شمانیوز

محققان پس از بررسی‌های بسیار دریافتند، مصرف مکمل نوعی ویتامین می‌تواند از افراد در برابر ابتلا به سرطان پیشرفته محافظت کند.

بر طبق تحقیقاتی به نام (VITAL) که بر روی ویتامین دی و امگا ۳ انجام شد و در سال ۲۰۱۸ به پایان رسید مشخص شد، ویتامین دی میزان ابتلا به سرطان را کاهش نمی‌دهد، اما باعث کاهش مرگ و میر ناشی از آن می‌شود.

اکنون بررسی دیگری توسط گروهی تحت هدایت محققان بیمارستان زنان بریگهام در جریان است. این تحقیقات بر روی اثر مصرف مکمل‌های ویتامین دی بر کشندگی سرطان تمرکز دارد.

 

مطالعه نشان می‌دهد مکمل‌های ویتامین دی خطر ابتلا به سرطان پیشرفته را کاهش می‌دهد؛ تجزیه و تحلیل ثانویه آزمایش بالینی تصادفی «VITAL» نیز بیانگر آن است، به طور کلی مصرف مکمل این ویتامین ۱۷ درصد کاهش خطر ابتلا به سرطان متاستاتیک یا کشنده و ۳۸ درصد کاهش ابتلا به سرطان در افراد با وزن نرمال را در پی خواهد داشت.

 

سالهاست محققان در تلاشند، ارتباط بین ویتامین دی و سرطان را دریابند. مطالعات اپیدمیولوژیک نشان داده است در افرادی که در نزدیکی خط استوا زندگی می‌کنند و بیشتر در معرض نور خورشید هستند و ویتامین دی بیشتری دریافت می‌کنند آمار مرگ و میر پایین‌تری در اثر ابتلا به برخی از سرطان‌ها وجود دارد.

 

در بررسی سلول‌های سرطانی در آزمایشگاه و همچنین موش‌های آزمایشگاهی دیده شد که ویتامین دی باعث کاهش سرعت پیشرفت بیماری می‌شود.

منبع:تابناک جوان

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied