیان اینکه موضوع اول به دو خانمی است که از جامعه سلامت کشور هستند، گفت: این افراد بعد از کار روزانه به منزل مراجعه می‌کردند که گرفتار سه نفر زور گیر شدند و زمانی که فیلم آن پخش شد کلانتری ۱۰۸ کار را شروع کرد و کمتر از ۴ روز این افراد در درگیری مسلحانه و حین سرقت جدید دستگیر شدند.

رئیس پلیس پایتخت ادامه داد: در موضوع دوم علی رغم اینکه فرد تلاش می‌کرد از دست سارقین فرار کند و به پناهگاهی برود سارقین با وقاحت تمام با ضربات وارد شده اموال او را به سرقت بردند، ولی همکاران ما در پلیس آگاهی این فرد را دستگیر کردند.

او با بیان اینکه این افرد توسط همکاران ما در پلیس آگاهی دستگیر شدند، گفت: با تلاش همکارانم در نیروی انتظامی با تمام قدرت در برابر کسانی که بخواهند امنیت مردم را خدشه دار کنند شبانه روز می‌ایستیم.

سردار رحیمی گفت: وضعیت کرونایی بر ماموریت ما خللی ایجاد نکرده است بلکه تلاش همکاران ما مضاعف شده است.

او گفت: مجرمین نیز بدانند که با قدرت و قاطعیت با آن‌ها برخورد خواهد شد.

سردار رحیمی درباره محدودیت‌های تردد در ۲۹ و ۳۰ آذر ماه گفت: همان طور که ستاد ملی کرونا مصوب کرده است امشب و فردا شب محدودیت‌ها از ساعت ۲۰ برای تردد خودرو‌ها است و برای اصناف از ساعت ۱۸ منع تردد اعمال می‌شود.

رئیس پلیس پایتخت افزود: از ساعت ۱۸ حضور همکاران ما به شدت افزایش می‌یابد و جدای از اعمال قانون توسط دوربین ها، پلیس هم برای استمرار کاهش تلفات کرونا حضور دارد. همچنین از مردم استدعا دارم اصناف هرجایی که هستند راس ساعت ۱۸ واحد‌های صنفی خود را تعطیل کنند و به منازل خود برگردند همچنین محدودیت‌ها تا ۴ صبح ادامه خواهد داشت.
 
 
منبع: باشگاه خبرنگاران

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied